ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024

הכירו: "הממונים" של הוועד בעולם הישיבות

ראשי הישיבות ממנים בימים אלו "ממונים" שיפעלו בתיאום עם "ועד הישיבות" להסדיר דיחויים של תלמידי הישיבות והכוללים אשר תורתם אומנותם • לנוכח העומס המוטל על משרדי הישיבות והכוללים, עם ריבויים המופלא של החוסים בצילם בלי עין רע, בשלל דברים הנצרכים לטיפולם השוטף והתמידי, הורגש הצורך ונתבררה התועלת הגדולה במינויים באופן מיוחד של "ממונים"

בחורי ישיבות. צילום: פלאש 90
בחורי ישיבות. צילום: פלאש 90ראשי הישיבות ממנים בימים אלו "ממונים" שיפעלו בתיאום עם "ועד הישיבות" להסדיר דיחויים של תלמידי הישיבות והכוללים אשר תורתם אומנותם.

ההסדר ההיסטורי הושג עם קום המדינה, כעת, לנוכח העומס המוטל על משרדי הישיבות והכוללים, עם ריבויים המופלא של החוסים בצילם בלי עין רע, בשלל דברים הנצרכים לטיפולם השוטף והתמידי, הורגש הצורך ונתבררה התועלת הגדולה במינויים באופן מיוחד של "ממונים" – אחד מאנשי הצוות האחראים שימונה על ידו ומטעמו של ראש הישיבה ויטול על עצמו את האחריות לטיפול בתלמידי הישיבה בכל הנוגע להסדרת מעמדם מול שלטונות הצבא, בתיאום ותוך קשר רציף עם ועד הישיבות, כשבכך תקל הדרך להעברת מידע פרטני או לפתירת בעיה המתעוררת מבעוד מועד, ולליווי והכוונה באופן אישי של כל תלמיד.

ביותר התעוררה חשיבות הדבר בעת האחרונה עת אירעו מספר מקרים, שההנחיות והטיפול בהסדרת מעמדם הנכון של תלמידי הישיבות ואברכי הכוללים לא נמסרו בזמנם לידיעת אחדים מהתלמידים, מה שגרר להם עגמת נפש וביטול תורה, והצריך טיפול פרטני ומסור של "ועד הישיבות" אל מול השלטונות להסדרת מעמדם מחדש.

ואכן בימים אלו על דעת מרנן ורבנן חברי נשיאות ועד הישיבות, נשלחה ההודעה בה נתבקשו ראשי הישיבות שליט"א למנות אחד מאנשי הצוות להיות "ממונה" מטעמם בישיבתם וההודעות הנוגעות לנושא חשוב זה, יועברו על ידי הממונה בכל ישיבה, בין לכלל התלמידים במקרה הצורך, ובין במקרים פרטניים הנוגעים לתלמידים מסוימים.

בוועד הישיבות מדגישים, כי מלבד התועלת העצומה שתושג בעז"ה בהסדר זה ע"י הכתובת המוסדרת בתוך המוסד עצמו לטפל בנושאים רבי חשיבות אלו, הרי שהדבר ימנע ביטול תורה דרבים של בחורים ואברכים רבים שלעתים נדרשים להפסיק ממשנתם לצורך בירורים שונים בנושאים אלו לצורך הסדרת מעמדם.

ועד הישיבות ממונים תורתם אומנותם ראשי הישיבות דיחוי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד