1. עמוד הבית
  2. מומלצים
  3. ייעוץ

הקמת עסק – ממה מתחילים?

כאשר אנחנו רוצים לצאת לדרך עצמאית ולהקים עסק משלנו אנחנו צריכים להקים אותו בעזרת תכנית מסודרת ולא באופן ספונטני ונמהר
כתבה אינפורמטיבית, ג' אב תשע"ז 26/07/2017 14:40

לא לגעת לא לגעתהקמה של עסק דורשת מחקר והכנה רבה הן מבחינת חקר השוק והן מבחינת ההכנה של הצרכים של העסק (איפה יהיה המרכז שלו, כמה עובדים הוא יכלול, מה יהיו מקורות המימון שלו, מה צפי הרווח שלו וכדומה...). כאשר אנחנו מקימים עסק אנחנו צריכים קודם כל:

- להחליט מה המהות של העסק – איזה מוצרים או שירותים הוא יציע ללקוחות.
- להחליט מה הגודל של העסק – האם הוא יהיה עסק קטן, גדול או בינוני.
- להחליט מה המטרות של העסק – מבחינת רווח.
- לתכנן את אופי הפעילות של העסק – שעות פעילות, קשרי לקוחות ושיווק.
- לתכנן את קצב צמיחת העסק.

הקמת עסק זה תהליך וכאשר אנחנו מחליטים להקים עסק חשוב שנקים אותו בשלבים ובהדרגה כך שיהיה לו בסיס לקוחות איתן וטוב.

הקמת עסק – בעזרת תכנית עסקית

כאשר אנחנו מקימים עסק כדאי לנו לבנות תכנית עסקית מסודרת. תכנית עסקית תסייע לנו לתפעל את העסק שלנו באופן שוטף כך שהוא יהיה בהפסד. התכנית העסקית צריכה לכלול את כל הפרטים השונים של העסק שלנו כך שיהיה לנו קל יותר לעקוב אחר ההצלחה שלו ונוכל בכל רגע נתון לשנות בו את מה שלא עובד או מונע מאתנו להצליח. הקמת עסק צריכה להיות מלווה בערנות ומודעות רבה שלנו כך שנהיה מודעים למה שעושים המתחרים שלנו וגם למה שעובד או לא עובד בעסק – כך שבכל רגע נתון נוכל להתאים את העסק ואת אופן הפעילות שלו לשוק הכללי.

הקמת עסק – ואמצעי מימון להקמה שלו

אחד הדברים המרכזיים שחשוב לשים לב אליהם בעת הקמת עסק הוא מהם אמצעי המימון להקמה שלו. הקמה של עסק יכולה לעלות בין כמה אלפי שקלים לכמה מאות אלפי שקלים או מיליוני שקלים. חשוב שנוודא לפני שאנחנו מתחילים בתהליך ההקמה של העסק שיש לנו מספיק מקורות מימון להקמה שלו וגם לתפעול השוטף שלו. עסקים רבים הם לא רווחים כל כך בחודשים הראשונים או בשנתיים הראשונות של ההקמה שלהם. חשוב שיהיו לנו מספיק מקורות לממן את העסק שלנו גם כאשר הוא לא רווחי – אחרת בסופו של התהליך העסק יכשל ונאלץ לסגור אותו בהפסדים. אנשים רבים בוחרים לקחת הלוואה מהבנק בשביל להקים את העסק שלהם ועלינו לשקול האם גם אנחנו מעוניינים בכך.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;