1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

היום שאחרי 'יום ליום'; דרעי חשף פרטים על העיתון החדש של ש"ס

נציגי ש"ס זומנו בבהילות לכינוס מיוחד ביום ראשון הקרוב. אחת ההערכות שפורסמו הצהריים ב'בחדרי' - המטרה: הצגת העיתון החדש • צפו בווידאו בלעדי ל'בחדרי' בו חושף דרעי איך ייראה העיתון החדש: "שמן, עם מבקר ומוסף תורני" • צפו
יעקב גרודקה, ד' אב תשע"ז 27/07/2017 23:49

פותחת השר דרעי בכינוס נציגי השכונות בירושליםביום ראשון הקרוב צפוי יו"ר ש"ס להודיע בכנס באולמי 'שערי העיר' אליו הוזמנו הנציגים מרחבי הארץ על הוצאת עיתון חדש, זאת אחר שהבעלות על 'יום ליום' החליפה ידיים.

תחילה יצאה ההודעה על הכינוס בצורה אנונימית, אולם אחר שעלו ספקולציות על מה ייאמר בכינוס ומדוע הוא נקבע מהרגע להרגע, כולל שמועות כוזבות כי הכינוס קשור ל'יום שאחרי' - אישרו בש"ס את אחת ההערכות, כפי שפורסמו הצהריים ב'בחדרי' עם פרסום הידיעה על הכינוס, והוא: הקמת העיתון החדש לש"ס.

דרישת השטח בש"ס לעיתון יומי נשמעת כבר שנים, אך מערכת יחסים סבוכה עם בעלי העיתון עד עתה, מנעה את קידומו והתפתחותו, בין היתר אחר שבעבר נחשד בקירבה יתרה לאלי ישי.עוד בטרם יבשר השר דרעי לנציגים על מתכונת העיתון, חשף דרעי את כל הפרטים, כבר לפני חצי שנה. בוידאו בלעדי שהגיע ל'בחדרי' נראה דרעי משתתף בישיבת נציגי השכונות בירושלים - פורום שהקים סגן ראש העיר ויו"ר סיעת שס ירושלים צביקה כהן, ובו עשרות נציגים מכל השכונות, פורום הנציגים מתכנס מידי חודש ומדובר בעשרות נציגים מכל רחבי השכונות בירושלים שאחראים על הקשר הרציף בין תושבי השכונות לחברי מועצת העיר מטעם סיעת 'שס ירושלים'.

מה כה חשוב בגוף הזה, שבפניו בחר דרעי לחשוף את הדברים. חבר מועצה בירושלים, הסביר במענה לשאלתנו: "גוף נציגי השכונות הוקם בכדי לחבר באופן שוטף בין התושבים בירושלים לחברי הסיעה, הגוף הוקם לפני כשנה ע"י יו"ר הסיעה סגן רה"ע צביקה כהן לבקשת יו"ר תנועת ש"ס שר הפנים אריה דרעי, הגוף נותן מענה לאלפי תושבי ירושלים שמבקשים סיוע בנושאים מוניציפאליים ועירוניים שונים, תפקידו של נציג השכונה זה לרכז את הבעיות הרחבות והכלליות ולהציג בפני חברי מועצת העיר שפועלים לטיפול מהיר בנושא".

דרעי כידוע רואה חשיבות עליונה בטיפול בבעיות הפרט ובפעילות בשטח. הנציגים התכנסו כדי לקבל חיזוק, הדרכה והכוונה - כיצד לטפל באלפי הפונים ולהעניק להם שירותים. אך הם זכו ל"חשיפה" כששמעו לפני כולם מה יהיה בעיתון החדש.

גם אתם רוצים לדעת? הנה, תימללנו את דבריו של דרעי על העיתון העתידי: "דבר ראשון אנחנו נעשה פעמיים בשבוע, פעם אחת באמצע השבוע בחינם - במתכונת של יתד נאמן. ופעם בשבוע ביום שישי זה יהיה עיתון מאוד גדול, שמן, עם מוסף תורני חשוב ביותר. ובעזרת השם, אחרי כמה חודשים שהמערכת תתחיל לעבוד ברמה גבוהה, אנחנו נהפוך את זה ליומון".

אחר מחיאות הכפיים, דרעי הוסיף, "אין ספק שזה דבר מתבקש, זה היה חסר לנו מאוד. לעיתון יהיה ועדת רבנים, 'מבקר' וכל מה שצריך, עיתון שכל בן תורה יכול לכתחילה ולכתחילה יכול להכניס את זה הביתה, בלי שום פיקפוק, גם במודעות. אנחנו נקפיד בצורה המושלמת ביותר.

יו"ר התנועה לא הסתפק בדברים האלה ושם על השולחן את המניעים והמטרות לשמן יש צורך בעיתון, כשבין היתר ציין השר כי הגאון הרב בעדני חבר במועצת חכמי התורה "זו המטרה קודם כל לגבש את כל ציבור בני התורה, להחזיר אותם, לשייך אותם, ושלא צריכים לרעות בשדות זרים ולא באף מקום אחר.

"וגם הרבנים שלנו, התלמודי תורה שלנו, הישיבות שלנו, בני התורה שלנו, הנציגים שלנו יקבלו את הביטוי".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ישר כוח מחכים כבר הרבה זמן  (ל”ת)


  • אכן כולם מחכים שדרעי יפול ועכשיו יינזק במיליונים בע"ה (ל”ת)


 2. כבר שנתיים שדרעי מדמיין  (ל”ת)


 3. "מסוכן לגור בנגב" אתה השר האמון על פיתוח הנגב והגליל.  

  בר דרור דוד

 4. מרן מרסק את דרעי ולא יעזורו לו אלף עיתונים ואטיאסים  (ל”ת)


 5. החקירה שלו מתקדמת חכו להפתעות .אריאל אטיאס גם מסתבך  (ל”ת)


 6. עיתון פולטי זה לכתחילה???? הכל כאן מסריח! איפה מרן????  (ל”ת)

  יאיא

 7. רק אריה יכול להוביל דברים כאלה בשס  (ל”ת)

  מנשה

 8. פצ'קוויל תעמולה והסצתה לנבערים. לא יכול להתכבד בשם "עיתון"  (ל”ת)


 9. לידיעת נציגי שס כנסו לתוכן  

  חזי יצחקי מוצא ירושלים

 10. בתשעת הימים חשוב מאוד להגביר את המחלוקת, השסע, והמתח... חשוב מאוד לפרסם עיתון חדש שבכל עמוד יהיה פולחנות לקים ג'וינג...  (ל”ת)

  חשוב חשוב

 11. כמו ייתד נאמן? מי צריך חיקוי? חיקוי זה עלוב... מה יש לקרוא שם, הרי דרעי ממנה עסקנים שהם נגד מועמדים של חכם שלום כמו בטבריה ובבית שמש, אז נו, מה החידוש  (ל”ת)

  חשוב מאוד מאוד

 12. אריאל אטיאס חוזר לש"ס יחליף בקרוב את דרעי, האם זה הסקופ? ימים יגידו.. כלומר הוא מנחית בובה משלו.  (ל”ת)

  שלט רחוק

 13. לא מובן מה הולך היום בש"ס???  

  דוד

 14. עיתון שיהיה שופר של אריה דרעי.  (ל”ת)

  נחמן

  • נייר טואלט חינם (ל”ת)


 15. איזה כיף..  (ל”ת)

  שסניק מאוכזב

 16. מי ימלל - הוא זכאי 2  

  שקוף

 17. מאוחר מדיי..... המקרה אבוד....  

  רעב אייד

 18. העיתון לא שווא אפילו לנגב איתו... במקום להפיץ תורה דרעי מפיץ עיתון מאלה שינאה  (ל”ת)


 19. אשריך ר' אריה חזק וברוך הרבה חיכינו וסופסופ הגיע  

  TCH

 20. יופי, מישהו הולך להפסיד פה מיליונים  (ל”ת)


 21. מה שרבי אריה יאמר  (ל”ת)


 22. מה יהיה עם פרסומות גם על זה יהיה חרמות???  (ל”ת)

  אהרון

;