1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

כך תחזרו הביתה בשלום

מומחי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מציגים את הכללים לנסיעה בטוחה בחופשת בין הזמנים.
כתבה אינפורמטיבית, י' אב תשע"ז 02/08/2017 15:37

ששששש נתי שוחט פלאש 90ימי בין הזמנים יכולים להיות מרעננים ומשמחים אך בהיסח הדעת עלולים הטיולים להפוך לאסונות.
הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מביאה בפניכם מספר כללים חשובים שיש לשים לב אליהם, בפרט הנהגים הצעירים, שהינם חסרי ניסיון בנהיגה.
כשמזג האוויר חם או לאחר טיול ממושך אנו נוטים להיות עייפים יותר. הנהיגה במצב עייפות מסוכנת, שכן העייפות משפיעה על הריכוז שלנו, על מהירות התגובה ועל תשומת הלב שלנו לנעשה בכביש.

לפני שיוצאים לנסיעה ארוכה חשוב לתכנן את מסלול הנסיעה ואת מקומות העצירה בדרך על מנת לאפשר לנהג זמן להתרעננות הנדרשת לנהיגה בטוחה. אם הנהג מרגיש עייפות - יש להימנע מנהיגה, בייחוד בשעות הלילה.
מומלץ שלא לנהוג אחרי ארוחה כבדה או פעילות גופנית מאומצת. במצב של עייפות מומלץ להתחלף עם נהג אחר ולחזור לנהיגה רק אחרי מנוחה. בדרך, אם חשים עייפות, עוצרים להתרענן במקום מוסדר ובטוח (ורחוק מהכביש) אם עדיין מרגישים עייפים – מתחלפים עם נהג אחר. אם עייפים – לא נוהגים!

ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים מציינים גם את החשיבות הרבה בחגירת חגורות הבטיחות, שכבר הוכחו כמצילות חיים. במקרה של תאונת דרכים, חגירת חגורות בטיחות ושימוש במושבי בטיחות עושים את ההבדל בין פציעה קשה לפציעה קלה ואף בין חיים למוות. בכל נסיעה מתחילתה ועד סופה, על כל יושבי הרכב, מלפנים ומאחור להיות חגורים בחגורת בטיחות. כמו כן, חשובה ההקפדה שלא להסיע נוסעים במספר העולה על מספר חגורות הבטיחות ברכב.

כלל נוסף וחשוב בבטיחות הנהיגה היא מניעת היסח הדעת של הנהג. אחד הגורמים המסוכנים ביותר, אשר הוכחו כגורמים לתאונות רבות הוא השימוש במכשירי טלפון ניידים בנסיעה. על כן על הנהג להיות מרוכז בנסיעה ולהימנע מלשוחח או להתעסק בטלפון הנייד או בכל גורם אחר המסיח את דעתו מהנהיגה.

מהירות מופרזת הינה אחת הסיבות המרכזיות לאיבוד שליטה על הרכב ולתאונות דרכים קטלניות. לכן – יש לנסוע על פי המהירות המותרת בחוק ובהתאם לתנאי הדרך.
לכללים נוספים באתר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לחצו כאן >>
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;