1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

גלעד שלמור מגולל איך הותקף בידי ערבים ביפו: "לינץ"

המהומות ביפו אמנם נרגעו יחסית אחר שבשבת המשטרה ירתה והרגה צעיר ערבי, אך המכות והאלימות שעבר כתב חדשות 2, מביאות לציבור את המידע: איך מתנהלים ערביי יפו
איציק מן, ז' אב תשע"ז 30/07/2017 20:08

פייסבוק שלמור בבית החולים. מתוך פייסבוקגלעד שלמור, כתב 'חדשות 2' שהותקף אמש (מוצ"ש) בידי המון ערבי ביפו במהלך הלווית חשוד שנורה על ידי המשטרה - תיאר הערב (ראשון) בחשבון הפייסבוק שלו את אשר אירע "היינו אתמול בלינץ'".

תחילה הודה לחברים שדרשו בשלומו: "תודה רבה לכל החברים והקולגות שיצרו קשר ודרשו בשלומי. אני לא מספיק לחזור לכולם אבל חיממתם את ליבי לאורך היממה המורכבת הזאת".

הוא תיאר את אשר אירע: "היינו אתמול בלינץ', גל הצלם ואני. הלכנו לסקר את הלווייתו של הצעיר היפואי שנורה על ידי השוטרים. כדרכנו, ניסינו להביא את התמונות והקולות מתוך הבטן של השטח כדי לשקף את המצב ולהביא לצופים שלנו את התמונה האובייקטיבית ביותר. צעדנו איתם. מאות אנשים, רובם צעירים, צעדו אחרי הרכב שהוביל את גופת הצעיר וקראו קריאות אללה ואכבר. מאחר שהוזמנתי לשם על ידי כמה מהם הרגשתי, וכנראה שלא בצדק, די בטוח. בשנייה אחת הכל התלקח. זה התחיל עם גל שהחלו להכות אותו. הם לקחו לו את המצלמה וריסקו אותה. הוא חטף אגרופים ובעיטות אבל הצליח להימלט".

בהמשך כתב שלמור: "הרגעים היו לחוצים אבל אני זוכר דווקא מחשבות צלולות ואנליטיות. נזכרתי איך בטיול רגלי בספארי בדרום אפריקה חידד המדריך שגם אם חיית בר מחליטה לרדוף אחריך - אל תרוץ, כי זה רק מעודד את אינסטינקט הרדיפה הטבוע בה. לכן נעמדתי מול אלה שחבטו בגל והרמתי  את ידי לאות התנצלות. חשבתי שאם רק אבקש סליחה על כך שהפרענו אוכל ללכת בשלום. אבל לא היה עם מי לדבר. האגרוף הראשון שניחת על פני עוד היה נסבל. שוב מחשבה אנליטית: אל תחזיר, למרות שאתה יכול, למרות שאתה יודע איך. זה רק ילבה את זעם ההמון. לפתע אגרוף נוסף ועוד בעיטה. שניים מושכים אותי לקרקע, אחרים קורעים את חולצתי. אדם נוסף לופת אותי, זרועותיו סביב גרוני. הוא מצמיד את פיו לזרועי ונושך אותה בעוצמה".

על הדרמה שהתחוללה כתב שלמור: "הנה מחשבה צלולה אחרת: כבר עבר פרק הזמן שהייתי מהמר שהוא הזמן הממוצע לתקיפה של אדם שהוכנע ונמצא על הקרקע. אני עובר לינץ' אני לא יודע כמה זמן זה נמשך. יכול להיות שעברו חמש דקות, אולי חמש עשרה שניות. אין לי מושג. גם אין לי מושג כמה אנשים השתתפו בחגיגה הזאת. אולי חמישה, אולי חמישה עשר.  אני לבד, מבין שאני צריך להיחלץ משם כמה שיותר מהר, אבל בעין אחת אני לא רואה כלום ורגל שמאל חלשה מדי מכדי לגרד את עצמי החוצה. עשרות אנשים סביבי, זועקים בחדוות דם קריאות שאני שומע כאילו אני יושב בחדר סגור והם עומדים מחוץ לדלת. פתאום מישהו מושך לי ביד. אלמוני שאת פניו אינני זוכר קטף אותי החוצה. תברח הוא אמר לי. התחלתי לרוץ. החיות באו על סיפוקן כנראה, כי אף אחד לא רדף אחרי".

למרות הפציעות המרובות, שלמור לא מתחרט שהגיע לסקר את הלוויה: "באיכילוב אבחנו קרעים בכתפיים, צלעות שכבר חשו שלמות יותר עם עצמן, פנס בעין וחבלות בכל חלקי הגוף. רק בנס לא קרה שום דבר חמור יותר, אמרו לי רופאי, מחילים עלי את הקלישאה התקשורתית שאני כל כך מנסה להימנע ממנה ביומיום. עוד תגיע השעה להפיק לקחים מהאירוע הזה, אבל אני לא מתחרט על כך שהגעתי לשם. התפקיד שלי כעיתונאי הוא להביא לקהל צופי את התמונה האמתית, את הקולות האותנטיים שאי אפשר להביא מבחוץ".

לסיום כתב שלמור: "ההמון היפואי שאני פגשתי היה מוסת וזועם. הם לא היחידים המוסתים נגד אנשי תקשורת. אנחנו נמשיך להיות שם, נדווח ביושר ונשמור על תפקידנו כשומרי סף- גם אל מול ההמון הזועם והמוסת וגם אל מול מי שמסית אותו".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חיות טרף  (ל”ת)

  ככ

  • הקב''ה כבר הזהירנו 'והוא יהיה פרא אדם'' קודם ''פרא'' 

   ד. זילברשטיין

 2. דווקא נראה בסדר ...  (ל”ת)

  אחח

 3. נו עם הדומה......  (ל”ת)


 4. שמאלני שוטה  (ל”ת)

  בן תורה

  • כפל לשון... (ל”ת)

   לשונאי

 5. ושוב, התקשורתן לא מעיז להוציא את המילים שערבים הם חיות אדם. ביפו ברמאללאה בעמאן בבגדד ובכל מקום שבו הם נמצאים.  


 6. נראה שהוא לא הבין את המסר, טוב תמשיך לקבל מכות  

  מצחיק

  • מי יודע אם בפעם הבאה הוא יוכל שוב לכתוב... הוא לא באמת מעניין אותם ודמו הפקר בעיניהם!!! (ל”ת)


 7. כל כלב בא יומו. חבל שלא קורה ככה לכל הרשעים מהשמאל  (ל”ת)


 8. מה הוא רוצה להיות שאהיד למען ערוץ 2? כדאי לו לעשות ביטוח חיים לפני הלוויה הבאה שלהם שהוא הולך לסקר!!!  (ל”ת)


 9. לא מרחמים על טיפשים  

  מפכח

;