י' סיון התשפ"ד
16.06.2024

צפו בחלוקת הארץ בפועל: הושלמה בניית חומה בין תרקומיא למיתר

הוצבו קירות הבטון האחרונים ובכך הושלמה הקמת חומה באורך 42 ק"מ בין תרקומיא למיתר, שתגן מפני כניסת טרור ושב"חים לעורף מדינת ישראל

צפו בחלוקת הארץ בפועל: הושלמה בניית חומה בין תרקומיא למיתר
דנה שרגא , משרד הביטחוןהושלם קטע החומה האחרון במכשול הביטחוני שמוקם בחודשים האחרונים במרחב דרום הר-חברון, בין מעבר תרקומיא שבצפון לישוב מיתר שבדרום המקטע.

מנוף של משרד הביטחון התמקם בשעות הבוקר (רביעי) מול הפרצה האחרונה שנותרה בחומה, ברוחב של כ-10 מטרים, ובזה אחר זה, הניף חמישה קירות בטון בגובה של כ-7 מטרים כל אחד - עד לסגירת המכשול לכל אורכו.

הושלם המכשול הביטחוני בהר חברון

צילום: דנה שרגא , משרד הביטחון

את העבודות, עליהן החליט הדרג המדיני במטרה להגן על יישובי האזור ולמנוע כניסת טרור ושוהים בלתי חוקיים לעורף מדינת ישראל, מוביל ראש מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון, תא"ל ערן אופיר. אורכו של המכשול הינו 42 ק"מ. המכשול מורכב ברובו מחומה, שעליה יותקנו אמצעי הגנה נוספים, והוא יחליף את הגדר שהוקמה באזור בעשור הקודם.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "השלמת בניית החומה באזור דרום הר חברון, היא נדבך נוסף בעשייה של משרד הביטחון כדי להגביר באופן משמעותי את ביטחונם של תושבי האזור, ושל כלל אזרחי ישראל. המאבק שלנו בטרור מתבצע במגוון דרכים, ואחת מהן היא הקמת החומה הביטחונית. גם במקרה הזה משרד הביטחון ואנשיו הוכיחו פעם נוספת יכולת תיכנון וביצוע מרשימות, כפי שפעלו בהקמת המכשול הביטחוני באזורים אחרים בארץ, ואני מבקש להודות לכל מי שעסק במלאכה החשובה הזו, בראשות תא"ל ערן אופיר".
הר חברון חומות בטון חלוקת הארץ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד