1. עמוד הבית
 2. יהדות
 3. אקטואליה

דאגה יהודית עולמית: בניית בית הכנסת בסידני נאסרה עקב חשש לפיגוע

החלטת בית משפט לאשר קביעת מועצה מקומית לאסור על בניית בית כנסת מפני "חשש מטרור" מדאיגה את יהודי אוסטרליה והעולם שכן היא עלולה ליצור תקדים מדאיג
יענקי פרברי"א אב תשע"ז 03/08/2017 18:16

בית יהודי באוסטרליה בית יהודי באוסטרליה. אילוסטרציה צילום: באדיבות המצלםמועצה מקומית אסרה בניית בית כנסת בשכונה בה מתגוררים יהודים רבים בבונדי שבסידני, אוסטרליה. הסיבה: המבנה עלול להפוך יעד לטרור. מנהיגי הקהילה בבונדי אמרו כי זה כניעה לקיצוניות האיסלאמית. הם הזהירו כי זה יוצר תקדים מסוכן.

ההחלטה אף אושרה בבית המשפט, על רקע האיומים נגד מטוסים באוסטרליה. רק בשבוע שעבר עצרו סוכנים אוסטרלים ארבעה חשודים, שתכננו לפוצץ מטוסים. בעקבות חשש מאירועי הטרור בחברות תעופה, הופעלו אמצעי ביטחון מוגברים בשדות תעופה ובמקומות ציבוריים אחרים.

בית המשפט אישר את החלטת המועצה לאסור את בניית בית הכנסת בוולינגטון סנט, בונדי - רק כמה מאות מטרים מן החוף המפורסם ביותר של אוסטרליה - הנימוק המשפטי "יותר מדי סיכון ביטחוני עבור היהודים ותושבים מקומיים".

מנהיגים יהודיים באוסטרליה מזועזעים מההחלטה, שלמעשה מעניקה פרס ונצחון לטרור. ראש הקהילה היהודית אמר "כי המועצה ובית המשפט חנקו למעשה את חופש הדת ונתנו פרס לטרור".

"ההחלטה היא חסרת תקדים", אמר הרב יהורם אולמן ל- news.com.au. "ההשלכות עצומות. ההחלטה מעידה על כך שאין לאפשר לארגון יהודי להתקיים באזורי מגורים. היא עומדת לחנוק את הקיום היהודי ואת הפעילות בסידני, ועלולה לגרום ליצירת תקדים לכל אוסטרליה, ובפועל לעודד הטרור".

מנכ"ל מועצת הנציגים היהודית של אוסטרליה, ויק אלדאף, אמר "שמעולם לא שמעתי על שום קבוצה דתית אחרת שנמנעה ממנה מקום תפילה, רק משום שקיצונים מאיימים. ההחלטה תקדים מסוכן".

"זה יום מאוד עצוב לאוסטרליה, אם הקהילה היהודית שזקוקה לבית כנסת, לא תוכל לבנותו, בגלל חשש שאחרים עלולים להוות איום", אמר.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה לא תקדים, בהר הבית אסור ליהודים להתפלל! בגלל כניעה לטרור!  

  בן תורה

  • האוסטרלים העתיקו הפטנט מאתנו בלי לשלם. על זה הסקנדל. (ל”ת)

   מסכים

 2. חסר תקדים הלם ותדהמה לא הייתה כזו מעולם. מדומיינים!!!  

  בן נעים זמירות ישראל.

 3. אוסטרליא מקום גזענות קשה. צריכים לברר מי עומד אחורי פסק זה  (ל”ת)


 4. גם בארץ  

  :-)

 5. ים מעורב  

  דוד

 6. Sinaguge  

  Dave

;