1. עמוד הבית
 2. תיירות
 3. חדשות תיירות

שאפו: שיתוף פעולה מפתיע בין השר דרעי ל'וועד לטוהר המחנה'

חיבור מפתיע בין הוועד לבין שר הפנים; הוועד מפרגן לשר על פעילותו למען הכשרת חופים נפרדים ברחבי הארץ "בהובלת השר ובתיאום מלא עם הוועד נעשתה עבודה יסודית" • באיזה חוף נוספו מקומות חנייה ובאיזה נוספו לא פחות מ-30 מקלחונים
יעקב גרודקה, י"ב אב תשע"ז 04/08/2017 08:19

אריה דרעי (3)ימים ספורים לאחר שחופשת 'בין הזמנים' החלה, ורבים מבני המגזר החרדי מבקש לפוש ולהרגע על טהרת ההלכה. יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי מציג מהפכה הלכתית תקדימית שהביאה לכך שהוכשרו עשרות חופים נפרדים שישמשו את יראי ה'.

מדובר בפרויקט רחב היקף המחולל שינוי הלכתי במגוון החופים הנפרדים המיועדים לציבור הדתי והחרדי שבמשך שנים הוזנחו ונפרצו, וכן הוספה של חופים נפרדים חדשים שטרם היו עד כה.

דרעי הקים צוות היגוי מיוחד בנושא במשרדו, הכולל את מנכ"ל המשרד, שכבר ירדו לשטח ובחנו את הליקויים מבחינת הכשרות והידורי הצניעות ופעלו לתקנם במהירות האפשרית, לאחר שדרעי דאג לתקציבים רבים שהוקצו לנושא.

החידוש המעניין הוא - שיתוף הפעולה בין דרעי ומשרדו ל'הועד לטוהר המחנה' שיחד העלו על השולחן את הבעיות ההלכתיות ואת פתרונן. כגון: מחיצות והפרדות שעלותן גבוהה מאוד ושיצאו לפועל אחרי המימון שהשיג דרעי.

דרעי אמר בתגובה כי "שמתי דגש על כך שכל התיקונים יבוצעו עד ט' באב כדי לאפשר לציבור החרדי ליהנות מחופים הנפרדים עם פתיחת 'בין הזמנים'. אני שמח כי הרשויות נענו לבקשתי ושיתפו פעולה בגיוס משאבים והתקנת המחיצות במהירות האפשרית לתועלת הציבור הדתי והחרדי".

הוועד לטוהר המחנה פרגן לדרעי ואמר: "אנחנו מודים לשר הפנים הרב אריה דרעי וצוותו שנרתמו בכל מרצו לתיקון והכשרת החופים הנפרדים ואף רתם את הגורמים העירוניים כדי להוציאם לפועל".

עוד נמסר כי "מדובר בנושא חשוב ומהותי שהוזנח במשך שנים וגרם לפרצות חמורות. בהובלת השר נעשתה כאן עבודה יסודית, מקיפה ומאומצת בתיאום מלא עם רבני הועד לטוהר המחנה, אשר ירדו לשטח, הציפו את הבעיות והציעו את הפתרונות ההלכתיים ואופני הביצוע. נמשיך לפעול להמשך הכשרת החופים כפי דרישות קהל יראי ה'".

להלן השיפורים החדשים שנעשו לאחרונה בשלל החופים הנפרדים לתועלת הציבור החרדי:

החוף הנפרד בחדרה – החוף היה פרוץ משני צדיו, ואף היה מעבר פתוח סמוך לסוכת המציל בין החופים. ראשית, פתח זה נסגר הרמטית ע"י שער מיוחד. בנוסף, בימים הקרובים, כאשר הים יאפשר זאת, תושלם המחיצה בתוך המים באופן משביע רצון. כמו כן הושלמה המחיצה בחוף הצפוני באופן שחוסם את הראיה, ונעשים מאמצים אף להתקין מחיצה נוספת בת עשרות מטרים שתאפשר גישה סטרילית מהחניה אל החוף.

החוף הנפרד בבת ים – למרות שהחוף שופץ והורחב, לא הייתה קיימת מחיצה בתוך המים החוצצת בין החוף הסמוך. לאור התנגדות גורמים שונים מהעירייה להעמיק את המחיצה בתוך המים, נמצא פתרון. לחוף הנפרד הוסף שטח תחום באורך 50 מטר מכל צד, שמונע רחצה סמוכה לחופים האחרים. נרכשו מחיצות בתוך זמן קצר והחוף הוכשר.

החוף הנפרד באשדוד – עד עתה החוף היה מותאם לדרישות הציבור החרדי, אך הוא סבל ממצוקת חניה. הוכשרו עוד כ-100 מקומות חניה לתועלת הרבים. כמו כן, נוספה מלתחה גדולה וחדשנית ו- 30 מקלחונים.

החוף הנפרד בהרצליה – גם בחוף זה לא הייתה קיימת מחיצה בתוך המים, ואף כאן נעשה הפתרון של פירוז השטח הסמוך – הוספת 50 מטר משני צידי החוף הנפרד המרחיק אותו באופן משמעותי מהחופים הסמוכים. בהוראת השר דרעי עריית הרצליה התגייסה ובימים הקרובים תוציא לפועל את התיקון האמור. כמו כן, הוארכו שעות השומרים בחוף זה אל שעות הלילה, כדי למנוע צועדים מלהיכנס אל החוף הנפרד.

חוף 'כינר' בכנרת – עקב הים שנסוג נוצר מצב שבתוך המים לא הייתה כל הפרדה והמחיצה הטבעית, גבעת החול הקיימת במקום, נשארה מחוץ למים. בימים אלו הוקמה מחיצה בתוך המים באורך כ-15 מטר. בשבוע הקרוב יערכו במקום עבודות דחופות להגבהה והארכת המחיצה.
חוף חמי זוהר בים המלח – בחוף זה הוגבהה המחיצה באופן משמעותי, כדי להפוך את החוף לסטרילי יותר, בשל כך החוף הפך כשר למהדרין.

חופשה נעימה ובטוחה!הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה לא מסדרים את החוף הנפרד בבת ים  

  משה כהן

  • פתח עשרות חופים מעורבים חדשים וזרק תמונה/תקציב לועד לטוהר המחנה וקיבל כותרת מפרגנת (ל”ת)


  • בפיסבוק של אריה מכלוף דרעי אלפי תגובות נגדו .ואין תגובה אחת שמפרגנת לו .כנראה שאפילו 2 מנדטים לא יהיה לשס (ל”ת)


 2. רבי אריה איש של עשיה. הציבור יודע להעריך ולהוקיר  (ל”ת)


  • כמה % גזרת מהמקלחונים, אלחנן אתה מוזהר לומר רק אמת. (ל”ת)

   חקירה באזהרה

 3. מבצע צבאי  


 4. אחרי שדרעי פתח חופים מעורבים בשבת משחק אותה צדיק  (ל”ת)


  • ב"הדרך לא יקראו על זה!אז תעדכן את חבריך התמימים מי זה דרעי (ל”ת)


 5. לא יעזרו היחצנות של עצמו שס מחוקה וטוב שכך  (ל”ת)


 6. תודה רבה לדרעי  

  קובי

  • פסיכי צוחק מהבדיחה של עצמו  (ל”ת)


 7. חוף שרתון כל אזור הקייוסק מלא מצלמות נסתרות בתוך חישני האזעקה  

  דוד

 8. כל הכבוד, מה עם שרתון?  (ל”ת)


  • שרצון... 

   מכיר את העניין

  • הכסף על 33 מקלחונים לא מספיק לך??? עוד מקלחונים, גם בשרתון? 

   החקירות יגיעו

 9. אשריך ר' אריה איש עשייה אמיתי שנוגע בתחומים שעד עתה לא טיפלן בהם  (ל”ת)

  ולמלעיזים אל תהי תקווה

  • "רבי אריה" חחחח כל התגובות כאן הם שלך לאחר שגזרת קופון ענק על המקלחונים 

   אלחנן מוגזלו

 10. עוד שחיתות... משטרת ישראל תחקרו את המעורבים  (ל”ת)

  אלחנן מוגזלו

 11. כל התגובות כאן הם מאותו אחדשנהנה מכספי ה"שיפוצים"  (ל”ת)

  הווועד לטוהר התגובות

 12. בשביל זה בחרתי שס?? חבל באמת  (ל”ת)


 13. אריה חזק ואמץ  

  יצחק

;