י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024

האיש המבוגר בעולם: ישראל קרישטל הלך לעולמו בגיל 114

בביתו שבחיפה הלך היום לעולמו, ישראל יצחק קרישטל ז"ל בן ה-114 שהוכתר בספר השיאים של ג'ינס כאיש המבוגר בעולם. המנוח שזכה לאריכות ימים מופלגת, נשלח במהלך מלחמת העולם השנייה למחנה ההשמדה אושוויץ, שם נרצחה אשתו

ישראל קרישטל ז"ל (באדיבות המשפחה)
ישראל קרישטל ז"ל (באדיבות המשפחה)ישראל יצחק קרישטל ז"ל, ניצול שואה בן 114 תושב חיפה, שהוכרז על פי ספר השיאים של גינס כגבר המבוגר ביותר בעולם, נפטר היום (שישי ערב שבת קודש פרשת עקב) בביתו שבחיפה. בשיבה טובה.

קרישטל ז"ל שזכה לאריכות ימים מופלגת נשלח במהלך מלחמת העולם השנייה למחנה ההשמדה אושוויץ, שם נרצחה אשתו.

ישראל קרישטל נולד ב-15 בספטמבר 1903 למשפחה דתית בעיירה ז'רנוב שבפולין, שהייתה אז חלק מהאימפריה הרוסית. אביו גויס לצבא רוסיה במהלך מלחמת העולם הראשונה ונהרג זמן קצר לאחר מכן. ב-1920, בגיל 17, הוא עבר ללודז' ועבד במפעל לייצור ממתקים של המשפחה והפך למומחה בתחום. הוא התחתן ב-1928 והביא לעולם שני ילדים.

ב-1940, בזמן שפולין הייתה כבושה על ידי גרמניה הנאצית, הוא המשיך לייצר ממתקים בגטו בעיר. שני ילדיו נהרגו במקום והוא ורעייתו נשלחו לאושוויץ עם חיסול הגטו באוגוסט 1944. אשתו מתה במחנה ההשמדה בזמן שהוא היה עובד כפייה. לאחר שהמקום שוחרר בידי הצבא האדום, הוא נשלח לבית החולים שם חילק ממתקים לחיילים הסובייטים.

לפני שנתיים, בעקבות פעילות 'הארץ' הוכתר האיש רשמית, כאיש המבוגר בעולם, ברישומי ג'ינס.

הוא הותיר אחריו בן ובת, תשעה נכדים ו-32 נינים. יהי זכרו ברוך.
ישראל קרישטל שיא גינס הלוויה האיש המבוגר בעולם

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד