1. עמוד הבית
  2. תיירות
  3. חדשות תיירות

בעלי צימרים? היזהרו, אתם על הכוונת

בביקורת פתע שנערכה ע"י רשות המיסים בצפון, בוצעו 109 ביקורות בצימרים, חדרי אירוח, עסקים לספורט ימי ועוד. 6% מהמקומות בהם נערכה הביקורת - נתפסו כמי שלא רשמו הכנסות כדין • המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים
אלי שלזינגרכ"ב אב תשע"ז 14/08/2017 13:38

pixabay תמונת אילוסטרציה: pixabayרשות המסים ערכה מבצע ביקורת בטבריה ובסביבה בדגש על ענף התיירות. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה טבריה, בוצעו 109 ביקורות בצימרים, חדרי אירוח, עסקים לספורט ימי ועוד, מהן עולה כי כ- 6% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

בעסק להשכרת אופנועי ים וסירות מנוע נערכה ביקורת ספרים שהעלתה כי במקום לא רושמים את כל ההכנסות. בעל העסק השיב למבקרים כי הוא רושם בסוף היום. למחרת היום נבדקה טענתו ונמצאו הפרשים גדולים בסך של כ- 25,000 ₪ בין ההכנסות ובין הרישום בספרי החשבונות. אצל בעלת צימרים באחד מהמושבים באזור, נבדק יומן הזמנות ובו צוין כי המשפחה שאמורה להגיע ליחידות האירוח ביום הביקורת, העבירה באמצעות הבנק שבוע לפני 4000 ₪ שלא נרשמו. בעלת העסק מסרה למבקרים כי "אני רושמת קבלות רק כשאורחים מגיעים". בעלת הצימרים נחקרה והתיק הועבר למחלקת תביעות.

בביקורת שנערכה אצל בעל חדרי אירוח בטבריה נמצאו כ- 900 ₪ שהתקבלו משני אורחים ולא נרשמו בספרים. בעל המקום טען "הם שילמו לפני מספר דקות ולא הספקתי לרשום". אצל בעלת יחידות אירוח ביבניאל, הגובה 700 ₪ ללילה, מצאו המבקרים כי היא איננה מנהלת כלל ספרים. בעלת המקום הסבירה "אני עובדת בתקופת בין הזמנים בלבד, לא אמרו לי שצריך לפתוח תיק". גם בביקורת שנערכה לקבלן שיפוצים שביצע עבודות בצימרים התגלה כי הוא אינו מנהל כלל ספרים ואין לו תיק ברשות המסים. הקבלן טען "זו רק עבודה קטנה".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. קצת עצוב שהעיתונאי רואה בתשלום מס כחוק "על הכוונת"..  (ל”ת)

    הדס

;