1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

ירושלים: מהומה בשל סכסוך בין אנשי הפלג לבעלי קרקע

בבית הכנסת ברסלב ברח' חזקיהו שבשכונת רמות בירושלים, התגודדו פעילים של הפלג הירושלמי, ולא הסכימו לעזוב את המקום, בשל סכסוך בינם ובין חסידי ברסלב בעלי הקרקע
אלי שלזינגר, כ"ב אב תשע"ז 14/08/2017 17:34

_imagebank_orig_orig_3F95BBD10CCB4C60813977EEF97DD4E9.jpgמהומה בשכונת רמות בעקבות מחלוקת בין ישיבה של 'הפלג הירושלמי' לבעלי הקרקע: בבית הכנסת ברסלב ברח' חזקיהו שבשכונת רמות בירושלים, התגודדו הצהריים (ב') פעילים של הפלג הירושלמי, ולא הסכימו לעזוב את המקום, זאת בעקבות סיכסוך בינם ובין חסידי ברסלב בעלי הקרקע.

מבדיקת 'בחדרי חרדים' עולה התמונה הבאה: מדובר בישיבת "אוהל תורה" המזוהה עם 'הפלג הירושלמי'. הישיבה שכרה מתחם של מוסדות ברסלב בשכונת רמות בבירה לפני כשנה, לתקופה של שלוש שנים.

מכאן, הדעות חלוקות. לטענת אנשי הישיבה, מאחר ומספר התלמידים גדל ובמקביל נוצרו לא מעט חיכוכים עם המשכירים, פנו לבורר הרב חיים אורי אייזנשטיין וביקשו לקבוע פגישה עם מנהל המוסדות ויצהנדלר, על מנת להציע כי לקראת זמן חורף, יעזבו את המתחם ובמקומם ידאגו לשוכר חלופי - דבר שמתאפשר על פי החוזה שנחתם בין הצדדים.

בעקבות הפנייה לבורר, נקבעה פגישה בין הצדדים ליום שישי הקרוב. לטענת הישיבה, מוסדות ברסלב ששמעו על כוונתם, הקדימו ועשו מעשה, השיגו שוכר חלופי, ישיבת "אהלי חיים", וביקשו להוציא את ישיבת "אוהל תורה" מהמבנה בניגוד לחוזה.

מנגד, לטענת אנשי ברסלב, החוזה שנחתם בין הצדדים כבר פג, אולם בישיבה בגיבוי פעילים מהפלג הירושלמי לא מכבדים אותו. "נעשו הפרות חוזרות ונשנות של ההסכם על ידי הישיבה. לאחר פסיקת הבורר הרב משה אורי אייזנשטיין כי על הישיבה לצאת ולפנות את כל החפצים מהמקום וחרף הבטחות ראש הישיבה שהוא יפנה את הציוד של הישיבה, מתברר שהם לא מקיימים את החלטת הבורר".

בינתיים, הצהריים פרצה המהומה כשהגיע הציוד של הישיבה החדשה - ישיבת 'אהלי חיים' - שאמורה להכנס למקום. המובילים לא יכלו לפרוק את הריהוט מאחר והציוד של ישיבת אוהל תורה עדיין במקום. הללו אומרים מדובר במחטף, והמשכירים אומרים החוזה תם עליכןם לפנות את השטח.

בעקבות המהומה הוזעקה משטרה למקום, ואחר דין ודברים הם הורו שלא לבצע שום שינוי עד להחלטה בין הצדדים, לאחר שהעניין יתברר באמצעות הבורר או בית המשפט.

מתפלל בית הכנסת מספר ל'בחדרי חרדים': "הבחורים בישיבה הפרו כמה תנאים בחוזה לאורך תקופת החוזה, לדוגמא, למרות שהוסכם כי אסור לבחורים להסתובב בשטח של ברסלב, רק בשטח שהוקצה להם, הם נכנסו באופן קבוע לבית המדרש שלנו וגרמו לנזקים. הפכו את הספרים, קשקשו בספרים ולא הסכימו לשלם על הנזק. כעת הם מסרבים להתפנות בניגוד להסכם" אמר ל'בחדרי חרדים'.

פעילי הפלג במקום. צילום: גרשון מושקוביץ

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חרדיות אוי אוי.......  (ל”ת)


  • נראים אחלה הפלג'ניקס, אבל איך פלג'ניק אינו דוהר עכשיו ברכבים גנובים בחופי הים ואילת וכו' (ל”ת)


 2. כל מקום שהם מגיעים רק בלגן  (ל”ת)

  מחבלים

 3. בבחירות הקרובות אגודה עם עץ ועם אלי ישי בבלוק טכני  

  פרשננו הפוליטי הולך להיות מענין

  • לכן ליצמן לא מוכן לתת לדגל יותר מ30 אחוז  


  • רעיון נחמד חוץ מזה שעץ זה מינוס 1 (ל”ת)

   מוטי

  • לא תצליחו להגיע ל4%, ותשארו בחוץ (ל”ת)

   ריאלי

 4. אשריכם בני עליה שנתפשתם על דברי תורה ! המשיכו להלחם , לא נוותר על קוצו של יוד לא בגיוס ולא במה שמגיע לנו אנו לא מפחדים מאף אחד !!!  (ל”ת)

  הפלס

  • איזה בני עליה? ללכת נגד פסק של בורר מוסכם??? (ל”ת)

   בני עליה? לריב עם כולם?

 5. מי שהולך לישון עם כלבים.......  

  אלי

 6. חצופים הברעסלעבערס שיגידו תודה שלא שרפו להם הבנין על יושביו  (ל”ת)


 7. משתוללים שם כל מקום שהם מגיעים הם משתלטים  

  שקרנים עושים שם בלגן

 8. מקבלים הקצאת קרקע מהעירייה בונים ומשכירים חצי יותר או פחות בקיצור גונבים את הציבור  (ל”ת)

  חוצפה

 9. לפני תקופה בשמחה הם זרקו כוסות חלב על המלווים של החתן  

  שתלטנים חצופים

 10. תתמקדו בעובדות  


 11. הרסתם לנו את הקיצונית  

  תושב רמות

;