י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024

חידוש וקידוש: שרולי ליפשיץ בסינגל חדש - "בואו נעשה קידוש" • האזינו

"בואו נעשה קידוש לכל העולם", זהו המסר בשיר מרגש וחדש שמשחרר היום האמן המשובח שרולי ליפשיץ. ליפשיץ, עלה לישראל מלונדון ונחשב לאחד הבודדים בז'אנר החסידי שגם כותב ומלחין את שיריו • להאזנה

חידוש וקידוש: שרולי ליפשיץ בסינגל חדש - "בואו נעשה קידוש" • האזינו"בואו נעשה קידוש לכל העולם!" זהו המסר בשיר מרגש וחדש שמשחרר היום האמן המשובח שרולי ליפשיץ. ליפשיץ, עלה לישראל מלונדון ונחשב לאחד הבודדים בז'אנר החסידי שגם כותב ומלחין את שיריו. "הוא חידוש אמיתי" אומר אברהם מרדכי שווארץ העמל בימים אלו על הפקת אלבומו של ליפשיץ, "נחשפתי למוזיקה שלו ולא יכולתי שלא להתפעל מהמקוריות והחן האותנטי החסידי של השירה והיצירה שלו".

אף שבארה"ב הופיע ליפשיץ בחתונות רבות ומכובדות, בישראל טרם נחשפו לכישוריו. בתעשיית המוזיקה החסידית שמו של ליפשיץ מעורר כבוד. אמנים רבים רכשו ממנו לחנים לאלבומיהם כשהאחרון בהם הוא בערי ועבר עם "אגודה אחת" שהלחין שרולי ליפשיץ.

את הלחן הנוכחי כתב ליפשיץ יחד עם מפיקו אברהם מרדכי שווארץ הגראמער (בדחן וחרזן) שנודע בזכות יכולתו לרגש את הציבור עד כדי דמעות ומי שרשום על אחת ההצלחות המסחררות במוזיקה החסידית – גדול זמרי החתונות בארה"ב לוי פאלקוביץ'. אגב, בימים אלו עמל ליפשיץ גם על אלבום נוסף ללוי פאלקוביץ'.

הפתיח לשיר איננו שגרתי ומושאל דווקא מסגנונות מוזיקה לועזיים אך חיש מהר שירתם החמה של הצמד שווארץ וליפשיץ מגלה שיר חסידי חם וסוחף. מילות השיר משולבות בין הטקסט מזמירות שבת ותוספת של אברהם מרדכי שוורץ.

אברהם מרדכי שוורץ ושרולי ליפשיץ - קידוש


מילים:
וייתי לנא ולכל נפשתא
חנא וחסדא ורחמי
וחיי אריכי ומזוני רוויחי
ורחמי מן קדמיה

לאמיר מאכן קידוש
אויף די גאנצע וועלט
כי בו שבת קל מכל מלאכתו
א ברכה פון מלאכים
זאל קומען אויף מיין געצעלט
שבת קודש הייליגער שבת.

קרדיטים:
לחן: אברהם מרדכי שוורץ ושרולי ליפשיץ
עיבוד: שרולי ליפשיץ
מקהלה: יואלי הורביץ אברהם מרדכי שוורץ ושרולי ליפשיץ
הוקלט באולפני גל קול - ישראל
טכנאי הקלטה: ישראל אורבאך
מיקס: מושי קרויס
מאסטר: גרשי שוורץ
אברהם מרדכי שוורץ שרולי ליפשיץ בואו נעשה קידוש חידוש וקידוש סינגל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד