1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

מקומם: רק מאסר על תנאי נגזר על אדם שאיים לרצוח יהודים

"אני מתכנן ירי בבית כנסת, ואני רוצה להכניס שני כדורים 'בראשו' של רב או מנהיג יהודי" כך כתב דיוויד לינו ולא בפעם הראשונה. למרות זאת, השופט שלח אותו לביתו עם אזהרת מאסר על תנאי
יענקי פרבר, כ"ט אב תשע"ז 21/08/2017 08:48

אילוסטרציה אילוסטרציה. צילום: pixabay צילום: pixabayגבר ממישיגן-ארה"ב, קיבל שנתיים מאסר על תנאי לאחר שאיים בטוויטר להרוג ילדים ויהודים בפיגועים המוניים.

שופט בגרנד רפידס שבמישיגן, פסק ביום חמישי האחרון לדייויד לניו, בן 29, את עונש המאסר על תנאי לאחר שהתחשב בו על ארבעת החודשים שבהם כבר ישב בכלא לאחר מעצרו בפברואר האחרון, לאחר מכן שוחרר בתנאים מגבילים.

בחודש יוני זיכה חבר המושבעים את לניו משתי עבירות - הטרדה והפעלת מחשב לביצוע פשע, אך הרשיע אותו בעבירה פחותה של שימוש זדוני במדיה החברתית.

בנוסף לעונש על תנאי, נאסר על דייויד להתרחק מבתי כנסת ובתי ספר ולא להשתמש במחשבים. כך מדווח האתר JTA.

אביו של לניו אמר לתקשורת כי "בנו סובל ממחלת נפש".

זו לא הפעם הראשונה שדייויד נעצר. גם בשנת 2015 הוא נעצר במונטנה על ביצוע איומים דומים, ושוחרר למעצר בית אצל הוריו בגרנד רפידס, בתנאי שלא ישתמש במדיה החברתית.

האיומים בשנת 2015 נעשו באמצעות חשבון הטוויטר שלו כשהיה במונטנה, וכללו ציוץ שבו נכתב כי "הוא רוצה לבצע רצח של 30 ילדים או יותר בכיתה אחת, בנוסף הוא כתב כי הוא "מתכנן ירי בבית כנסת", וכי הוא "רוצה להכניס שני כדורים "בראשו" של רב או מנהיג יהודי".

כאמור, השופט החליט לתת לדייויד רק עונש על תנאי, עם הגבלות מסויימות, ולא לתת לו עונש מאסר בפועל.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. איים לרצוח  

  Dave

  • הורגים בלילי שבתות  

   ברנש

 2. איום  

  יהודי

;