1. עמוד הבית
 2. יהדות
 3. אקטואליה

צפו: בית הכנסת הגדול שנחלץ מהמשבר - פתח את ימי הסליחות עם טובי החזנים

לאחר שנחלץ מהמשבר הכלכלי הגדול שאיים על קיומו, פתח אתמול בית הכנסת הגדול בת"א, את ימי הרחמים והסליחות בערב חזנות בהשתתפות רבה הראשי של ת"א הרב לאו וטובי החזנים • נשיא ביהכ"נ ל'בחדרי': "עלינו על דרך חדשה" • צפו בתיעוד
איציק מןא' אלול תשע"ז 23/08/2017 14:31

קונצרט (5)אמש, עם תחילת ימי הסליחות והרחמים, נערך בבית הכנסת הגדול בתל אביב קונצרט מיוחד בהשתתפות טובי החזנים - בשילוב סעודת הודיה על מניעת סגירת בית הכנסת, ע"י עיריית תל אביב בשל חוב, וכפי שנחשף ב'בחדרי חרדים'.

את הערב פתחו בדברי חיזוק והתעוררות, רב בית הכנסת הרב הראשי לשעבר הרב ישראל מאיר לאו, ונשיא בית כנסת שלמה פיבקו.

הערב נערך בהשתתפות החזנים ישראל רנד, שמעון שוורץ, חיים אדלר, בערל צוקר, דוד וינבך, צבי גרינהיים וצודיק גרינוולד.

בתחילת השבוע סיפר נשיא בית הכנסת שלמה פיבקו בראיון ל'בחדרי חרדים' על התאוששות הכלכלית של בית הכנסת: "בחסדי שמים, בתקופה האחרונה אנחנו נמצאים במצב הרבה יותר טוב. עלינו על דרך חדשה. הערב הזה היה זריקת עידוד חשובה לבית הכנסת.

פיבקו מספר בהתרגשות: "לאחר תקופה ארוכה שאני מעיין במסמכים של בית הכנסת, מצאתי שיש יהודי יקר שנפטר לפני הרבה שנים והוא תרם סכום כסף גדול לבית הכנסת, הנושא נידון בבית המשפט, ולאחר תקופה ארוכה, בית המשפט הכריע שהעיזבון יגיע לבית כנסת הגדול. "זה נס 'פח השמן' 2017 של בית כנסת הגדול".כזכור, בתקופה האחרונה נחשף ב"בחדרי חרדים" כי עיריית תל אביב עיקלה את חשבון הבנק של בית הכנסת, בעקבות חובות שהצטברו.

לבסוף, לאחר התערבותו של השר לשעבר גדעון סער ששוחח מספר פעמים עם ראש העיר ת"א רון חולדאי - העירייה התנצלה והודיעה כי תסיר את העיקול מחשבון הבנק של בית הכנסת.

צפו בתיעוד פתיחת ימי הסליחות

עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. קדושת בית הכנסת  

  תל אביבי

 2. האם זה נכון שרב לאו עבר ניתוח ???  (ל”ת)

  חרטטן

 3. החזן שוורץ  

  זאבי

;