1. עמוד הבית
 2. מחשבים ואינטרנט
 3. גאדג'טים

הרב אבינר נגד האימוג'י הפופולרי: "סמל נוצרי" • האזינו

הרב שלמה אבינר יוצא נגד האימוג'י הפופולרי 'הידיים המתפללות'. "זהו סמל נוצרי קדום. אנחנו לא אליליים ולא נוצריים" טוען הרב • אולם נראה כי בעיתון המודיע לא השתכנעו מדבריו של הרב ופרסמו היום תמונה של ראש ממשלת הודו כשהוא מחווה בידיו את התנועה המפורסמת
בחדרי חרדים, ז' אלול תשע"ז 29/08/2017 15:19

סמארטפון אימוגי'אימוג'י הפכה לשפה מוכרת בכל בית בישראל. באמצעותה ניתן להביע רגש ולספר סיפור שלם באמצעות אייקון בודד. הרב אבינר, ממובילי הציונות הדתית, פרסם מאמר באתר כיפה ובו התנגד לתופעת האימוג'י וטען כי לא צריך להשתמש בשפות אליליות נוצריות.

דרור רפאל שוחח בתוכניתו ברדיו FM103 עם הרב שלמה אבינר בנושא. על האייקון 'הידיים המתפללות' הפופולרי טען הרב: "זהו סמל נוצרי קדום".


הרב שלמה אבינר בראיון לרדיו 103FM. עריכה: איתמר זיגלמן

על האייקון 'הידיים המתפללות' טען הרב: "זהו סמל נוצרי קדום. אנחנו לא אליליים ולא נוצריים. זו לא השפה שלנו. יש לנו את השפה העברית והיא מספיק טובה".

הרב גם התייחס למשחק השח מט ולדמות המלך שעל ראשה מוצמד צלב: "צריך לעשות משהו עם הצלב הזה. יש כמה אפשרויות טכניות, קחו מסורית או פצירה והורידו את הצלב. הסירו את הסמלים הנוצריים זה נוגד את האלוקים שלנו".

עוד הוסיף הרב: "במקום לשלוח לאדם חולה אימוג'י 'החזקת אצבעות', פשוט אחלו לו שיהיה בריא בעברית. לא חסרים דרכי תקשורת וירטואליים, מתוך אלפי סמלים אין צורך לבחור בסמלים האליליים".אולם נראה כי בעיתון המודיע לא השתכנעו מדבריו של הרב אבינר. ביומון החרדי פורסמה היום תמונתו של ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי כשהוא מבקר בישראל ומחווה בידיו את תנועת "הידיים המתפללות".

מודי בהמודיע
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. המודיע  

  מיכאל

  • רב חרדי או לא זה קשקוש בלבוש  

   יוסי

 2. ואיך עושים מודה אני בבוקר?  (ל”ת)

  חיים

 3. ככה כל יהודי עושה כל בוקר במודה אני , ידוע לרב?  (ל”ת)


  • מה? 

   חנניה

 4. המודיע זה עיתון...  (ל”ת)

  ישראל

 5. להמודיע הצעיר היתה פעם כריכה של דגל הגאווה עם סרטוט לב. מרוב שהם מחפשים רמז לצל נקבה בכל מה שזז, יום אחד עוד יכניסו צלב.  (ל”ת)


 6. נו, באמת, אם זה פותח את הלב אז מה הבעיה?  

  הגיוני

 7. הלו, תתעורר זה מה שבוער להתעסק איתו?  (ל”ת)

  סה"כ סמל, ציור

 8. הרב מתעסק עם זוטות חסרות חשיבות  

  שמואל

;