ט"ז ניסן התשפ"ד
24.04.2024

נחשף: בנות אולפנה הציבו את פסל הזהב של נשיאת העליון

כעת נחשף – מאחורי הצבת פסל הזהב של נאור עומדות תנועת דרך חיים ועמותת העיר העברית. הצבת הפסל כחלק מקמפיין כנגד "הדיקטטורה של בג"צ". דרך חיים: "בג"צ והנשיאה נאור מנותקים מהעם, מתנשאים, מתנהלים בדיקטטורה ונוטלים לעצמם סמכויות לא להם"

נחשף: בנות אולפנה הציבו את פסל הזהב של נשיאת העליון
.פסל זהב בדמותה של נשיאת בית משפט העליון בירושלים מרים נאור, הוצב הבוקר (חמישי), מול בית המשפט על ידי אלמונים, מאבטחי בית המשפט שנדהמו לגלות את הפסל, הזמינו את המשטרה, שהודיעה כי פתחה בחקירה. שוטרים רבים הגיעו למקום, ובמקום אף נלקחו פרטיו של צלם שצילם את הפסל והוא זומן לחקירה. לאחר זמן דיווחה המשטרה כי אין חשד לפלילים.

מי שעומדת מאחורי הצבת הפסל היא תנועת 'דרך חיים', תנועה שבראשה עומד הרב יצחק גינצבורג מישיבת עוד יוסף חי ביצהר, ופועלת למימוש החזון של מדינה יהודית, ומנהלת בחודשים האחרונים קמפיין תחת הכותרת "די לדיקטטורה של בג"צ". הצבת הפסל היתה בשיתוף פעולה יחד עם מאי גולן יו"ר עמותת העיר העברית למען תושבי השכונות בדרום ת"א.

הפסל הבוקר

"בג"צ והנשיאה נאור מנותקים מהעם. על אף שמדינת ישראל היא כביכול מדינה דמוקרטית, נמצא היום השלטון בפועל בידי ביהמ"ש העליון וזאת מבלי שאי פעם נשאלה דעתו של העם בעניין. בג"צ נטל לעצמו סמכויות לא לו במה שמכונה, ובצדק, "מהפכה" (חוקתית). בג"צ מתערב פעם אחר פעם בהחלטות נבחרי הציבור, השבוע זה חוק המסתננים, בפעם הבאה זה יהיה חוק ההסדרה וחוקים נוספים." אומרים בדרך חיים הבוקר.

"כמו בכל דיקטטורה חשבנו שגם בישראל ראוי שיעמוד פסל של השליט ברחובה של עיר. הגיע הזמן שנבחרי הציבור יתעוררו, אנו קוראים לרה"מ, לשרים ולחברי הכנסת, שהשבוע התבטאו כנגד פסילת החוק, במקום לפזר הבטחות, ופתרונות מקומיים לבעיות העולות משלטון בג"צ, לחתור אחת ולתמיד לטיפול שורש אשר יסדיר את יחסי בג"צ והכנסת" הוסיפו.

בחודשים האחרונים התא המשפטי של התנועה מקדם את "חוק המשילות" שהונח על שולחן הכנסת בחתימתם של 16 ח"כים. בהצעת החוק נכתב כי היא "נועדה להבהיר באופן חד־משמעי, בחוק יסוד: השפיטה, כי אין זה בסמכותו של ביהמ"ש להכריז על בטלותו של חוק. בהיעדר חוקה שלמה, נתונה סמכות החקיקה לכנסת כנציגת הציבור, ואילו תפקידו של ביהמ"ש מתמצה בפרשנות וביישום החוקים על סכסוכים קונקרטיים שהובאו בפניו".

"פעם אחרונה שבדקתי מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית, הבעיה היא שבפועל אנחנו חיים תחת עריצות שלטונית של שופטי בג״צ ובראשן מי שעשתה עינוי דין חמור - השופטת מרים מאור." אומרת מאי גולן, "לכן החלטנו יחד: ארגון "דרך חיים" ועמותת העיר העברית, שמן הראוי להעמיד את פסל הזהב של מי שהחליטה שרק היא תנהל את המדינה הזאת בפועל - נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור. הגיע הזמן לשחרר אותנו משלטון הבג"צ שמשליט אג'נדה שמאל קיצונית על אומה שלמה. הגיע הזמן להוציא את המסתננים מתוכנו ולא לתת לפסל הזהב להמשיך ולשלוט בנו. הגיע הזמן שנבחרי הציבור שנבחרו ע״י העם ולא בשיטת הסניוריטי, יהיו אלה שינהיגו את אזרחי ישראל ויישמו מנהיגות וריבונות אמיתית ולא יתכננו כל פעולה הכי קטנה לפי הקריטריונים של האם זה יעבור או לא יעבור את מבחן בג״ץ של נאור וחבריה" מסרה.

לאחר כשעתיים בהם הפסל עמד הסירו עובדי עריית ירושלים את הפסל, והוא נלקח מהמקום.
פסל זהב מרים נאור בית משפט העליון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד