1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

ניצחון לחסידי גור: שלט המריבה הוסר. החסידים התפזרו. 5 נעצרו

בסביבות השעה 4 לפנות בוקר, לאחר שעות של מחאה עיקשת, אלפי חסידי גור נושמים לרווחה. השלט הפוגעני שנתלה בחזית בית חילוני בערד - הוסר • גם השר ליצמן הגיע מירושלים אך עזב את המקום ללא תוצאה • במהלך העימותים נעצרו חמישה
איציק מן, י"ט אלול תשע"ז 10/09/2017 07:35

ערד (5) שלט המריבהלאחר כ-8 שעות תמו המהומות בערד, עם הסרת השלט. בעקבות תליית שלט המבזה את הרבי מגור על אחד הבתים בעיר ערד הדרומית, יצאו אלפי חסידי גור למחות מול הבית ברחוב הגלעד 46. מנגד הפגינו תושבים חילונים ונרשמו עימותים פיזיים בין הצדדים.

כוחות משטרה גדולים, שוטרי יס"מ ופרשים הגיעו למקום, במטרה להפריד בין הניצים. גם שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע אף הוא מירושלים ושוחח עם מפקד הכוח בשטח וניסה לשכנעו להסיר את השלט, המשטרה טענה שכדי להסירו, היא צריכה אישור מהיועץ המשפטי וזה יכול להינתן אם בכלל רק בבוקר. ליצמן הודיע למשטרה שהאברכים ישארו כאן גם עד הבוקר ואז יגיעו אוטובוסים עם אלפי חסידים.

בינתיים הביאו למקום עשרות שקיות במבה, מארזי בייגלעך, עוגיות ושתיה להרוות את ההמונים.

לאחר כ-8 שעות שהאברכים הביעו את מחאתם, שרו שירים ואמרו מזמורי תהילים, מפקד משטרת ערד וסממ"ז דרום במשטרה, נכנסו לחפ"ק המשטרתי וסיכמו שכל האברכים ירדו למורד הרחוב והמשטרה תדאג להסרת השלט.

"תוך 2 דקות לא נותר איש מהאלפים, אז המשטרה הכריחה את בעל הבית להסיר את השלט, השלט הוסר וההמונים התפזרו. המשטרה הבטיחה לדאוג ששלטים כאלה לא יתלו בערד" כך מספר עד ראיה ל'בחדרי חרדים'.

לעת עתה שורר השקט בעיר שידעה גם בעבר עימותים בין חרדים לחילונים. במהלך המחאה אמש נעצרו 4 חשודים וחשודה, בחשד לתקיפת שוטרים, התערטלות והפרת הסדר הציבורי, 4 מהם שוחררו ואחד יובא היום להארכת מעצר.

"המשטרה ערה לצורך הציבורי לבטא מחאה, יתרה מכך היא מכבדת מאפשרת ומאבטחת את ציבור המוחים באופן שוויוני, יהא המגזר אליו הם משתייכים אשר יהא, יחד עם זאת מי שיפר את החוק ויפעל באלימות יתקל באכיפה ובאפס סובלנות" נכתב בהודעת המשטרה לאחר המעצרים.

כזכור, המחאה הצליחה להעיר אפילו את יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד השוהה בחו"ל, שצייץ אמש (מוצ"ש) בטוויטר: "עומד מאחורי ראש עיריית ערד ניסן בן חמו והתושבים. הביריונות לא תנצח. המשטרה צריכה לטפל ביד קשה באלימות של החרדים הקיצונים".

גם ראש העיר ניסן בן חמו המשתייך ל'יש עתיד' כתב התייחס גם הוא בפייסבוק: "היום נחצה קו אדום בביריונות של חסידי גור בערד, זה התחיל בניסיון להשליך צמיג בוער לחצר בית בעיר והסתיים בתקיפת שוטרים. הניסיון להלך אימים על תושבי העיר והעירייה לא יצליח, הניסיון להפוך ויכוח פוליטי למלחמת דת גם לא יצליח. אני קורא למשטרת ישראל למצות את הדין עם הפורעים ומבקש מתושבי העיר לא להיגרר אחר הקיצוניים המנסים להכתיב את סדר היום הציבורי".

מגיש המהדורה המרכזית ב'קול חי' אבי מימרן, צייץ הלילה בטוויטר: "‏בכל ערי ישראל מנהלים חרדים וחילונים חיים משותפים ללא כפייה הדדית, חוץ מעיר אחת שבה יש עתיד ניצחה בבחירות המקומיות".

'ידיעות אחרונות' התייחס הבוקר למחאה בערד בתמונה אחת ובכמה שורות מתחתיה בהן נכתב בין היתר, כי המחאה באה בשל תליית שלט "לכלכתם, ערד לא למכירה עם תמונתו של השר ליצמן". בכך סילף העיתון את הסיבה האמיתית למחאת החסידים - בשל הפגיעה והזלזול בכבוד הרבי.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ניצחון לבריונות ולאלימות  (ל”ת)


 2. מפלגת "אין עתיד" = תמצית זרע עמלק,שיעלם בקרוב  (ל”ת)


  • יש עתיד אנשים הגונים וישרים. זה שהם לא מאפשרים לגעררעס' למצוץ הכל עד הסוף, זה אומר שהם לא פריירים. זה הכל. (ל”ת)

   בבנין שלי ב"ה אין געררס''............

  • אני מכיר את מפלגת 'יש עתיד' 


 3. הכותרת היתה צפויה, מה חשבתם שחסידי גור לא ינצחו? לא היה בהסטוריה שהגערר נכנעו  (ל”ת)


  • להציג אלימות מעוררת חמלה. זו השפלה לא ניצחון............ (ל”ת)


 4. על השבת לא מיחו ועל שלט כן??  (ל”ת)


 5. ניצחון זה קידוש ה'. והתנהגות מכובדת ומכבדת. ומהיפך להיפך בהיפוך הגמור.  (ל”ת)


 6. ניצחון שכולו הפסד  (ל”ת)

  חיים

 7. מה פה הניצחון? חסידי גור חוטפים בערד מנה אחת אפיים.  

  אשר זליג

  • מה שאנחנו החרדים היינו צריכים לעשות לגור מלפי שנים כבר (ל”ת)

   ליטאי וכלל חסידי וחבדניק וספרדי

 8. ניצחון לחסידי גור?? הפסד לעם ישראל!! ועוד באלול!!  (ל”ת)

  שפוי

 9. כולם קנאים תלוי למי  

  ברוך

  • האם היית כותב כך באם היו מדביקים את תמונתו של הרב שך וכותבים 

   צחי

 10. איך נצחו  

  חנוך

 11. ה ירחם  

  חנה

 12. פתרון פשוט לתושבי ערד  

  מוישה

 13. נראה שתפרסמו את התגובה שלי ...הגורים כת שאבדה עליה הכלח  

  חיים דרוק

 14. שום פגיעה וזלזול ברבה . זה פשוט שקר גס . כמו כל השקרים של הכת ההזויה והאלימה הזו. חסידות זו המצאה של ה200 שנה האחרונות . אני מבקש לא לצנזר את התגובה ש  (ל”ת)

  חיים דרוק

 15. מזכיר את המהומות שפרצו בעקבות קריקטורות מוחמד  


 16. חילןל הקודש  

  אברהם

 17. גם בימן הצהריים בכאן רשת ב סילף הכתב את העובדות כאילו בשלט מוצג ליצמן ולא הרבי שלהם.  (ל”ת)

  סלפן

 18. אבל כשהחרדים תולים שלט פוגע בבית שמש...  


 19. גור היא כת אלימה  

  R

 20. מי עוד לא הבין?  


;