1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

17 שנות מאסר נגזרו על המשגיח התוקף מי-ם

וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ: שנה וחצי לאחר פרוץ הפרשה עם מעצרו, בית המשפט גזר הבוקר את דינו של המשגיח מירושלים שהודה בתקיפתם של שלוש מקרובות משפחתו במשך שנים • עורכי דינו מסרו ל'בחדרי' כי בכוונתם לערער לעליון
אלי שלזינגר, י"ט אלול תשע"ז 10/09/2017 09:45

המשגיח הפוגע מובל להקראת כתב האישום, צילום: יונתן זינדל, פלאש90 המשגיח בבית המשפט. צילום: יונתן זינדל פלאש 90פרסום ראשון: המשגיח שהודה והורשע בפגיעה קשה וחמורה בשלוש מקרובות משפחתו, נשפט הבוקר (ראשון) ל-17 שנות מאסר בפועל וישלם להן פיצויים בסך 145 אלף שקל, כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ: בית משפט המחוזי בירושלים אישר הבוקר את הסדר הטיעון במסגרתו סוכם כי העונש המקסימלי יהיה 18 שנות מאסר אולם לא נקבע רף מינימלי לעונש. בית המשפט גזר על המשגיח 17 שנות מאסר בפועל, ובנוסף לכך נקנס המשגיח בקנס של 145 אלף שקלים אותם כבר הפקיד בקופת בית המשפט.ב'בחדרי חרדים' פורסם לראשונה הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים כשנה לאחר מעצרו, באפריל 2017. המשגיח התוקף נעצר והואשם במאי 2016.

עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי אמרו ל'בחדרי חרדים' כי גזר הדין התקבל לאחר שהנאשם הודה במעשיו ובכך גרם שהמתלוננות לא יצטרכו להעיד, דבר שהקל על ההליך המשפטי ומנע סבל נוסף של המתלוננות. הסדר הטיעון היה שיגזרו עליו עד 18 שנים. אך ביהמ"ש גזר עליו 17 שנים שנות מאסר ועורכי דינו כבר אמרו ל'בחדרי חרדים' כי בכוונתם לערער לעליון.

עורכי הדין של המתלוננות בתיה כהנא דרור ופרופ' אביעד הכהן שייצגו את המתלוננות מרוצים מגזר הדין ואמרו ל'בחדרי חרדים' "אנו שמחים על גזר הדין ועל כך שבית המשפט הכיר בחומרת המעשים המתמשכים. בראש ובראשונה עבור המתלוננות עצמן שצדקתם יצאה לאור. ועבור המסר של "יראו וייראו". כמובן שגם עונש ופיצוי גדולים ככל שיהיו לא יכפרו על הסבל והפגיעה הקשה שנגרמו למתלוננות. מדובר באחת מפרשיות ההתעללות והניצול הקשות ביותר ובכלל זה כלפי קטינות".

עוד הוסיפו כי "אי אפשר שלא להתפעל מנחישותן ואומץ ליבן של הנפגעות בהוציאן לאור את המעשים המזוועים שנעשו, גם במחיר פגיעה אישית וזאת במטרה לעצור פגיעות נוספות בנשים וילדות הן מצד הנאשם עצמו והן מצד רבנים ואישים בכירים נוספים במגזר החרדי". לדבריהם, "גזר הדין החמור מהווה מסר כי כל עבריין ללא קשר למעמדו ותפקידו - עשוי לבוא על עונשו. וחשוב מכך. שכל אישה וילדה שנפגעת תזכור שהיא לא אשמה בכך ולא תתביש להתלונן ולהעיד עד להבאת העבריין לדין".

עו"ד בתיה כהנא דרור ציינה כי הפרקליטות בראשות עו"ד ארז פדן עשו עבודה מצויינת ומאומצת. "חשוב לציין את תמיכה של רבנים מהמגזר שלא היססו לתמוך במתלוננות כולל עידודן לערב את רשויות החוק. אנו מקווים שתקדים זה יעודד קרבנות נוספים במגזר החרדי לפנות לרשויות במקרים דומים".

המשגיח הורשע בכך שהתעלל בשלוש אחיות קרובות משפחתו, תוך שהוא מציג בפניהן היתרים הלכתיים למעשיו. המעשים החמורים והאכזריים החלו מעת שהייתה אחת האחיות ילדה קטנה, ונמשכו אצלה ואצל האחיות הנוספות גם שנים לאחר שהיו נשואות.

יצויין, כי המשגיח גיבה את מעשיו האסורים על פי התורה, על פי החוק, ואת מעשיו ביצע בביתו שלו, בבתי קרובות משפחתו, בחדרו בישיבה וברכבו. בחלק מהמקרים אף תיעד אותן. גם כששהה בחו"ל לא בחל במעשיו, וביצע איתן שיחות אסורות.

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', אחת הקרבנות טענה בפניו כי מעשיו מהווים עבירה על פי התורה, כך על פי כתב האישום, אך המשגיח לא נכנע והציג בפניה על גבי דפי גמרא אסמכתאות הלכתיות כביכול המתירות את המעשים החמורים שביצע בה. המשגיח הסביר לה כי ביקוריו אינם מהווים עבירה של "ייחוד" שכן קיים היתר הלכתי של "בעלה בעיר" המתיר להם לשהות לבדם בבית. כמו-כן הסביר כי מעשיו מותרים מדין "עד אחד נאמן באיסורין", שכן הוא מהווה עד אחד אשר מתיר את האיסור.

אם לא די בכך, הסביר לה כי שאלותיה מהווים זלזול בגדולי ישראל וכי שאלות אלו נובעים מתוך בעיית ה"נרווים" שלה, ולפיכך אסר עליה להמשיך ולשאול שאלות נוספות. אצל אחות נוספת, קנה לה מכשיר טלפון כדי שיוכלו להיות בקשר, ובפגישה הראשונה שלהם ציטט בפניה פסוקים משיר השירים ומהגמרא.

עו"ד ארז פדן מפרקליטות מחוז ירושלים, שוחח לאחר הגשת כתב האישום עם 'בחדרי חרדים' ואמר כי "היה שיתוף פעולה של הקהילה החרדית, של המתלוננות, רבנים ואחרים שאפשרו את חשיפת הפרשה. אני מקווה ששיתוף הפעולה יימשך".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בהמה מסריחה ומנוולת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  


  • שריר, יש לך ממה לחשוש (ל”ת)


 2. מכירה  

  איןשם

  • היא ממש לא צריכה להתבייש במעשיו.מספיק שהוא יתבייש !!! מהי אשמה ? (ל”ת)


  • אשתו לא אשמה ואל לה להתחבא. יש לעודד אותה ולתמוך בה. 

   נתן

 3. למה רק 17???? ומה הסכומים המגוחכים הללו????????????????????????  


 4. זה הכווווווווול??????????  

  ללללללאאאאא!!!!!!!

 5. מגיע לו יותר...  

  דוד

 6. על מה יש לפרקליטו לערער? הרי חתם על עסקת טיעון שכלל עונש של 18 שנה.  (ל”ת)

  אבי

 7. יש עוד הרבה כמוהו בישיבות  

  דני

 8. העונש הולם את חומרת המעשים.  


  • צריך לקוות כי גם מתי בן דוד שפגע קשות בעובדותיו ישב הרבה שנים. (ל”ת)

   צביה

 9. קיבל שנות מאסר כמניין "אוי", ולדעתי  

  זלמן

 10. מקווה שבכלא האסירים ידאגו לקיים בו "כאשר זמם"  (ל”ת)

  ייסורים מכפרים

 11. אלול א-ל-ו-ל...הוא זכאי.  (ל”ת)

  הוא זכאי

  • ל11 נראה לי גם אתה פושע. (ל”ת)

   ל11

 12. המשגיח מסר בישיבה שיחות מאד יפות,, מי ימסור לנו שיחות על צניעות וכו' ??  

  חבל

 13. כמה רועעע  

  נגעלתי

 14. המשגיח שלא השגיח,  

  פואמה

 15. 17 בגימטריה =טוב. חבל שלא קיבל מצויין...  

  17 = טוב

 16. אני לא מאמין  

  ליטאי

  • אתה גם רוצה לראות סרט?? אז מקומך ביחד איתו. חולה!!!! 


  • אני מאמין שאתה לא מאמין, אחוזים כבדים 

   זלמן

  • איך פרסמו תגובה כזו (ל”ת)


 17. הכי חשוב (כמו שנאמר בכתבה) הלוואי שזה יעזור לאחרים !  (ל”ת)

  אסור להתבייש

 18. על מה לערער?  

  חיים דרוק

 19. החינוך הלטאי במיטבו!  (ל”ת)


 20. מה זה 17 שנים??? כלום!!!  

  אני

 21. סוף סוף הציבור שלנו מוקיע את הרעים האלו  

  יונתן

 22. אבל למה המתלוננות לקחו כאלה עורכי דין?  

  יעל

  • העיקר שהם יהודים. כי אני חושבת שיש לחשוש ליהדותו של המשגיח  

   ליעל הצדקנית

 23. רק 17 שנים ??? צריך להרקב בכלא עד יום מותו. מנוול!!!!!  (ל”ת)


 24. בושה וחרפה  

  נטע

  • מה לעשות לא עמד בפיתוי, ייצרו גבר עליו 

   DUde

 25. רק סירוס פותר בעיות כאלו!!!!!  (ל”ת)

  ללי

 26. משגיח עלאק  

  שמח

  • חובה עלינו לציית לרבנים גם אם יגידו על ימין שהוא שמאל ועל שמאל שהוא ימין (ל”ת)

   Donald

 27. הסיפור הרבה יותר מורכב ממה שמנסים לצייר אותו  (ל”ת)

  מתי בן דוד

;