1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

ח"כ גליק הגיע לערד: "יש המון כעסים" • צפו

חבר הכנסת יהודה גליק ביטל את סדר יומו המתוכנן וביקר בעיר ערד, שם ישב עם ראש העיר וכלל הגורמים המעורבים בעיר על מנת להגיע להבנה והידברות בין הצדדים • גליק: "אני מאמין שכולם רוצים לחזור למציאות הנורמלית שהייתה בערד כל השנים שחיו פה בשלום כל הצדדים"
יעקב גרודקה, י"ט אלול תשע"ז 10/09/2017 16:44

יהודה גליק חסיד גור גליק בערדחבר הכנסת יהודה גליק ביטל את סדר יומו המתוכנן וביקר בעיר ערד, שם ישב עם ראש העיר וכלל הגורמים המעורבים בעיר על מנת להגיע להבנה והידברות בין הצדדים.ח"כ גליק אמר בביקורו: "ראיתי את מה שקרה כאן אתמול וכאב לי מאוד. ביטלתי את סדר יומי ובאתי לפה בשביל להקשיב ולשמוע. ישבתי עם ראש העיר, עם חבר מועצת העיר מטעם חסידי גור, נפגשתי עם חסידי וגור וגם עם המשפחה שתלתה את השלט. בעוד שבועיים אנחנו מתחילים את השנה החדשה ולא יתכן שנכנס לשנה החדשה כשאש המחלוקת נישאת באוויר.

"שמעתי פה כאב בהרבה מקומות. ראש העיר מצד אחד הוריד את הגרעון העצום שהיה בעירייה ומצד שני יש המון כעסים כנגדו מכיוונים שונים, יש פה קהילה שמרגישה מאויימת. יש פה הרבה כאב והבעיה היא שכולם צודקים בכאבם והצורך הוא לנתב את הכאב.

ישבנו פה עם חסידי גור שהסתייגו ממה שקרה פה אתמול, שמעתי פה את המשפחה שתלתה את השלט ואמרה שהיא לא הבינה עד כמה השלט הוא פוגעני. אני מאמין שכולם רוצים לחזור למציאות הנורמלית שהייתה בערד כל השנים שחיו פה בשלום כל הצדדים.

"כשאנשים מבינים את חשיבות ההידברות אז גם כשהפערים גדולים אפשר לפתור אותם וכשלאנשים יש ענין בלהגביר שנאה ומלחמה אז גם כשהפערים הם קטנים הם ימצאו את הדרך להילחם.

"אני מצאתי רצון אמיתי של אנשים מכל הצדדים להידברות והרגעת הרוחות, לטובת כולם. אני יוצא מפה עם הרבה אופטימיות. אני משוכנע שאם אנשים היו יושבים אחד עם השני פנים מול פנים כל הגישה הייתה שונה.

"במלחמה אין מנצחים אבל בהידברות כל הצדדים מנצחים ואנחנו רוצים שכך יהיה פה", אמר גליק.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עללינו לקדש ש"ש. ולא להתנהג ב...........  (ל”ת)


  • עלינו להיות ישרים והגונים, לפחות כמו החילונים שסביבנו.. ואם אנו מתנהגים בשפלות יחסית לסביבה הוי חילול ה'. ובהידור. (ל”ת)

   חילול ה' בספודיק ?

 2. ערד הייתה עיר נורמלית עד שקם ראש עיר מטעם יש לפיד אין עתיד שלקח על עצמו פרוייקט לעצור את ריבוי חסידי גור בערד ומתנכל לכל דבר שבקדושה  (ל”ת)


  • עלינו להתנהג ביושר והגינות, שירצו ללמוד מאיתנו. בטח אין מצווה להתנהג בצורה שיגעלו מאיתנו. (ל”ת)


 3. ביטל עליה להר הבית חחח חחח חחחמ,,, משועמם....  (ל”ת)

  ביטל סדר יום

 4. גליק סיימת עם הר הבית?עם חסידי גור יותר מסוכן להתעסק..  (ל”ת)

  הגזמת

 5. ח"כ נכבד אל תהיה תמים ואל תתן שיוליכו אותך שולל  

  חרדי שנכווה מגור

 6. גור  

  Dave

 7. חסידי גור גנבים ואלימים מניסיון  (ל”ת)

  עירית

 8. חבל על הזמן - גור רוצים להשתלט באלימות כדרכם בכל מקום. ועליהם נאמר "כִּי יְחַנֵּן קוֹלוֹ אַל תַּאֲמֶן בּוֹ כִּי שֶׁבַע תּוֹעֵבוֹת בְּלִבּוֹ.&quo  (ל”ת)


 9. זה רק נדמה לי? או ש...  


 10. ליצמן: אנחנו 70. אחוז בערד  (ל”ת)