1. עמוד הבית
 2. מוזיקה
 3. מוזיקה

נבחרי בעלזא נזכרים בשירת האבות • להאזנה

הרב דמן והרב ברייער באלבום משותף, פרוייקט להנצחת לחניו של ר' ישראל קליין • על העיבודים הופקד דודי קאליש שלא חסך מאומה מנבכי הטכנולוגיה החדשנית לשימור יין עתיק זה • זכרון אבותינו בפינו
ישראל חבר, בחדרי חרדים, ז' סיון תשע"א 09/06/2011 09:42

זכרון אבותינויצירה חדשה רואה אור בימים אלו מבית היוצר של משפחת קליין – צאצאי הרה"ח רבי ישראל קליין ז"ל בעל התפילה בחצר בעלזא.לא פחות משלושה עשר ניגונים חדשים וישנים מכיל האלבום. חלקם מתוך הרפרטואר העשיר של הניגונים רווי ההוד 'בטעם של פעם' שהותיר ר' ישראל לצאצאיו אחריו, אותם זימר בקולו הרם והבוקע לבבות בתפילות השבתות והמועדים ובסעודותיהם. וחלקם חדשים, פרי הגותם של יוצאי חלציו שבראשם המשב"ק המיתולוגי של כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א ה"ה הרה"ח ר' שמעון וואלף קליין הי"ו שנודע ביצירותיו ולחניו בחצר בעלזא.

על העיבוד המוזיקאלי של האלבום מופקד המעבד הבעלזאי ר' דוד קאליש הי"ו שכיד ה' הטובה עליו השכיל לעטוף את הלחנים בצלילים ענוגים הסוחפים את השומע עם הניגונים המיוחדים. מקהלה נרחבת מלווה את האלבום כאשר כסולנים משמשים גדולי בעלי המנגנים של חצר בעלזא הרה"ח ר' ירמי'ה דמן שליט"א והרה"ח ר' יוסף צבי ברייער שליט"א. לצידם נוטל חלק גם בעל המנגן ר' משה שטעקל הי"ו שקולו מושמע ברמה באלבום.

בין הניגונים העתיקים, ניגון מיוחד במינו ששר אבי המשפחה רבי ישראל ז"ל על 'הללוי-ה' – שבסופו מושמעת הקלטה עתיקה של קולו של רבי ישראל כשהוא שר קטע מתוך הניגון עם מילות הפרק. מומלץ ומרגש במיוחד!

האלבום החדש על שלל 'יצירותיו' המגוונות בוודאי יכניס את אווירת השבת לביתכם ויעשיר את שולחן השבת הנעלה שלכם בצלילים ענוגים חדשים עם ישנים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תותחים הבלזערים  (ל”ת)

  דבורה

 2. יפה מאד  (ל”ת)

  יאיר

 3. זה נראה כמו גור  (ל”ת)

  מיילך

 4. לייק לייק לייק  (ל”ת)

  מוטקה

 5. ה-- שיר אם לא ה---------  (ל”ת)

  יהושע

 6. דודי קאליש מתיוון  (ל”ת)

  ברנשטיין

 7. יפה מאד אבל למה י.מ. כהנא לא משתתף?  (ל”ת)

  שימי שליטא

  • תשובה 

   שרוז

;