1. עמוד הבית
 2. נשים
 3. המעניינים ביותר

"נדהמתי": המקובל נגד תופעת "מלכות היופי"

על רקע פתיחת ההרשמה לתחרות מלכת היופי, הרב נתנאל שריקי קורא לבנות ישראל לא לקחת חלק: "לא ניתן לזעוק לשוויון מגדרי בעוד יש מי שהופך את תחרות מלכת היופי לפסטיבל לאומי – לבנות ישראל מגיע לשאוף ליותר"
שיפי חריטן ואיציק מן, כ"ו אלול תשע"ז 17/09/2017 15:46

הרב נתנאל שריקי המקובל הרב נתנאל שריקיבדרשתו השבועית בפני תושבים בנתיבות וערי הסביבה התייחס הרב שריקי לתחרות מלכת היופי המתקיימת אחת לשנה. הרב שיתף בביקורה של אישה אשר סיפרה לו בעצב רב כי ביתה בדיכאון עמוק בשל אי קבלתה לתחרות "מלכת היופי לשנת 2018", שההרשמה אליה החלה לא מזמן."הגיעה אלי אישה שסיפרה לי שביתה בדיכאון עמוק עקב אי קבלתה לטקס תחרות מלכת היופי בשל אי עמידתה בתנאי התחרות", סיפר הרב. "לתדהמתי הבנתי לראשונה שתחרות מלכת היופי שהפכה לאירוע לאומי מעודדת ילדות צעירות לשאוף להיות יפות בעוד החיים פורשים בפניהן אפשרויות רבות ואינסופיות. האדרת היופי והנתונים הפיסיים של האישה בישראל של שנת 2017 זה דבר מגוחך. כיצד ניתן לשאוף לשוויון מגדרי במדינה שמאדירה את הסגידה לנתונים הפיסיים של ילדות צעירות? כיצד ניתן לצפות מבנות צעירות לשאוף להישגים משמעותיים מלבד יופי, גובה ורוחב כשיש מערכת משומנת כזו שמעודדת אותן להעמיד עצמן ל?משפט היופי"? האדרת היופי והנתונים הפיסיים של האישה זה הדבר שהכי פוגע בה.

"במדינה מתקדמת כישראל המתיימרת להיות שוויונית – לא הגיוני שעדיין מתקיימת תחרות ארכאית ומבזה כתחרות מלכת היופי – בנות – תשאפו ליותר כי אתן יכולות לעשות הכל – אני קורא לכן, בנות ישראל – הדירו רגליכן מתחרות זו"


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שקר החן והבל היופי אשה יראת ה' היא תתהלל  (ל”ת)


 2. יש מערכת משומנת לשטיפת מוחות הנשים להיות שפוטות דת של הרבנים  (ל”ת)

  אלי

  • צריך שישמעו הנשים רק לך (ל”ת)

   מנשה

 3. למה כל העוסקים במוזיקה חייבים להיראות ככה? למה? רבונו של עולם!!!! רחם כבר על עמך , שתפסק התופעה הדוחה הזו! די לצרות!  (ל”ת)

  יהודי

 4. חילול  

  שימעון

 5. סקופ רציני, נגד מלכות היופי, מי שצריך לומר זאת סימן שיש מקום לפקפק בזה, וזה מוכיח מי הבן אדם  

  ריאלי

 6. לאהבנתי מה הקשר להגיד את זה לבני תורה הציבור שם חרדי מה הקשר  (ל”ת)


;