1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

בג"צ רומז: נאסור משחקי כדורגל בשבת

שלושת שופטי בג"צ הביעו מורת רוח - וקבעו שהתנהלות הממשלה אינה תקינה ולמעשה הממשלה החליטה לגרור את אי ההחלטה עד אין קץ
אלי שלזינגר, כ"ז אלול תשע"ז 18/09/2017 19:33

pixabay צילום אילוסטרציה. pixabayשופטי בג"ץ רומזים: ייתכן ונאסור משחקי כדורגל בשבת. היום התקיים דיון נוסף בעתירת שחקני הכדורגל המיוצגים על ידי התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית נגד הממשלה והיועמ"ש, על אי אכיפת חוק שעות עבודה ומנוחה וקיום משחקי הכדורגל בשבת בניגוד לחוק.

שלושת שופטי בג"ץ הטיחו שוב ושוב בנציג המדינה כי התנהלות הממשלה אינה תקינה ולמעשה הממשלה החליטה לגרור את אי ההחלטה עד אין קץ.

כזכור, כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', לפני 18 חודשים נתנו שופטי בג"ץ לממשלה 3 חודשים על מנת שימצאו פתרון לסוגיית הכדורגל בשבת או שיבוטלו המשחקים בשבת.

אך מאז הממשלה ביקשה מבג"ץ עוד ארכה ועוד ארכה על מנת להוציא היתר חוקי לקיום משחקי הכדורגל בשבת. אולם למעשה טוענים השופטים כי הממשלה לא עשתה דבר. השופט ניל הנדל טען שהתנהלות הממשלה "מעליבה" כלשונו: משום מה אתם מחכים לרגע האחרון. חלפו שנתיים ולא עשיתם כלום. ואז לקראת הדיון בספטמבר יש שתי ישיבו באוגוסט. למה חיכיתם לרגע האחרון ואז אתם מבקשים הארכת זמן? נתנו לכם זמן, יותר מדי זמן. שנתיים? כמה זמן אתם צריכים 4 שנים? אם ניתן לכם 4 שנים, אתם תרצו שש שנים. שנתיים בלי שהועדה התכנסה?!" תקף השופט הנדל.

המדינה ביקשה מבג"ץ ארכה של חודשיים נוספים על מנת להסדיר את המשחקים, אך נציג המדינה לא הצליח להסביר מה התועלת בחודשיים נוספים. השופט הנדל: "אתם רוצים חודשיים, מה אתה צופה שיקרה אחר כך?". ונציג המדינה השיב בכנות: "אני לא יכול לדעת. הועדה (ועדת השרים לענייני השבת תתכנס בנובמבר, זה לא בסמכותי להודיע מה תהיה ההחלטה".

בג"ץ טרם פרסם את החלטתו אך השופטים כבר רמזו שהם ייאלצו להחליט במקום הממשלה. "אתם מחייבים את בית המשפט לנקוט עמדה. אתם טוענים שאנחנו לא מבינים, אנחנו מבינים אתכם טוב מאוד. היינו צריכים לגמור את זה יותר מוקדם. אתם שואלים מדוע בית המשפט הוא זה שמחליט. כי אתם לא מחליטים. אתם צריכים ללמוד לקח. בית המשפט בסופו של דבר יחליט" אמר השופט הנדל. השופט נעם סולברג הוסיף: אנחנו בסוף של הסוף של זמן הפציעות, לא התרשמנו שנעשתה כאן כל עשייה".

לדיון בבג"ץ הגיעו שחקנים מליגת העל ומן הליגה הלאומית שהביעו מורת רוח על הסחבת המכוונת לדעתם של ממשלת ישראל. לאחרונה חתמו למעלה מ320 שחקנים מהליגות הבכירות בדרישה שראש הממשלה לא יוציא היתר לקיום המשחקים בשבת.

בתנועה למדינה יהודית ודמוקרטית שמייצגת את השחקנים מסרו בתגובה: "שופטי בג"ץ תקפו בחריפות את עמדת המדינה. נציג הממשלה התפתל במענה לשאלות השופטים על הסחבת. כבר שנתיים הממשלה דוחה ודוחה באמתלאות שונות, ובינתיים ההתאחדות לכדורגל באישור הממשלה כופה מאות שחקנים לשחק בשבת בניגוד לאמונתם ובניגוד גמור לחוק. אנו מקווים ששופטי בג"ץ ישימו סוף לפארסה הזו ויגנו על זכויות השחקנים".


ראש ישיבת כיסא רחמים הגר"מ מאזוז קורא לציבור שאינם שומרים שבת לשמור את השבת האחרונה לפני ראש השנה. "אפשר לשחק כדורגל גם ביום חול".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. השופט הנדל או פנדל?  (ל”ת)


 2. והשלב הבא...  

  ארכידאוס

 3. מגפני ליצמן בנט ואיילת שקד  (ל”ת)

  שופטי בג"ץ דואגים יותר לכבוד השבת

 4. שיש התיישנות לחוק השבת בשביל להתיר משחקי כדורגל בשבת  (ל”ת)

  הממשלה בטח תרצה לטעון בבית המשפט

 5. במירון הראינו ששבת לא מענינת אותנו. ושוב בכדורגל, שבת לא מענינת. לבג"ץ היא חשובה יותר........  (ל”ת)


;