1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

נרמס בהפגנה: "פתאום הופיע סוס מאחורי והעיף אותי לכביש"

בחור ישיבה שתועד כשהוא נרמס מתחת לרגלי סוס משטרתי, בהפגנה האלימה בירושלים, משחזר ל'בחדרי חרדים' את סיפור פציעתו: "הלכתי לתומי ברחוב שרי ישראל, ולפתע מצאתי את עצמי במרכז הפגנה סוערת. חשבתי שהסוס ירסק אותי לגמרי"
יענקי פרבר ואלי שלזינגרכ"ז אלול תשע"ז 18/09/2017 23:24

דוד פרלמוטר ע' מתחת לרגלי הסוס. צילום: דוד פרלמוטר

יותר מיממה לאחר ההפגנה הסוערת במהלכה שוטרים התנהגו באלימות קשה נגד מפגינים בירושלים, אחד הפצועים שנרמס מתחת לרגלי סוס משטרתי, משחזר לראשונה ל'בחדרי חרדים', את נסיבות פציעתו.

"הלכת לתומי ברחוב שרי ישראל לכיון הישיבה שנמצאת באיזור. לפתע, מצאתי את עצמי במרכז הפגנה סוערת, ובתוך רגעים ספורים הופיע סוס מאחורי והעיף אותי לעבר הכביש - ומיד לאחר מכן רמס אותי ברגליו", משחזר ע' ל'בחדרי חרדים', ממיטת חוליו בבית החולים שערי צדק בבירה.

ע' מתחת לרגלי הסוס. צילום: דוד פרלמוטר

ע' בן ה-20 מוסיף, "הייתי בהלם באותו רגע, לא הבנתי מה קרה לי. לקח לי זמן לעכל את מה שעברתי, היו לי כאבים עזים, אך בגלל שמיהרתי להגיע לישיבה - לא עצרתי לנוח ולבדוק מה קרה עם עצמי מתוך תקווה כי הכאבים יחלפו מעצמם".

אולם לאחר שחלפה יממה והכאבים לא פסקו, החליט להתפנות באופן עצמאי לבית החולים שערי צדק. "הגעתי למיון בבית החולים, ופה ערכו לי בדיקות מקיפות הכוללת בדיקת CT, בכדי לאמוד את הנזק שנגרם לי כתוצאה מהדחיפה, הנפילה והרמיסה של הסוס".

ע' בבדיקת MRI. צילום: דוד פרלמוטר

בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים', נראה הבחור ע' מתחת לרגלי הסוס במהלך ההפגנה, כשהוא מחזיק שקית בידו. מסביב נראים המפגינים יושבים על הכביש. "אני חשבתי באותו רגע שהסוס ירסק אותי לחלוטין" הוסיף ע' ל'בחדרי', וסיכם "רק בנס נשארתי שלם".

במהלך השיחה הבהיר כי לאחר החלמתו מתכוון להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים, שם כבר נפתחה חקירה בעניין ההפגנה האלימה - במקביל להגשת תביעה אזרחית.

ע' מתחת לרגלי הסוס. צילום: דוד פרלמוטר

במהלך ההפגנה נעצרו כעשרה חשודים בהפרת הסדר, תקיפת שוטרים ועוד, בדיון שנערך בבית משפט השלום השופט החליט לשחרר את החשודים בתנאים מגבילים הכוללים הרחקה ממקומות הפגנה למשך כחודש ותנאים נוספים.

מדובר בהפגנה על רקע המשך מעצרו של נכד האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק - כפי שפורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים' - עם הגעתו ארצה מארה"ב, מאחר והוא משתמט משירות צבאי. הסב האדמו"ר הורה לצאת להפגנה סוערת שכאמור הסתיימה באלימות קשה.

הבוקר, התייחס מפקד המחוז ניצב יורם הלוי לאירועים ואמר "ההפגנה הזאת נוצרה לצורך אלימות, היא קראה לאלימות, הודיעו לנו מראש שההפגנה הזאת תהיה אלימה" והוסיף "בלעדינו כנראה שלא הייתה הפגנה ולא היה סיפור גדול, ומי שהצליח לגרור אותנו - הצליח". המפכ"ל אלשיך התייחס ואמר "הרגשתי רע כשראיתי את הסרטונים" והוסיף כי "אם השוטר איבד שליטה - הוא ישלם על זה".

צילום: מחאות החרדים הקיצוניים

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר בהפרת סדר אלימה במיוחד שהתרחשה בירושלים ע"י מאות חרדים שהתפרעו, חסמו צומת רחובות מרכזי בגופם, תקפו שוטרים והפרו את הסדר הציבורי באזור.
חלק מהמתפרעים אף יידו אבנים וחפצים אחרים לעבר השוטרים. במהלך ההתפרעויות הללו נפצעו 7 שוטרים ונזקקו לטיפול רפואי. בתגובה, המשטרה נאלצה להשתמש באמצעים לפיזור הפרות סדר ולעצור לחקירה 9 מתפרעים, תוך ניסיון למנוע את המשך ההפגנה האלימה והבלתי חוקית ואת חסימת הצירים".

עוד הוסיפו, "כבכל אירוע מסוג זה, תיבדק גם התנהלות השוטרים במקום לאור המצב בשטח, הסיכון לכוחות ובהתאם לנורמות ההתנהגות המצופות משוטר בעת אכיפת החוק ושימוש בכוח בדגש על אחד האירועים שלכאורה נראה מהסרטון שהופץ ברשת, כאילו הופעל כח שלא לצורך אכיפה. כל מה שחשוד לכאורה כחריגה מסמכות והפעלת כוח לא מידתית, יועבר לבדיקה במח"ש. יחד עם זאת, אנו רואים בחומרה כל ניסיון לפגוע בשוטרים, להתפרע, לנהוג באלימות ולהפר את הסדר הציבורי, שכן אלו חורגים מגבולות חופש הביטוי והמחאה ומהווים פגיעה בוטה בשלטון החוק ובשגרת חייהם של תושבי הבירה" נמסר מהמשטרה.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אוי למשטרת ישראל מיום הדין  (ל”ת)

  חיים כהן

  • אשרי הזוכה לשרת בצה"ל ומשטרת ישראל. להגן מפני פורעים מכל מיני סיבות............ (ל”ת)


 2. אני למדתי במיר. והבנתי אוי לרשע ואוי לשכנו. בכל מקום שיש טומאת מרגלים, קליפתן וזוהמתן. פרעותם ושפלותם לברוח כמטחווי קשת.  (ל”ת)


 3. שבט ראובן לקה. כי היה בסמיכות לקרח. גרו לתומם ליד .... ומרדו בה'. הביאו מחתות אישיות. במקום לקבל את מלכות ה' ולשפרה ולתקנה, חולקים וכל יוץ בונה במה לע  (ל”ת)


 4. מדובר בצעירי חמד בני תורה אשר התורה מתשת אותם.  

  שריר

 5. ה"גדיילים" [של מפלגת העיידע-לכל מפלגה עיתון ועסקנים וגדיילים משלה] אמרו חובה להשתתף ולהציק לכלל ישראל. ומי שהלך ל"תומו" לא השתתף ב  (ל”ת)

  מגלגלין זכות ע"י זכאי. הפרש זכאי.

 6. מסתמא אם היה זוכה להתגייס לצה"ל, לא היה עובר ברחוב הזה [...] ועכשיו שלא זכה בא הסוס וטפח לו באחוריו. ראה אני עושה רצון קוני. ואיך אתה מחליף עולם  (ל”ת)


 7. הוא חוטף [בתמונה] והצאלמרים צוחקים...[עכ"פ בתמונה...] הם עושים בלאגן ואחרים חוטפים זה משמשע למו.  (ל”ת)


 8. אוי שעפסעלע שעפסאלע....פתאום מצא עצמו בתוך חבורת פורעים מוסתים שבאו להפריע לעם ישראל בהכנות לחוג את החג. אוי שעפסאלע שפסאלע.....  (ל”ת)

  מה מה מה מה מה מה מה מה

 9. עולם התיקון, אלוהים רמס אותו, שיבוא בטענות לאלוהים....הכל לטובה או שלא....?  (ל”ת)

  אחמד טיבי

 10. הפעם הבאה. אם אתה רואה אנשים שיוצאים לחסום ולהפריע. ואתה שם לב שהם מצוידים בהרבה הרבה שנאת ישראל, תברח. תהיה איפה שהקב"ה רוצה שתהיה. לא איפה שצה&  (ל”ת)

  חישבתי דרכי ואשיבה רגלי להפגנות שנאות והשחתה ? או

 11. אתם מגזימים ! כל 5 דקות כתבה נוספת על ההפגנה האלימה מאד שהיתה אתמול  

  דודי

  • האם רק לנכים יש זכות להפגין??? 

   . יוסי

 12. למה אין שוטרים אשכנזים מענין  (ל”ת)

  מיכל

 13. וכי לא אוי לרשע ואוי לשכנו. ?  (ל”ת)


 14. אבל בפועל ההפגנה לא הייתה אלימה כלל  (ל”ת)


 15. פתרון פשוט. להפנות רכבים למסלולים אחרים, כמו כשאובמה היה מגיע  

  שלמה זלמן

;