1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

גואטה בפוסט פרידה: "לא הצלחתם לפגוע בי"

שעות לאחר שהתפטרותו נכנסה לתוקף, העלה הח"כ המתפטר פוסט בפייסבוק ובו כתב "הריני מוחל וסולח לכל מי שהתכוון לפגוע בי, פשוט כי לא הצלחתם!" • גואטה מתעלם מיו"ר ש"ס ומהתנועה עצמה, ומתייחס רק למועצת החכמים • הפוסט המלא
יעקב גרודקה, כ"ח אלול תשע"ז 19/09/2017 13:36

פלאש 90 צילום: פלאש 90הסערה בש"ס: התפטרותו של יגאל גואטה נכנסה הבוקר לתוקף, זאת לאחר שעברו 48 שעות מאז הגיש את מכתב ההתפטרות הרשמי ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

במקומו של גואטה ייכנס משולם נהרי לתפקיד ח"כ לאחר שנאלץ לעזוב את הכסא בכנסת ישראל לטובת גואטה. נהרי התפטר מתפקיד סגן שר הפנים, מה שיאפשר לו בתוך 48 שעות להיות חבר כנסת. בהמשך הוא יחזור לכהן כסגן שר. לבנתיים ישמש כח"כ דני סיידא המופיע ברשימת ש"ס לאחר שהשניים הקודמים לו ברשימת ש''ס - רפי ברנז ובועז ביטון - התפטרו בשל תפקידים מונציפאלים אותם הם ממלאים.

כזכור, גואטה התפטר לאחר שגורמים מתוך ש"ס הפעילו לחץ על רבנים שפרסמו מכתב נגדו לאחר שפרסם כי השתתף בחתונה בעייתית של אחיינו. נשיא המועצת חכם שלום דרש את פיטוריו וכפי שנחשף ב"בחדרי חרדים" גם הגר"ש בעדני גיבה את עמדתו.

כעת, לאחר שהוא סיים את תפקידו בכנסת ישראל - פרסם גואטה פוסט פרידה שבו הוא נמנע מלהזכיר את שמו של יו"ר ש"ס אריה דרעי ואת תנועת ש"ס. זאת לאחר שדרעי הפנה לו עורף ולא גיבה אותו בימים האחרונים.

"בשעה זו נכנסה לתוקף התפטרותי מכנסת ישראל", כתב גואטה, "כבוד גדול היה לי לשרת את עם ישראל בכנסת ישראל. לאור הפניות הרבות והבלתי פוסקות שאומר את דברי, בחרתי לשתף אתכם ברחשי לבי בדרך זו".

גואטה כתב: "ראשית, אפתח בתודה ענקית לכל עם ישראל, חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים כאחד. על התמיכה הרחבה מעבר לכל פרופורציה שקיבלתי בימים אלו. מה שמוכיח שעם ישראל האמיתי, מעוניין אך ורק באהבה ואחווה, אחדות ורעות".

"אין בליבי טענות כלפי אף אדם בעולם! אני אוהב כל אחד ואחת מאחינו בני ישראל. והריני מוחל וסולח לכל מי שהתכוון לפגוע בי, פשוט כי לא הצלחתם!".

"פעילותי הציבורית תמשיך ביתר שאת וביתר עוז, לעשות כל אשר לאל ידי לטובת החלש והנזקק כפי שעשיתי בשני העשורים האחרונים, לפני היותי חבר כנסת ורחוק מעין המצלמות. אמשיך לפעול לאחדות ולקירוב העם, שזהו הדבר הנחוץ ביותר לעם ישראל בעת הזו. כשאנחנו מאוחדים מי יכול עלינו!
אמשיך לעסוק באותם 80% מהנושאים שכולנו מסכימים עליהם, אך משום מה איננו פועלים בהם די, ולצערי מפנים את כל האנרגיות לעסוק כל העת ב20% מהנושאים עליהם אנו חלוקים - המפלגים ומשסעים את העם".

"ולעיקר דבריי", ממשיך גואטה, "בפרוס עלינו השנה החדשה, שתבוא על עם ישראל לשלום, לבריאות ולהצלחה", כתב גואטה והוסיף: "ברצוני לבקש סליחה מכל אותם אנשים, אוכלוסיות וקהלים, שלמרות שפעלתי כמיטב יכולתי - לא תמיד הצלחתי בשליחותי הקצרה לסייע להם, וקצרה ידי מלהושיע".

"סליחה משני מיליון עניים במדינת ישראל שלא הצלחנו לפעול די כדי להוציאם מקו העוני, כאשר מחר כל עם ישראל הולך לחגוג את ראש השנה סביב שולחנות עמוסים כל טוב".

"סליחה ממאות אלפי נכים שמישהו בכלל העלה על דעתו שהם יכולים להתקיים מ-2348 ש"ח בחודש. סליחה ממאות אלפי זוגות צעירים חסרי קורת גג, שנקרא להם בשמם, "הומלסים" הנאלצים לדלג מבית לבית ללא מנוח לנפשם".

"סליחה מזקני עם ישראל היקרים שלא הצלחנו לדאוג להם לקצבת סיעוד על מנת שיזכו בשארית חייהם, לחיים שאין בהם בושה וכלימה, ולמינימום של כבוד. סליחה ממאות אלפי הילדים והמשפחות בפריפריה שלא הצלחנו לצמצם עבורם את הפערים בחינוך, ברווחה, בבריאות".

"סליחה, מעוד ועוד אוכלוסיות, קהלים ואזרחים פרטיים שתקצר היריעה מלהזכיר את כולם, כל אדם הוא עולם ומלואו. סליחה מאותם אזרחים שפנו אלינו ללשכה לפניות הציבור, וקצרה ידי מלהושיע".

הח"כ המתפטר ממשיך: "ובהזדמנות זו, אני מודה לעוזריי הנאמנים, עו"ד שמעון גיגי, נתי מור יוסף ואמיתי ארביב, שעמלו לילות כימים לשרת את עם ישראל, ולטפל באלפי הפניות שהגיעו אלי".

"לשולחיי, חברי מועצת חכמי התורה, עשיתי ככל יכולתי למלא שליחותכם נאמנה, וכשם שקיבלתי שכר על הדרישה כן אקבל שכר על הפרישה".

"לסיום, תודה ענקית לבני משפחתי היקרים והאהובים לי מכל. בראש ובראשונה לאשתי היקרה גילה שתח', שעומדת לצידי בכל שנות פעילותי הציבורית, ונותנת לי את הכוח להמשיך הלאה. שלי ושלכם שלה הוא".

"לבנותיי היקרות שמחה ורחלי, ולבני האהוב מושיקו, אשר חסכתי מזמן האיכות איתם מיום הולדתם, על מנת שאוכל לשרת את הציבור נאמנה. ואף על פי כן תמכו בי ללא לאות, אתם משפחה לתפארת, וגאוותי היחידה. לאחיי ואחיותיי היקרים, ומשפחתי המורחבת והמגוונת. אתם הסמל והדוגמה לאהבה, אחווה ואחדות. משפחה זה ערך עליון", כתב גואטה לסיום.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סליחה מכל העולם בקיצור.ברוך שפטרנו. מקווה שתמחק המפלגה הזאת  (ל”ת)


 2. דרעי נשיא המועצת .  (ל”ת)


 3. זה נראה כמו צוואה לא פוסט פרידה  (ל”ת)

  הראל

 4. די לצביעות... הוא לא ראוי  


  • בגלל שאתם מברכים ברכה לבטלה שלא עשני גוי כמו לפני מתן תורה ומתירים ברית הזוגיות 

   בגלל זההלכה כחכמי איטליה ולא כמו החרדים

 5. מה עם בקשת סליחה מה', או מהציבור?  

  בן תורה

 6. כל הכבוד  


 7. סליחה ממאות אלפי מצביעי יחד, ובראשם הרב מאזוז, ושלוחו אלי ישי, שכל כך רציתי לחסל אתכם, פשוט לא הצלחתי.  (ל”ת)


  • טפש מטופש מה הקשר אלי ישי? הוא בגד במרן  


 8. גואטה, יצאת גבר  

  תהילה

 9. כמה בילבול שכל אדון גוראטה אתה חיללת שם ה'  

  מזעזע

  • טוב מאד שפוטר! 

   מאיר

 10. חסרים עוד כמה סליחות:  


 11. מרגש. חבל שזה נגמר כך. יגאל אוהבים אותך. אמנם מה שאמרת לא היה צריך להיאמר, אבל אני בטוח שהתחרטת על זה  

  אלי

  • אחרי כל כך הרבה סליחות ואף לא אחד על המלים שהוא אמר, מה גורם לך לחשוב שהוא התחרט (ל”ת)

   קניאל

 12. פסטיבל שס .הסוףףףףףף  

  מלכה

 13. לא הבנתי זה לא שס בממשלה אז שתטפל בכל  

  יוני

 14. לדעתי הכול הצגה מתוכננת. הפרטים בפנים.  

  ב

 15. לדעתי הכול הצגה מתוכננת. הפרטים בפנים.  

  ב

  • במה מדובר?? (ל”ת)


;