1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

כחלון נגד פסקת ההתגברות: "אתקן את חוק הגיוס"

השר כחלון אומר כי הוא מתנגד ל'פסקת ההתגברות' של בנט ושקד: "לא רוצה לחיות במדינה בלי ביקורת שיפוטית ושאנשים ייעלמו פה בלילות" • כחלון אמר כי הוא לא אהב את פסיקת בג”ץ בנושא גיוס בני הישיבות אך יתקן את החוק בכנסת: "יש לנו שנה לתקן את החוק ונעשה זאת"
יעקב גרודקהכ"ט אלול תשע"ז 20/09/2017 13:33

יונתן זינדל, פלאש 90 צילום: פלאש 90השר כחלון נגד 'פסקת ההתגברות' של בנט ושקד: "לא רוצה לחיות במדינה בלי ביקורת שיפוטית ושאנשים יעלמו פה בלילות"

שר האוצר משה כחלון התראיין הבוקר (רביעי) והתבטא לראשונה על 'פסקת ההתגברות' של בנט ושקד - בתכנית החג של רדיו 101.5, בהנחיית מנדי ריזל ואמנון סופר. כחלון טען כי ”לא אהבתי את פסיקת בג”ץ בנושא הגיוס, יש לנו שנה לתקן אותו ונעשה זאת. לא אהבתי גם את הפסיקות נגד מס דירה שלישית והמסתננים. למרות זאת אני נגד 'פסקת ההתגברות' של השרים בנט ושקד; זה יפגע בדמוקרטיה”

השר כחלון הוסיף, "אני שומר על שלטון החוק ועל בית המשפט העליון, אני לא רוצה לחיות במדינה שלא תהיה בה ביקורת שיפוטית ושאנשים ייעלמו פה בלילות. אנחנו לא רוצים להיות שם. אבל לצד כל החלטות האחרונות של בג"ץ, אם אני אוהב אותן? התשובה היא לא. אם צריך אז אפשר לתקן. לא להרוס."

לסיכום, כחלון אמר כי הוא "נגד פסקת ההתגברות, אני בעד תיקון נושא הגיוס בחוק. אני אתמוך בו. אנחנו נתקן את החוק, נתנו לנו שנה. בלי לפגוע בשלטון החוק ובבית המשפט העליון. בית המשפט העליון זה המעוז האחרון של החלשים תבינו את זה. החזקים רוצים להרוס אותו כי זה מפריע להם. אני לא אוהב את הפסיקות נגד מס דירה שלישית ונגד המסתננים. אבל בסוף בסוף בתמחור הכללי, עדיף לפנות למסגרת שבה יש הירארכיה, יש בתי משפט, משטרה, פרקליטות ממשלה וכנסת. יש לשמור על זה."
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בית משפט  

  יהודי

  • ממשלה יכולה להחליט שחובה לעבוד בשבת. והיו כאלה מלכים בישראל,,,ע"ז ועוד. רוב יכול להיות גם דורסני. המאזן זה בג"ץ. (ל”ת)


 2. כחלון רוצה שכולם ייתגייסו  

  רובי

 3. מה לעשות שנכון לעכשיו  

  יוסי

 4. בגץ לא מגן החלשים. בגץ שונא יהודים. כל השאר תוצאה  

  בן תורה

 5. כחלון, הפטנט של בנט ושקד מופיע בחוק יסוד עצמו!  

  חי

;