י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024

לעילוי נשמת הבת: ישראל ג'רופי מרגש עם 'הבן יקיר לי' • סינגל בכורה

לאחר ששיכל את בתו חיה הדר ז"ל, החליט הזמר ישראל ג'רופי לא לתת לאובדן להשפיע על יכולתו לשמח את עם ישראל • כעת, מוציא ישראל את סינגל הביכורים שלו - 'הבן יקיר לי', המוקדש לזכרה של הדרי • מעורר השראה

לעילוי נשמת הבת: ישראל ג'רופי מרגש עם 'הבן יקיר לי' • סינגל בכורההזמר החסידי ישראל ג'רופי מופיע מעל לעשור, חמש מתוכן עמדו בצל התמודדותו עם מחלת הסרטן של בתו חיה הדר ז"ל, שלגודל שברון הלב הכריעה אותה בחודש סיוון האחרון (תשע"ז). בכל חמש השנים הללו ישראל, בעידודה ועל פי בקשותיה החוזרות ונשנות של הדרי, לא אפשר לאתגר הכואב למנוע ממנו לשמח את הקהל.

כעת, מוציא ישראל את סינגל הביכורים שלו, המוקדש לזכרה של הדרי, שגם בתקופות הקשות ביותר של מחלתה שאבה שמחת חיים ורוממות רוח מן השירה והמוסיקה היהודית החסידית.

הניגון עצמו, אותו הלחין החסיד והקומפוזיטור החב"די הנודע ר' שלום חריטונוב מניקולייב שבאוקראינה, משלב בווירטואוזיות עומק וכאב של געגועים יחד עם דוק של אופטימיות ושער של תקווה; והוא מנוגן על ידי חסידי חב"ד לרוב בעת תפילות ראש השנה ויום הכיפורים.

ישראל בחר בניגון מיוחד ונפלא זה, שעד כה טרם עובד והונגש לקהל הרחב, משום שבמובן מסוים בוקע ממנו, הן מהלחן והן מן המילים, הד המספר את חווייתו האישית בשנים האחרונות, ובמיוחד – בחודשים האחרונים. בתנועת הכאב והגעגוע: "הבן יקיר לי... אם ילד שעשועים... מדי בדברו בו, זכור אזכרנו... המו מעי לו", כמו גם בתנועת התפילה הפותחת שער של תקווה: "רחם ארחמנו נאום ה'".

בסיום הביצוע מלא החן והרגש החסידי של ישראל, שולב קטע מהמעמד המיוחד והמרטיט של "ברכת הבנים" שהיה עורך הרבי מליובאוויטש לתלמידי ישיבות תומכי תמימים שהתארחו בחצרו. הרבי (שלא זכה לפרי בטן), ראה בבחורי הישיבה כילדיו, ואת ברכת הבנים המסורתית שעורך אב לבניו בערב יום הכיפור היה עורך הרבי רגע בטרם התקדש היום הקדוש והנורא, עם אלפי הבחורים שהיו מצטופפים בבית מדרשו ומאזינים בלב מחסיר פעימה לברכתו המיוחדת והמרוממות.

ישראל ג\


מילים:
הֲבֵן יַקִּיר לִי אֶפְרַיִם
אִם יֶלֶד שַׁעֲשֻׁעִים
כִּי מִדֵּי דַבְּרִי בּוֹ זָכֹר אֶזְכְּרֶנּוּ עוֹד
עַל כֵּן הָמוּ מֵעַי לוֹ
רַחֵם אֲרַחֲמֶנּוּ נְאֻם ה'.

קרדיטים:
לחן: ר' שלום חריטונוב
הפקה: שניאור ג'רופי
הפקה מוזיקלית, עיבוד וגיטרות: יעקב אסרף
תופים: אלמוג ליזמי
קלידים: דותן לב ארי
גיטרה בס: שחם אוחנה
קאנון: אמיר אלייב
קולות: נמואל הרוש
טכנאי הקלטה ומיקסים: שרון זכרי
מאסטרינג: ביל צור
הוקלט באולפני שרדו.
ברכת הבנים – הרבי מליובאוויטש – באדיבות חברת המדיה החב"דית JEM
קליפ מילים: יעקב אסרף - סטודיו סולם יעקב
הבן יקיר לי ישראל גרופי חיה הדר גרופי הרב שלום חריטונוב סינגל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד