1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. מושג יהודי

המגישים המפורסמים מסיימים את מחזור "הרמב"ם היומי" ומתרגשים

ישי לפידות, גולן אזולאי, נתי רביץ, דן שפירא, הם רק חלק מהמפורסמים שמגישים את פינת ה"הרמב"ם היומי" בערוץ 20 • עכשיו הם מסיימים את מחזור הלימוד ומתרגשים • ישי לפידות: "באנו בשביל העבודה נשארנו בשביל החוויה"
איציק מן, ה' תשרי תשע"ח 25/09/2017 14:37

_imagebank_orig_orig_7169AB41D9124FD7A32005B843007162.jpgמידי יום מוגשת בערוץ 20 פינה העוסקת בפרקי הרמב"ם היומיים. בפינה דנים מפורסמים בהלכות הרמב"ם תוך כדי שילוב פרשנות קלילה ומעניינת במטרה להנגיש את תורתו של הרמב"ם לקהל הרחב. בין מגישי הפינה: ישי לפידות, גולן אזולאי, נתי רביץ, דן שפירא, עודד מנשה ועוד. עכשיו הם מסיימים את מחזור הלימוד ומתרגשים.

"לפני שלוש שנים הנחתי את אירוע סיום הרמב״ם היומי בבנייני האומה עם כל החמ״ד והתרגשתי מאוד מהנוער הלומדים רמב״ם" סיפר גולן אזולאי. "מעל הבמה אמרתי שבלי נדר אני לוקח על עצמי להשתדל ללמוד גם את הרמב״ם היומי ועשיתי מנוי לחוברת היומית. התחלתי קצת ללמוד ולא הסתדר לי בשל העבודה המורכבת בשעות לא שעות. היה לי צער מכך שלא יכולתי ללמוד אך ליבי לא נתן לי לבטל את המנוי ואז אני מאמין שהקדוש ברוך הוא אמר לי קשה לך ככה? נביא לך את הלימוד בתוך יום צילום ודרך הכלים שאתה מכיר ומסתדר איתם. זו זכות בעבורי לומר בערוץ 20 את הלימוד היומי. כמו״כ אני משתף את הפרק בקבוצות השונות עם חברים והתגובות מאוד טובות וברוך ה׳ שזה פועל כזה מבורך".

נתי רביץ, ציין כי "אני לומד רמב״ם בכל הזדמנות שיש לי, מדהים אותי מעבר לחכמה המזהירה, השליטה בתחום הרפואה, פילוסופיה, אסטרונומיה ובהלכות התורה היכולת של הרמב"ם למפות את נפש האדם ולרדת לרזולוציות עמוקות מאד. מאד נהניתי להגיש את השיעורים שהביאו את הרמב״ם לימינו, קליל, זורם ומחכים".

דן שפירא, מוסיף כי "העבודה על דף הרמב״ם גרמה לי ללמוד ולהכיר אדם שהצליח להגיע לרמת איזון מושלמת בין רוחניות לגשמיות. ההתעסקות שלו מצד אחד בהלכות ומצד שני בפילוסופיה והיכולת שלו להפוך אותם לאחד, בלתי מנותק בשום אופן, גרמה לי לראות בו מודל לחיקוי. גם כרופא הוא התעסק בקשר בין גוף ונפש ומה למעשה רוצה האדם? להצליח לפעול בצורה מעשית בעולם אבל להבין גם את התמונה הגדולה, את האלמנט הרוחני שמסתתר מאחורי הנגלה. ללמוד רמב״ם זה להבין שהיה אדם בעולם הזה שהצליח להפוך את הנסתר והגלוי לאחד. מה שנסתר ישאר נסתר ומה שגלוי ישאר גלוי אבל הקשר ביניהם הוא הכרחי ואינסופי. מעבר לזה החשיבה פורצת הדרך שלו, חוסר הפחד שלו להתעמק גם בפילוסופים מהעולם, בתרבויות אחרות ולנסות להסיק מהם על הפילוסופיה היהודית גורמים לי לראות בו אדם אמיץ, ישר, עמוק ויסודי. אני מודה על הזכות להגיש את הפינה מתוך משנה תורה - דף הרמב״ם היומי".

ישי לפידות סיכם: "באנו בשביל העבודה נשארנו בשביל החוויה. אלה המילים שבהם אפשר לסכם את התקופה של הרמב״ם בערוץ 20 כשאני אחד ממגישי המושגים הקבועים ברמב״ם.

"אחת החוויות הגדולות ביותר מעבר להעביר את עיקרי דבריו של הרמב״ם בצורה נגישה ומאוד ישראלית ועכשווית זה לגלות כמה הרמב״ם ופסקיו, דבריו והלכותיו תקפים, מתאימים ומותאמים גם לדור הזה מאות שנים אחרי לכתו. עבורי מדובר בחוויה כפולה מצד אחד להכיר ולהבין ביתר שאת וביתר עומק את דבריו של הרמב״ם אדם שבשנים קודמות רק גדולי ישראל למדו את דבריו והיום דבריו מונגשים לכל ילד בישראל ומצד שני להעביר את תורתו, דבריו, הליכותיו וחוכמתו של הרמב״ם בכלים שלנו היום לכל ילד וילדה בישראל. לסיים את המחזור של הרמב״ם זה חוויה גדולה ומרגשת ואני תפילה שנוכל בקרוב להתחיל ולסיים גם את המחזור הבא" אמר לפידות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יפה מאוד  

    חזק

  2. יישר כח תמשיכו כך  (ל”ת)


;