1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. סלולר

בעלי אייפון מתלוננים: העדכון החדש מקצר לנו את חיי הסוללה, המכשיר מתחמם

משתמשי אייפון רבים מתלוננים על תקלות לאחר הורדת עדכון התוכנה האחרון, בהן אטיות וקריסה של אפליקציות • הנה כמה דרכים לשמור על הסוללה וגם על הפרטיות
רפאלה גויכמן, themarker, ה' תשרי תשע"ח 25/09/2017 19:40

בחדרי חרדים לוגושבוע עבר מאז השקתו של עדכון מערכת ההפעלה iOS 11, ומשתמשים רבים מדווחים על ירידה משמעותית בחיי הסוללה של מכשירי האייפון. תלונות נוספות מתייחסות גם להתחממות של המכשיר, איטיות וקריסה של אפליקציות. בעדכון החדש לא ניתן לכבות לחלוטין את השימוש בבלוטות' ואת החיבור לרשתות אלחוטיות ממרכז הבקרה כפי שניתן היה עד כה, ויש להיכנס להגדרות על מנת לנטרלם באופן מוחלט.

מהדיווחים ברשתות החברתיות עולה כי מיד לאחר העדכון צריכת הסוללה במכשירים עלתה ביותר מפי 2. חברת הסייבר הישראלית Wandera, הפועלת בתחום ניהול ואבטחת מידע למכשירי סלולר, ביצעה בדיקה של קצב ניצול הסוללה בקרב 50 אלף משתמשי אייפון - חלקם עם מערכת ההפעלה iOS 10 וחלקם עם iOS 11. מהבדיקה, שנערכה לאורך שלושה ימים, נמצא כי בעלי אייפון עם מערכת הפעלה מעודכנת הגיעו לניצול מלא של הסוללה בתוך 96 דקות בעוד בעלי אייפון עם מערכת ההפעלה הקודמת ניצלו את הסוללה עד תום כעבור 240 דקות. עוד נמצא כי מבין 50 אלף המשתמשים רק 4.3% שידרגו למערכת ההפעלה iOS 11 בתוך 24 שעות.

יש כמה דרכים לשמור על חיי סוללה ארוכים יותר: להפחית את בהירות המסך; לאפשר משיכת מיילים באופן ידני בהגדרות משיכת נתונים חדשים (המשמעות היא שהמכשיר לא יודיע על כל מייל שמגיע, אלא המשתמש יוכל לראות מיילים חדשים רק בעת הכניסה לאפליקציה); ולנטרל עדכון אוטומטי של אפליקציות בזמן שהן לא פועלות (יש להיכנס להגדרות - כללי - עדכון יישומים ברקע ולנטרל את כולן או לפי בחירה). כאשר אפשרות זו מנוטרלת המשתמש יכול לעדכן את האפליקציות רק דרך האפסטור.

אפליקציות מבוססות GPS שניתנת להן גישה חופשית למיקום המשתמש צורכות גם הן מהסוללה - גם כאשר הן לא פועלות. אפל מרסנת את יכולת הגישה של מרבית האפליקציות למיקום המשתמש, כאשר עד לאחרונה אפליקציות מבוססות מיקום הציגו למשתמשים בהגדרות רק שתי אפשרויות לשימוש ב-GPS: תמיד או אף פעם. כך למשל, משתמש שהוריד אפליקציית ווייז והגדיר גישה חופשית לפרטי מיקום - איפשר בעצם לגוגל לגשת למידע זה גם כשהאפליקציה לא היתה בשימוש.

כבר בעדכון הקודם הוסיפה אפל אפשרות שלישית: גישה לפרטי מיקום - רק בעת השימוש באפליקציה. משתמשים יכולים להיכנס להגדרות ולשנות בכל אפליקציה את הגדרת המיקום לאפשרות החדשה.

שירות נוסף שהוסיפה אפל בעדכון האחרון לטובת פרטיות המשתמשים הוא האפשרות לנטרל את המעקב שמבצעות חברות אחר משתמשים בעת השימוש בספארי. בהגדרות של הדפדפן נוספה האפשרות "מנע מעקב חוצה אתרים" (prevent cross site tracking) וזו מאפשרת למשתמשים לנטרל את מעקב בעלי האתרים והמפרסמים אחר פעילותם בדפדפן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.