1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. אונליין

אל תתקשרו אלי! החוק שיאסור על שיווק בטלפון

על פי הצעה של הרשות להגנת הצרכן ושר הכלכלה, כל אדם יוכל להכניס את מספר הטלפון שלו למאגר ייעודי - ועל המפרסמים ייאסר לפנות למספרים המופיעים בו
הדר קנה, themarker, ה' תשרי תשע"ח 25/09/2017 20:01

בחדרי חרדים לוגו מוקד טלפוני במטה יהדות התורה, בבחירות 2009. צילום: יוסי שחר, פלאש 90הסוף לשיווק הטלפוני? תזכיר חוק חדש של הרשות להגנת הצרכן, שמקדם שר הכלכלה אלי כהן (כולנו), מבקש להטיל מגבלות על שיחות שיווק טלפוניות - באמצעות הרשמה למאגר שייקרא "אל תתקשרו אלי".

על פי ההצעה, עסקים לא יוכלו לבצע שיחות שיווק באמצעות הטלפון לכל מי שיירשם במאגר ייעודי שיוקם לצורך כך. על בתי העסק תוטל האחריות לברר לפני קיום השיחה האם המספר המדובר רשום במאגר.

העונש לעוברים על החוק יהיה עיצום כספי (קנס) וצו מנהלי להפסקת הפרה. עוד קובעת ההצעה כי הרשות להגנת הצרכן היא שתנהל את המאגר בפועל ותהיה אחראית על הענישה.

"בישראל התפתחה פרקטיקה של שיווק אגרסיבי ומטעה באמצעות הטלפון, כאשר האוכלוסייה הנפגעת ביותר היא האוכלוסייה החלשה, כגון קשישים, עולים חדשים ואנשים עם מוגבלות", נכתב בנימוקי ההצעה. "מרבית הציבור רואה בשיחות השיווק הטלפוניות מטרד ועל כן, דבר שאינו רצוי".

ההוראות הקיימות כיום בחוק מקנות לצרכנים זכות לבטל עסקאות שבוצעו בעקבות שיווק טלפוני, אך ברשות להגנת הצרכן מדגישים כי הן אינן נותנות מענה מספק "לשלב שטרם ההתקשרות בעסקה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חשש שהצעת החוק יגביר את האבטלה של הטלפניות  (ל”ת)

    לאה