1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

צפו: איש החמאס לשעבר תקף את הפלסטינים והותיר אותם המומים

בעיצומו של דיון של מועצת זכויות האדם של האו"ם, שהתמתמקד כתמיד בגינוי של ישראל, התרחש אירוע חריג, כשבנו של אחד ממנהיגי תנועת הטרור האיסלאמית חמאס, מוסב חסן יוסף, תקף את הנציגים הפלסטינים באופן חריף באנגלית במבטא ערבי, כשהוא יורה אש וגפרית כנגד הרשות הפלסטינית וחמאס.
יענקי פרבר, ח' תשרי תשע"ח 28/09/2017 23:35

גבעיצומו של דיון של מועצת זכויות האדם של האו"ם, שהתמתמקד כתמיד בגינוי של ישראל, התרחש אירוע חריג, כשבנו של אחד ממנהיגי תנועת הטרור האיסלאמית חמאס, מוסב חסן יוסף, תקף את הנציגים הפלסטינים באופן חריף באנגלית במבטא ערבי, כשהוא יורה אש וגפרית כנגד הרשות הפלסטינית וחמאס.כשהנציגים המובלמים האחרים המומים מהמתקפה, תקף הדובר את אבו מאזן, האשים אותו בכליאה ועינויים של מבקריו ברשות, וכינה אותו "האויב הגדול ביותר של העם הפלסטיני".

"אם ישראל לא הייתה קיימת, לא היה לכם את מי להאשים", הוא הכריז, וסיכם את דבריו "להטעות את הקהילה הבינלאומית, להטעות את החברה הפלסטינית ולהאמין שישראל אחראית לבעיה שקיימת".

מוסב נולד בשנת 1978 למשפחה מוסלמית מתונה, בכפר אל ג'ניה ליד רמאללה. בשנות האינתיפאדה הראשונה השתתף בזריקת אבנים ובקבוקי תבערה על חיילי צה"ל ואזרחים ישראלים. בשנת 1996 נעצר על ידי צה"ל בחשד להחזקת נשק, והוכנס לכלא בישראל. במהלך שהותו בכלא הוצע לו לשמש כמשתף פעולה של השב"כ.

הוא סיפר שהוא התחיל לשנוא את חמאס כי ראה שהוא מנצל את סבלם של ילדים בשביל להשיג את מטרותיו.

עבודתו בשב"כ החלה בשנת 1999 ונמשכה עד 2007. בזמן הזה הוא היה צמוד לאביו שנפגש לעתים קרובות עם יאסר ערפאת, מרואן ברגותי ועוד בכירים רבים מחמאס ומפת"ח. עבודתו הובילה לחשיפת מספר רב של חוליות טרור, לכידתם של מבוקשים רבים (בהם עבדאללה ברגותי, איבראהים חאמד, מרואן ברגותי ואף אביו שלו), ולמניעת פיגועים ופעולות טרור רבות, בהם עשרות פיגועי התאבדות.

כאמור מוסב נאם דקה וחצי והשאיר את כל המליאה הענקית דוממת מהלם, הנציגים הערבים לא דיברו במשך דקות ארוכות מההלם שאחז בהם.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ציוונו לרשת את הארץ. לא ציוונו להקשיב באוזן כרויה מדאי לגוים.  (ל”ת)


 2. ככה כל הערבים שהמשיח יבוא  

  סחתיין

 3. חסיד אומות העולם  (ל”ת)


 4. שיבוא ידבר עם השמאלנים  (ל”ת)

  יפה

 5. חסיד אומות העולם.  

  "אף" להם ולא "יריחון"

;