י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024

סדרה חדשה תציג את ההתמודדות המורכבת של החיילים החרדים בצה"ל ובקהילה

הסדרה המדוברת תעסוק בסוגיה הכמעט הכי בוערת בשנים האחרונות בסדר היום הציבורי - גיוס החרדים לצה"ל • על רקע הפיצול של רשת וקשת מערוץ 2 לשני ערוצים נפרדים מדובר במאבק על הרייטינג

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

 


במסגרת התחרות העזה שמתרחשת בערוץ המרכזי בישראל, ערוץ 2 שמתפצל לשני ערוצים - קשת ורשת, מתאמצת כל אחת מהחברות להציג תוכניות פרויקטים וטאלנטים שיהיו רק בערוץ שלה; 12, ו-13 במקום - 22 כיום.

ב'קשת' חשפו סדרה חדשה, שמי שמביים אותה הוא הבמאי של שטיסל, שתיגע בסערה הכי משמעותית בשנים האחרונות בישראל - גיוס חרדים לצה"ל.

כידוע, סוגיית הגיוס של צעירים חרדים לשירות צבאי עולה לכותרות מעת לעת. בעוד מרביתם נאבקים על מנת שלא להתגייס, ישנם מי שבוחרים אחרת. כאלו, הם חיילי הנח"ל החרדי. בקרוב, תשודר ב'קשת', והחל מה-1.11 בערוץ 12, סדרת דרמה חדשה ומקורית הנוגעת באותו נושא אקטואלי ובוער של שירות חרדים בצה"ל. "כיפת ברזל", שאותה יצרו יואב שוטן גושן, איילת שוטן גושן, אבנר ברנהיימר ורעיה שוסטר וביים אלון זיגמן ('שטיסל').

הסדרה תביא למסך הטלוויזיה של ישראל את סיפורה של מחלקה חדשה המתגייסת לנח"ל החרדי, דרך עיניהם של שלושה חיילים מזרמים חרדיים שונים.

לאורך העונה צפות המורכבויות שבגיוס חרדים לצה"ל, הן מצד הצבא שמתאים את עצמו לשגרת חייהם ואמונתם, והן מצד החיילים שנדרשים להסתגל למסגרת חדשה ויחד עם זאת להתמודד עם התגובות לגיוסם ברחוב החרדי. העולם הצה"לי המוכר, משתנה לנגד עיניהם של הצופים כשנכנסים אליו חיילים עם פאות ושטריימל. גם העולם החרדי, המורכב מזרמים רבים ושונים זה מזה, נחשף גם הוא עם עלילת הסדרה, באופן שלרוב לא רואים על המסך הטלוויזיה.

קשת רשת ערוץ 2 גיוס חרדים הסדרה כיפת ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד