1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

מחבל שהיכה חרדי ייכנס למאסר ויפצה כספית

בית משפט השלום בירושלים גזר שנה וחצי מאסר על מחבל שתקף חרדי באמצעות חגורה בעיר העתיקה וגם יפצה אותו כספית • "מעשיו של הנאשם נועדו לפגוע בגופם של מי שנתפסים על-ידו כ'אויב' וזאת אך בשל היותם שייכים לקבוצה 'אחרת" כתב השופט בגזר הדין
אלי שלזינגר, י"ד תשרי תשע"ח 04/10/2017 10:59

קובי הר צבי אילוסטרציה. צילום: קובי הר צבישנה וחצי מאסר ופיצויים נגזרו על תוקף אדם חרדי בעיר העתיקה.

מחבל ערבי שתקף חרדי בעיר העתיקה וגרם לחבלה בראשו, ייכנס למאסר של שנה וחצי ויפצה את הנפגע ב-10,000 ₪.

18 חודשי מאסר בפועל ומתן פיצויים בסך 10,000 ₪, נגזרו על מחבל ערבי תושב ירושלים, שתקף בשנת 2014 יהודי חרדי, פצע אותו וגרם לו לחתך בראשו. מלבד התקיפה הורשע המחבל גם בתמיכה בארגון טרור, הזדהות עם ארגון טרור והסתה. את המתלונן ליווה עו"ד מארגון חוננו, המסייע לנפגעי עבירה בליווי משפטי ועוקב אחר הליכים משפטיים ומיצוי זכויות הנפגעי הטרור.

באירוע התקיפה, שהתרחש בעיר העתיקה בירושלים, הצליף הנאשם בראשו של המתלונן באמצעות חגורה וגרם לו לחבלה בראשו. בעקבות האירוע הורשע הנאשם בעבירות של פציעה ותקיפה על רקע גזעני.

בגזר הדין התייחס שופט בית משפט השלום בירושלים דוד שאול גבאי ריכטר לתפיסה הגזענית של המחבל "מעשיו של הנאשם נועדו לפגוע בגופם של מי שנתפסים על-ידו כ'אויב' וזאת אך בשל היותם שייכים לקבוצה 'אחרת'. תפיסה גזענית זו אין לקבל ויש לעוקרה מן השורש, בהיותה אחת מהרעות החולות שידעה החברה האנושית מעולם... והיא ראויה לגינוי ולמאבק בכל הכלים החוקיים שיש לה לחברה".

אך בזאת לא תמו עבירותיו של הנאשם. כחודשיים לאחר התקיפה, בדף הפייסבוק האישי שלו, פרסם הנאשם לאורך כל תקופת המשפט פוסטים של תמיכה בפיגועים שנעשו באותה התקופה ושבהן נרצחו ישראלים ושבחים למבצעי הפיגועים, שזכו לעשרות סימוני "Like" מחבריו. בגין פרסומים אלו, הורשע הנאשם בתמיכה בארגון טרור, הזדהות עם ארגון טרור והסתה לאלימות או טרור.

העונש שנגזר על הנאשם כולל 18 חודשי מאסר בפועל ו-8 חודשים על תנאי, וכן 10,000 ₪ פיצויים למתלונן.

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' מסר לאחר פסק הדין "מפסק הדין אנו למדים שחובה להתייחס לכל תקיפה של יהודים על רקע לאומני גזעני בכל החומרה. הנאשם תקף והלם עם חגורה בראשו של הנפגע נעצר ושוחרר. יותר מאוחר נעצר שוב בגין הסתה ותמיכה בטרור ובארגון החמאס. מה שמלמד על המניע, המסוכנות וכוונתם של אותם תוקפים 'צעירים'. ארגון חוננו מלווה את נפגעי העבירה גם בפיגועים אלו ופועל למיצוי הדין אם הנאשמים ובכך נמנע החמרה של הפיגועים ע"י אותם נאשמים וסביבתם", בלייכר הוסיף גם כי בכוונתו להגיש תביעה אזרחית כנגד המחבל.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איך יכנס אם  


;