1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

לקראת היארצייט: המכתב של מרן הרב שך שעומד למכירה

"ווינרס" מציגים: מכתב נדיר ממרן הרב שך זצ"ל בחשיבות התפילה "חכמת התורה אין לה קיום אם יש ח"ו איזה זלזול במצות התפילה"
משה ויסברג, כ"ט תשרי תשע"ח 19/10/2017 15:40

הרב שך מרן הרב שך זצ"ל. מארכיון מתתיהו גולדברגלקראת יום היארצייט ה16 של מרן הרב שך זצ"ל מוצע למכירה מכתב מקורי משנת תשל"ז העומד בימים אלו למכירה ע"י בית המכירות "ווינרס" (Winner’s) בו כותב מרן הגראמ"מ שך זצ"ל בכתב ידו דברי מוסר ומעורר את הרבנים חברי הכולל להקפיד על תפילה בציבור במסגרת הישיבה.

בדבריו הוא מעיד על עצמו "...הנה נער הייתי וגם זקנתי, וכל ימי גדלתי בישיבות, וראיתי איך שרבותי הקפידו על עניני התפילה ובפרט על אלו שהיו נמצאים במסגרת הישיבה, שיהיה תפילתם דוקא בציבור הישיבה, והתפילה היא מהיסודות של קיום הישיבה, והתפילה רצויה יותר כשמתפללים במקום שלומדים, וחכמת התורה אין לה קיום אם יש ח"ו איזה זלזול במצות התפילה, וכמובן שתפילה בצוותא עם ציבור גדול של בני תורה היא תפילה לגמרי אחרת...". במכתב כותב רבינו זצוק"ל שהתפילה בהתלהבות תגרום לקידוש שם שמים בשכונה כולה.

המחיר ההתחלתי של המכתב עומד על סך 500 דולרים כאשר לדברי מומחי בית המכירות שוויו של המכתב גבוה בהרבה.

בבית המכירות אומרים "אנו שואפים להעניק הזדמנות גם לאספנים מתחילים ודואגים להציג פריטים במחירי פתיחה נמוכים, בכך נוכל לאפשר לקהל רחב יותר להתמודד ולרכוש פריטים נדירים"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. עד היום מה שכלל ישראל אוכל ומשלם בריבית והצמדה על הטעיות שהורה לנו. וכשוטי שוטים צייתנו לו. להפסיד 2 עולמות בידיים....  (ל”ת)

    קרית ספרי.

    • בושה דברים כאלו נגד צדיק נשגב (ל”ת)


  2. אני אוסף מכתבים ממנו כדי לשרוף בל"ג בעומר  (ל”ת)


;