1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

בנצי ו-15 חשודים נעצרו הלילה בפשיטה

המשטרה פשטה הלילה על בתיהם של 15 חשודים הפועלים בארגון להב"ה • חשודים בתקיפות והתנכלויות לבני מיעוטים בירושלים וזאת על רקע סוגיית ההתבוללות
אלי שלזינגר, ב' חשון תשע"ח 22/10/2017 08:37

בועז בן ארי צילום: בועז בן ארי15 חשודים, המוכרים למשטרה כפעילי ארגון להב"ה, עוכבו הלילה (ראשון) במסגרת חקירת משטרה בחשד כי פעלו לאתר ולאיים על בני מיעוטים שקיימו קשרים עם נערות וצעירות יהודיות.

בלשי יחידה מרכזית של משטרת ישראל פשטו הלילה על בתיהם של 15 חשודים באזור ירושלים, מרכז, דרום ויו"ש כשבידיהם צווי חיפוש ומעצר. הבלשים ביצעו חיפוש בבתי החשודים, אספו ממצאים ועיכבו 15 חשודים שהובאו לחקירה ביחידה המרכזית בחשד לעבירות איומים.

במהלך התקופה האחרונה התמודדה המשטרה, בשיתוף שירות הביטחון, עם מספר אירועים של תקיפות והתנכלויות לבני מיעוטים בירושלים על ידי פעילי ארגון להב"ה וזאת על רקע סוגיית ההתבוללות. בתוך כך, זוהו גם ניסיונות מצד חברי הארגון להרחיב את פעילותו.

ממשטרת ירושלים נמסר, כי "ההחלטה על קיום חקירת המשטרה ומעצר הפעילים, נועדה לגדוע את התופעה ולמנוע את המשכיותה, במקביל למניעת הקצנה מצד פעילות חברי הארגון ולפגוע באחר על רקע לאומני גזעני. משטרת ישראל תפעל בכל מקום בו עבריינים לוקחים את החוק לידיים, מאיימים, סוחטים ופועלים באלימות מכל סיבה שהיא לשם שמירה על שגרת החיים התקינה". 

הפרשה החלה בחקירה סמויה ומורכבת שהובילה לחשיפת פעילות מאורגנת, מתוכננת ומתוזמנת שבוצעה, עפ"י החשד, על ידי החשודים המוכרים כחברים בארגון להב"ה ופועלים למניעת 'התבוללות'.

כאמור, במבצע מורכב שבוצע הלילה במהלכו פעלו כוחות משטרה בו זמנית במספר מקומות בארץ הגיעו החוקרים לבתיהם של 15 חשודים, ביצעו חיפושים וחלקם עוכבו.

כלל החשודים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית, ובהמשך יוחלט מי מהם יובא בפני בית המשפט לדיון בעניינו.

החקירה נמשכת.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אוהבים אותך בנצי, אתה עושה את מה שכולנו צריכים לעשות  (ל”ת)


 2. רדיפה אנטישמית מרושעת. הציבור בז למשטרה הפוליטית. ומעריץ את ר' בן ציון על פועלו הנשגב למען עם ישראל!  

  בן תורה

 3. אל תתבייש מהתקשורת!! המשך כך!  (ל”ת)

  עבדקן

 4. בנצי המלך  (ל”ת)

  יוני

;