ט"ז סיון התשפ"ד
22.06.2024

פרסום ראשון: הקמפיין של 'העדה': מאה אלף חתימות נגד ועדת חוק הגיוס החדש

בבד"ץ 'העדה החרדית' יוצאים בקמפיין כנגד ועדת הגיוס החדשה שתדון בחוק שבוטל על ידי הבג"ץ • הבד"ץ יבקש מהציבור לחתום על 'גילוי דעת' המביע התנגדות לוועדה • גורם ב'העדה' ל'בחדרי': "המטרה היא להגיע ללמעלה ממאה אלף חתימות"

הפגנת העדה החרדית. צילם: שמואל דריי
הפגנת העדה החרדית. צילם: שמואל דרייפרסום ראשון: בבד"ץ 'העדה החרדית' יוצאים בקמפיין ענק כנגד ועדת הגיוס החדשה שתדון בחוק שבוטל על ידי הבג"ץ.

במכתב חריף הנחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים', כותבים הבוקר חברי הבד"ץ בראשות הגאב"ד והראב"ד כי כל מה שהם עושים על דעת עצמם ולא מייצגים את הציבור החרדי ואין להם שום סמכות לעשות פשרות.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בעדה החרדית מתכוונים להתחיל בקמפיין ענק לבקש מהציבור לחתום על טפסים של 'גילוי דעת' שהם מתנגדים לוועדה. הקמפיין יעמוד תחת הסיסמא "אין לכם מנדט לדון על גיוס בני ישיבות" וזאת עוד לפני דיוני הוועדה שטרם החלו.

לדברי גורם ב'עדה החרדית' ששוחח עם 'בחדרי חרדים' המטרה היא להגיע ללמעלה ממאה אלף חתימות נגד הוועדה החדשה.

במכתב כותבים חברי הבד"ץ: "נודע כי בעוה"ר רוצים שוב לנסות לבא ראשי עם קודש בארה"ק, בשיתוף עם נציגים חרדים, ואשר כבר ידוע דעתנו דע"ת ודעת כל גדולי הדור הקודם כי הוא אסור בלי שום הוראת היתר".

"אשר על כן מחויבים אנו להודיע כי הנציגים היושבים שם אינם מייצגים את דעתנו ודעת הרבנים הגאונים ראשי ישיבות אדמור"ים מנהיגי ציבור בארה"ק וראשי גולת אריאל שליט"א, ואת דעתם של רבבות אלפי ישראל הכפופים להוראתם ואינם מדברים ופועלים בשליחותם של כלל ישראל, וכל מה שהם עושים הוא רק על דעת עצמם", נכתב.

לסיום כותבים בהעדה החרדית כי הם ימשיכן להתנגד לכל פשרה או ויתור בציפור נפשה של היהדות החרדית.

העד החרדית חוק הגיוס החדש יריב לוין חתימות גילוי דעת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 29 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד