1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

הדרישה האגודאית שתסנדל את טענות ש"ס

לאחר שנחשף היום כי ש"ס מאיימת כי כל עוד לא תקבל נציג מסיעתה בוועדה למינוי דיינים - לא ימונו דיינים והוועדה לא תתכנס, 'בחדרי' חושף את ההדרישה האגודאית החדשה שעשויה לסנדל את טענות ש"ס
יעקב גרודקה, י' חשון תשע"ח 30/10/2017 16:33

פלאש 90 פלאש 90פרסום ראשון: ח"כי יהדות התורה דורשים ליישם את הסעיף בהסכם הקואליציוני המבקש למנות נציג ממשלה שלישי לועדה למינוי דיינים. המטרה: ח"כ ישראל אייכלר יישאר חבר בוועדה והנציג הממשלתי הנוסף שימונה יהיה השר לשירותי דת דוד אזולאי.

הדרישה החדשה תסנדל את האופציה שאייכלר ייאלץ לפרוש מהתפקיד בעקבות דרישת ש"ס, לטענת אגודת ישראל, ש"ס ויהדות התורה ידרשו את יישום הסעיף המבקש מינוי נציג ממשלתי שלישי ובכך נציג ש"ס יכנס במקביל לחברותו של אייכלר.

בפועל, הדרישה החדשה של אגודת ישראל עשויה לשמש כקלף נגד טענות ש"ס שדורשת את התפטרותו המיידית של אייכלר. אגודת ישראל תשיב לה: צריך ליישם את כלל ההסכם הקואליציוני, כולל הסעיף הדורש נציג ממשלתי נוסף. ובאם הסעיף הזה ייושם הרי שגם לש"ס וגם ליהדות התורה יהיה נציג בוועדה.

באם הדרישה האגודאית תתקבל, הרי שהמפסיד הגדול יהיה חברה הכנסת יואב בן צור, שמעוניין לקבל לידיו את החברות בוועדה למינוי דיינים, ובפועל כעת מי שייכנס כחבר בוועדה יהיה עמיתו לסיעה השר דוד אזולאי.כזכור, מוקדם יותר היום דווח לראשונה ב'בחדרי', כי סיעת ש"ס בכנסת מאיימת לעכב את בחירת הדיינים החדשים לבתי הדין הרבניים ולגרום לכך שהוועדה למינוי דיינים לא תתכנס בקרוב עד לאחר שנציגה, ככל הנראה ח"כ יואב בן צור, יחליף את ח"כ ישראל אייכלר בחברות בוועדה.

כזכור, כפי שנחשף ב"בחדרי חרדים", המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה בוחשות בימים האחרונים ברוטציה שהוסכמה בהסכם הקואליציוני, על פיה, בקדנציה הנוכחית - על אייכלר להתפטר מחברותו בועדה למינוי דיינים ולהעביר את התפקיד, לאחר בחירות במליאה, לנציג ש"ס. כמו"כ, על ח"כ יצחק ועקנין להתפטר מתפקיד סגן יו"ר הכנסת ובמקומו יכנס לתפקיד נציג יהדות התורה.

למרות שוקנין התפטר מתפקידו בשבוע שעבר - אייכלר טרם התפטר מחברותו בוועדה, הסיבה: מאבק פנימי ביהדות התורה על התפקיד. מול אייכלר עומד ח"כ יעקב אשר שטוען לכתר מחמת העובדה שאין לו כל תפקיד אחר.

מנגד, באגודת ישראל טוענים כי כוחו של אשר בא ממימוש החוק הנורבגי ואין לו זכות לדרוש תפקיד, "אשר ופרוש הם חד - ופרוש משמש כסגן שר החינוך", אמרו.

בעקבות הויכוח הפנימי ביהדות התורה - המינוי בוועדה מתעכב וכאמור כעת ש"ס מאיימת - שלא לאפשר את כינוס הועדה למינוי דיינים ולעכב את מינויים של הדיינים, זאת למרות הצורך הדחוף למנות דיינים בהקדם בעקבות המצוקה הקשה בבתי הדין הרבניים.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מתי ילמדו שאי אפשר לעולם לסמוך על אשכנזיפת....  (ל”ת)

  ספרדי טהור

  • כיבוד הסכמים 

   מחלוף

 2. לא הוגן מצד יהדות התורה. הסכמים צריך לקיים. מספיק עם הפלפולים  (ל”ת)


 3. מדוע רשות הדואר לא רושמת על גבי הבולים שהיא מוכרת לציבור את שווי הבולים למשלוח  

  שאלה

  • בעבר כאשר רשות הדואר היתה רושמת את המחיר המדוייק על הבולים 

   עבירה על החוק להגנת הצרכן?

 4. אשכנזיפת  

  חיים

;