1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. יהדות

רוסיה: מכירת עליות לתורה תמורת הנחת תפילין

עשרות תומכים וידידים של הרבנים והשלוחים ברוסיה, השתתפו בארבעה ימים של התעלות רוחנית • עליות לתורה שנמכרו בעבור הנחת תפילין ושיעורי תורה • ארבעה ילדים מאבא מוסלמי שלומדים בחינוך כשר • סיכומה של 'ועידת זבולון' השלישית ברוסיה
משה ויסברג, ט"ז חשון תשע"ח 05/11/2017 22:38

אזרביז'אןכשישים חברים ב'וועידת זבולון', עליהם נמנים תומכים וידידים של הרבנים ושלוחי חב"ד ברוסיה, השתתפו בוועידה השנתית, שנערכה בעיר באקו, בירת מדינת אזרביז'אן, השוכנת בין רוסיה לאיראן, בראשות רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, ובהשתתפות אורח הכבוד הנגיד לוי לבייב - נשיא 'איגוד הקהילות היהודיות במדינות חבר העמים'.

הוועידה נמשכה ארבעה ימים, שהיוו ימים של התעלות רוחנית לאנשי העסקים השקועים יומם ולילה בעסקיהם השונים, וכעת התפנו מטרדותיהם, ומתוך שבת אחים גם יחד, השתתפו במנייני תפילות, שיעורי תורה וחסידות, התוועדויות וסימפוזיונים עם הרב הראשי הרב לאזאר, לצד הרצאות למינוף העסקים בידי מומחים שהובאו במיוחד.

המארגנים דאגו לאירוח גשמי מושקע, כדי שהמשתתפים יוכלו לטעום את הטעם האמיתי של התורה והחסידות, כשלצדם הרבנים השלוחים, רבני הערים שהגיעו מכל ערי רוסיה.

את העליות ושאר המצוות בקריאת התורה של שבת קודש, מכר הרב הראשי הרב לאזאר לנגידים חברי הוועידה, בעבור קבלת החלטת טובות של הנחת תפילין קבועה, או השתתפות קבועה בשיעורי תורה וכד', כאשר המרבה בקבלת טובות, זוכה בעליות המכובדות, פתיחת הארון קודש ועוד.

סיום הוועידה נערך בעיר ההיסטורית 'קובה', במרחק כשעתיים מבאקו, כאשר מושל המחוז, יחד עם השליח ורב המקום הרב יונה יעקובי, מקבלים את פני הבאים בהתרגשות גדולה, והתלוו אליהם בסיור בשכונה היהודית 'קראסנאיה סלובודה׳ שבעיר קובה, על גדות נהר ׳גודיאל-צ׳אי׳.הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;