1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

הבאבא ברוך: "שונאי רבי אריה ייענשו"

השר דרעי וחברי סיעת ש"ס ערכו סיור במודות חינוך בדרום ונפגשו עם רבנים ומקובלים • "אני רוצה שתדעו שרבי אריה עושה רבות למען רבני ישראל ואני יודע שיש הרבה שונאים ומקטרגים, אבל לא יעזור להם כלום, כי רבי אריה הוא כולו לבן, כולו טהור. לכן כל המפריעים והמקטרגים יבואו על עונשם. אני בטוח בזה. כולם יהיו כאין וכאפס״, אמר הבאבא ברוך בציון אביו הבאבא סאלי
יעקב גרודקה, י"ח חשון תשע"ח 07/11/2017 17:54

דרעי באבא ברוך אבוחצירארבי ברוך אבוחצירא בציון אביו זי"ע: "כל השונאים והמשטינים של רבי אריה יבואו על עונשם"

״אני רוצה שתדעו שרבי אריה עושה רבות למען רבני ישראל ואני יודע שיש הרבה שונאים ומקטרגים "אבל לא יעזור להם כלום, כי רבי אריה הוא כולו לבן, כולו טהור. לכן כל המפריעים והמקטרגים יבואו על עונשם. אני בטוח בזה. כולם יהיו כאין וכאפס״. את הדברים אמר היום הבאבא ברוך בציונו של אביו הבאבא סאלי זי״ע במעמד חברי סיעת ש״ס בכנסת וראש העיר נתיבות יחיאל זוהר.

מוקדם יותר פתח יו״ר ש״ס השר אריה דרעי בסיורו המיוחד בעיר נתיבות, במוסדות החינוך של רשת ׳בני יוסף׳ ובעירייה. אל השר התלוו סגנו משולם נהרי, מנכ״ל ׳בני יוסף׳ חיים ביטון ומנכ״ל אל המעיין משה אילוז, וח״מ אשדוד אבי אמסלםאשר טרח ועמל על הכנת הביקור. את פני השר ופמלייתו קיבלו ראש העיר נתיבות יחיאל זוהר וסגנו יעקב מעלימי.

את הביקור פתח השר במוסדותיו של הגה״צ רבי יורם אברג׳ל זצוק״ל, בנשיאות בניו, רבי יוסף חיים אברג׳ל ורבי ישראל אברג׳ל. דרעי סייר בכיתות הלימוד בחן את התלמידים והתרשם מידיעותיהם. בישיבה מיוחדת לכבודו של השר בהשתתפות הרבנים וראש העיר אמר הגרי"ח אברג׳ל:

"הודו לה'. הרגשתי בלב היום שזה יום חג. אני נרגש לקדם בברכה את בואו של השר הרב דרעי. אני זוכר מה שאבא אמר לי על אריה עוד לפני 25 שנה - ׳והאלוקים יבקש את הנרדף'. רודפים את הרב אריה אבל ה׳ מסייע לו״.

הרב אברג׳ל גילה על מאורע מיוחד מיום פטירת אביו זצוק״ל: "אני רוצה לגלות לכם סוד, ביום שאבא 'עלה והתעלה', כולם ראו שם את השכינה ממש. באותו יום ירד גשם, אמרתי לאבא 'יורד גשם', הוא אמר לי 'השמיים בוכים' ואז אבא אמר לי, איפה רבי אריה? אני רוצה ללחוץ את ידו של רבי אריה, אני רוצה לברך אותו'. אין ספק שבוודאי ברכתו של אבא מלווה את רבי אריה", סיים הרב אברג'ל.

דרעי העלה בדבריו על נס את דמותו הגדולה של הגר״י אברג׳ל זצוק״ל. ״אני זוכר במשמרת הקודמת שלי, לפני 30 שנה, שרבי יורם זצ״ל היה מגיע במסירות כל יום ראשון למשרד, בהתחלה זה היה עם הגר״י מאיר זצ״ל, למסור שיעורים ברמה גבוהה מאד והיתה ריתחא דאורייתא. היו מגיעים ממשרדים אחרים כדי לשמוע אותם. ואז כשהטילו עליו גדולי ישראל את העול להנהיג את הציבור, מי חלם ופילל שנשמע כאלו מספרים של תלמידים והכל במסירות נפש אדירה. אני כל כך שמח שהמפעלים הללו ממשיכים ומתרחבים על ידי בניו, כי זה מה שעדה בכל חייו, הפיץ תורה בכל הארץ.

״אבא היה חסיד גדול של השלום, תמיד עשה הכל מתוך אחדות ומאור פנים. מעולם לא ראיתי אותו כועס. ה׳ יעזור שתמשיכו את מורשתו ביתר שאת״.

משם פנה השר דרעי לסיור במוסדותיו של המקובל רבי יעקב איפרגן. השר התקבל על ידי עשרות תלמידי הת״ת בקבלת פנים מיוחדת. השר סייר בכיתות הלימוד ושיבח את הצוות המקצועי במקום. הגר״י איפרגן שיבח את דרעי ואמר "ששמעו מגיע לכל מקום, גם בחו"ל".

כמו כן סייר השר דרעי במוסדות החינוך ״נווה חייה״ לבנות בראשות הרב חיים בוקובזה, שם התרגש מהמחווה של חנוכת חדר לימוד לע״נ הוריו של השר. לאחר מכן סייר במוסדות "נציבי אור" של הרב יעקב הרוש, אותו שיבח השר על מסירות נפשו למען התלמידים והתלמידות.

את הסיור חתם דרעי בביקור במוסדותיו של רבי ברוך אבוחצירא, בניהולו של גואל ועקנין. השר סייר בבית הספר לבנות אברכים הזוכה לשם ולתהילה בזכות החינוך המיוחד וההשקעה המקצועית בתלמידות.

לאחר מכן נכנס השר למעונו של אבי ברוך יחד עם ראש העיר יחיאל זוהר, לקבל את ברכתו ועצתו בכל ענייני העיר. רבי ברוך ברך את השר וראש העיר שימשיכו לפעול למען מוסדות התורה בנתיבות. ראש העיר וראשי הוסדות סיכמו לשתף פעולה מתוך אחדות מלאה.

דרעי חתם את ביקורו בתפילה מיוחדת על ציונו של הבאבא סאלי זיע״א. בתפילה השתתפו סגן שר האוצר ח״כ יצחק כהן, סגן שר הפנים משולם נהרי, ח״כ יואב בן צור וח״כ מיכאל מלכיאלי.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הבאבא ברוך מבין ללבו של אריה יותר מאחרים.  

  שריר

  • מעולה!! מה שנכון נכון (ל”ת)


  • אך יה בבא 


  • ''גַּם עֲנוֹשׁ לַצַּדִּיק לֹא טוֹב לְהַכּוֹת נְדִיבִים עַל יֹשֶׁר'' - משלי יז 

   אילן

 2. הסקרים אחרי דברי מרן רבי ברוך מנבאים לש"ס בראשות רבי אריה מעל 10 מושבים בכנסת הבאה  (ל”ת)

  ציון ברדוגו

 3. כתוב בכתבה לפני 25 שנה שהבבא סאלי אמר - אבל הוא היה לפני 34 שנה  (ל”ת)

  מנסה להבין

  • הבנת הנקרא 

   יאיר

  • דבריו של הרב אברג'ל ולא רבי ברוך (ל”ת)

   שרה

 4. צחוק אחד גדול - כאילו לא פורסמה שום הקלטה....  (ל”ת)


 5. שבת קודש ינחיל הקב"ה בכל מחוזותיך ואין מחריד,כופרים בני עוולה יאבדו וזרעם ימחה מעל פני האדמה  (ל”ת)


  • תגובה של חוזר בתשובה (ל”ת)

   עמי

 6. יתר הגויים המצווים 7מצוות נוח יתווסף ציווי נוסף,גוי אינו ראשי לסחור עם יהודי ולא לשמש גוי של שבת לבזות חוקותיו יתברך,העובר על הציווי דין כרת וזרעו יוש  (ל”ת)


 7. חברה, שיש מחלוקת כל הציבור משלם את המחיר!  


 8. האט ער גיזאגט  (ל”ת)


 9. טעות - 121 מנדטים  (ל”ת)

  שרירון

 10. כל מי שלא מגנה את אריה דרעי יענש !!!  (ל”ת)

  שרירון

 11. דווקא היום שס צריכה להשקיע בדמות כמו בבא ברוך שבתור בנו של בבא סאלי זוכה למעמד אדיר אצל יוצאי מרוקו  


  • צודק 

   יוני

 12. דרעי  

  חיים

 13. לא למדת כלום יה בבא?  


 14. חחח בבא ברוך חחח בבא ברוך חחח בבא ברוך תמשיכו לבד  (ל”ת)

  בבא בתרא

 15. אשרינו שהצדיק רבי ברוך שליט"א שוכן בתוכנו.  (ל”ת)


;