1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

לקראת אישום בהסתה: בנצי גופשטיין זומן לשימוע

הפרקליטות הודיעה היום ליו"ר להבה בנצי גופשטיין כי נשקלת העמדתו לדין פלילי בחשד לעבירות הסתה לאלימות, הסתה לגזענות והסתה לטרור וכן בחשד לשיבוש מהלכי משפט • גופשטיין בתגובה: "אמשיך להאבק בהתבוללות. מאבק למען בנות, זה לא גזענות"
אלי שלזינגר, כ"ד חשון תשע"ח 13/11/2017 14:46

גופשטיין בכנסת היום. צילום: פלאש 90 בנצי גופשטיין. צילום: פלאש 90פרקליטות מחוז ירושלים, באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, הודיעה היום לאיתמר בן גבירף עורך דינו של בנצי גופשטיין כי נשקלת העמדתו לדין פלילי וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו, ככל שיחפוץ בכך, וזאת בחשד לעבירות הסתה לאלימות, הסתה לגזענות והסתה לטרור וכן בחשד לשיבוש מהלכי משפט.

גופשטיין עומד בראש ארגון הימין להב"ה, חשוד כי במספר מקרים בין השנים 2012 -2017 התבטא בכלי התקשורת באמירות העולות כדי קריאה לעשיית מעשה אלימות. בנוסף, על פי החשד, פרסם גופשטיין דברי הסתה לגזענות ודברי תמיכה והזדהות עם מעשה הטרור שביצע ברוך גולדשטיין.

מכתב החשדות עולה כי באירוע שאירע לאחרונה, בסיומה של חתונה במודיעין עילית, נטל גופשטיין את המיקרופון, ושר שיר המשבח את מעשה הרצח שביצע ברוך גולדשטיין, במילים: "ברוך הגבר, נכנס למערה, דרך הנשק וירה". סמוך לאחר מכן השמיע גופשטיין את הסיסמה "מוחמד מת, מוחמד מת".

במקרה אחר, באתר האינטרנט "ערוץ 7" פורסם סרטון בו נראה גופשטיין אומר את הדברים הבאים במסגרת עצרת זכרון לזכרו של מאיר כהנא:

"האויבים שבתוכנו הם סרטן. ואם לא ניקח את הסרטן ונזרוק אותו אנחנו לא נמשיך להתקיים וימותו כאן יהודים כל יום.... אבל המוקד של הסרטן, הגרורה הכי גדולה שיש, המוקד והשיא של הסרטן הוא נמצא בראש, הראש בהר הבית. הר הבית זה הגידול הכי גדול של הסרטן שנמצא לנו פה, וכל עוד ממשלת ישראל לא תתעשת ותוריד את הגידול הזה מהר הבית לא נצליח להביא את המדינה לגאולה השלמה".

בראיון שפורסם בחדשות 2 אמר גופשטיין כך: "התנאי הראשון שאני הולך לחתונה, זה שאין פלסטינים בחתונה אצלנו. אין ערבים בחתונה. אצלנו זה על טהרת העבודה העברית. בוא נגיד שאם היה פה מלצר ערבי הוא לא היה מגיש את האוכל". כשנשאל על ידי הכתב: מה הוא היה עושה, השיב גופשטיין כי "הוא היה מחפש את הבית חולים הקרוב נראה לי."

בראיון אחר לאברי גלעד בערוץ 2 נשאל גופשטיין מה ארגון להב"ה עושה במקרה שבחורה הולכת עם ערבי ורוצה לחיות איתו. עוד נשאל גופשטיין לגבי אלימות כלפי ערבים במסגרת המאבק בהתבוללות, והוא השיב כך: "מכות לא חסר ערבים ללכת להרביץ מכות. אני לא פציפיסט. יש כאלה שמגיע להם להשתמש נגדם באלימות כן. ערבי שמתחיל עם יהודייה, לא צריך לדבר. ערבי שמתחיל עם יהודייה אני לא חושב שצריך להמשיך להתהלך יותר מדי ברחוב עם היהודייה שלו."

בסרטון שפורסם באתר האינטרנט "ערוץ 7" התייחס גופשטיין למקרה מאוגוסט 2012 במהלכו תקפו מספר צעירים ממוצא יהודי שלושה נערים ממוצא ערבי בכיכר ציון בירושלים, מתוך מניע גזעני. אחד מקורבנות התקיפה נפצע באורח קשה. בסרטון אמר גופשטיין כך: "המשטרה והתקשורת עושים פה לינץ' לנערים יהודיים שאני לא יודע בדיוק מה קרה, אבל להערכתי מה שקורה יום יום, נערות יהודיות נתקפות על ידי ערבים ואין להם למי לפנות, הם פונים למשטרה, המשטרה לא מתייחסת. כנראה שכאן הנערים הרימו את הכבוד היהודי מהרצפה ועשו את מה שהמשטרה הייתה צריכה לעשות, עשו דין בפורעים הערביים שהטרידו את הבנות היהודיות. חבל שהם נותנים את זה לבחורים לעשות ושלא המשטרה מטפלת בזה. בחור ערבי שרוצה למצוא בחורה שיחפש בכפר שלו, שלא יבוא אלינו לירושלים, שלא בקניון. שיחפש את זה אצלם בכפר ויטריד אותם. בנות יהודיות הן לא הפקר."

במקרה אחר, לאחר הצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים, הנחה גופשטיין אדם אחר למחוק תכנים שפרסם אחד החשודים בהצתה ברשת "פייסבוק", וזאת על מנת למנוע או להכשיל הליך שיפוטי, בין בהעלמת ראיות ובין בדרך אחרת.

גופשטיין מסר בתגובה: "שוב התברר שהיועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות עובדים עבור הרפורמים ומושפעים מהלחץ, שנים רבות סברו בפרקליטות שאין במעשיי עבירה אך לפתע כאשר הרפורמים עתרו בפרקליטות נעמדו לדום. אמשיך להאבק בהתבוללות ועל הפרקליטות לדעת כי מאבק למען בנות, זה לא גזענות וחופש ביטוי צריך להיות גם לאנשי ימין".

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את גופשטיין אמר כי, "אני מעריך שכפי שמרשי זוכה אין ספור פעמים גם הפעם אם הפרקליטות תגיש כתב אישום התוצאה תהיה זיכוי. יש לנו עשרות דוגמאות של ערבים ואנשי שמאל שהתבטאו בצורה חריפה יותר מגופשטיין אך בפרקליטות סגרו את התיק.... יש להצטער ששמעתי על השימוע מכלי התקשורת ולא נמסרה לי הודעה מסודרת. הפרקליטות מוכיחה שוב שהיא מתנהלת בצורה פפוליסטית תקשורתית ובעקבות לחץ של ארגוני הרפורמים"


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כשהממשלה גזענית גם העם גזען השמאל יותר קיצוני מבנצי גופשטיין  

  חאג'

 2. חזק ואמץ! איש יקר ונעלה! בוז לשמאל האנטישמי הבזוי  

  בן תורה

 3. אילו זה היה הפוך - אין צורך לתאר איזה שקט אפתי היה פה - והמבין יבין.  (ל”ת)

  אוראור

;