1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

פרובוקציה: הרפורמים רקדו במעורב בכותל

שוב פרובוקציה של נשות הכותל הבוקר ברחבת הכותל. לאחר שהתפללו ברחבה שהוקצתה להם, נכנסו אל רחבת הכותל, רקדו יד ביד גברים ונשים ושרו • "מקום האחדות, היה מאבק אלים מילולי ופיזי בין הקבוצות ששהו במקום"
אלי כהן, כ"ז חשון תשע"ח 16/11/2017 10:51

בחדרי אילוסטרציהנשות הכותל והרפורמים הגיע הבוקר (חמישי) לתפילה ברחבת 'עזרת ישראל' שהוקצתה להם לצד הכותל, לאחר מכן הם נכנסו אל רחבת הכותל המערבי ופצחו בריקודים מעורבים גברים ונשים יחד, כשחלקן עוטות טליתות ורוקדות עם ספרי תורה בידיהן. דבר שעורר שאט נפש בקרב המתפללים החרדים לדבר ה'.

אחד המתפללים הותיקים שנוהג לפקוד את המקום המקודש ביותר לעם היהודי, מדי יום ביומו, אמר ל'בחדרי חרדים' כי "היה זה מחזה נורא. לא האמנתי למראה עיני. הם פשוט נכנסו קבוצה של כמה עשרות גברים ונשים חלקם עם טליתות וספרי תורה בידיהם והחלו לרקוד ולשיר בערבוביא מול המקום הקדוש שהשכינה לא זזה ממנו לעולם".

מ'הקרן למורשת הכותל המערבי' נמסר ל'בחדרי חרדים': "לצערנו הרב, מדובר בקבוצה שהגיעה הבוקר לרחבת הכותל המערבי במטרה ליצור פרובוקציה ובאמצעותה לקדם אירוע תקשורתי, בהיותם יודעים כי הם עוברים ביודעין על החלטות המדינה ובית המשפט העליון ועומדים לפגוע ברגשות הציבור".

"הנהלת הקרן למורשת הכותל, לכשהבינה כי הקבוצה, מתפרצת בכוח פיזי ובכוונתה לעבור על נוהגי המקום כפי שנקבעו - הפעילה שיקול דעת ואחריות במטרה למנוע שפיכות דמים והקבוצה נכנסה לצערנו לרחבת הכותל עם ספרי תורה בניגוד לנוהל המקום ופסיקות בית המשפט.
מעשה פרובוקטיבי זה של אירוע ברחבת הכותל המערבי - מקום האחדות, היה מאבק אלים מילולי ופיזי בין הקבוצות ששהו במקום".

לסיום הם אומרים: "אנו מצרים על התנהגות פסולה לא תקנית, והאלימות ומגנים אותה בתוקף. האירוע בכללו הועבר לטיפול המשטרה".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. השכינה הקדושה עזבה מקום הפריצות והלכה לגלות. כי הקב״ה שונא זימה.  


;