י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024

חידוש בארנק: השטרות החדשים - 20 ו-100 שקל - יופצו בשבוע הבא

השטרות החדשים נושאים את דיוקניהן של המשוררת רחל (20 שקל), ושל המשוררת לאה גולדברג (100 שקל)

שטר של 20.
שטר של 20.השטרות החדשים - 20 שקל ו-100 שקל יופצו לציבור החל ביום חמישי הבא, 23.11 - כך הודיע היום בנק ישראל. הבנק הודיע כי "השטרות יופצו אמצעות קופות הבנקים המסחריים, המכשירים האוטומטיים למשיכת מזומנים וסניפי חברת הדואר". ביום רביעי, הבא תמסור הנגידה קרנית פלוג את השטרות החדשים לידיו של נשיא המדינה, ראובן ריבלין, באירוע שייערך במשכן הנשיא בירושלים.

השטר החדש שערכו 20 שקל נושא את דיוקנה של המשוררת רחל (בלובשטיין), צבעו אדום ואורכו 129 מ"מ. השטר החדש שערכו 100 שקל נושא את דיוקנה של המשוררת לאה גולדברג, צבעו כתום ואורכו 143 מ"מ.

בבנק ישראל אמרו כי "השטרות החדשים, ככל שטרות הסדרה החדשה, מציגים סטנדרטים מתקדמים של ביטחון, חדשנות ונגישות ומשולבים בהם מגוון סימני ביטחון נגד זיופים. לטובת אוכלוסיית העיוורים ובעלי לקויות הראיה נבדלים עריכי השטרות בסדרה החדשה באורכם (הפרש של 7 מ"מ בין עריך לעריך), ומשולבים בהם סימנים ייעודיים המאפשרים לזהותם".

בבנק ישראל הוסיפו: "השטרות הישנים (שערכם 20 שקל ו-100 שקל) אשר עודם משמשים את הציבור כיום ימשיכו לשמש הילך חוקי למשך מספר שנים, והם יהלכו במחזור במקביל לשטרות החדשים. הואיל ומהלך ההחלפה הוא הדרגתי, הציבור אינו נדרש לבצע בשלב זה כל פעולה להחלפת השטרות וכאשר אלו יופקדו בבנק ישראל על ידי התאגידים הבנקאיים הם יוחלפו בהדרגה בשטרות מהסדרה החדשה".

בנק ישראל פעל במשך החודשים האחרונים ליידע ולהדריך את החברות והגופים העיקריים המשתמשים במזומנים במשק אודות הכנסתם הקרובה למחזור של השטרות החדשים ואופן השימוש בהם. בנוסף, מסר בנק ישראל דוגמאות של השטרות לבנקים, ליבואנים של מנגנוני מכונות אוטומטיות ולחברות המפעילות מכונות אלו. מסירת דוגמאות השטרות נעשתה למטרת כיול והתאמה של המכונות לשטרות החדשים. גופים המפעילים מכונות אוטומטיות אשר טרם סיימו את הליך ההתאמה של המכונות לשטרות החדשים נדרשים לעשות זאת בהקדם.

השטרות החדשים. (אתר בנק ישראל)

שטרות כסף שקל בנק ישראל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד