י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024

הכדורגלנים זועמים על מירי רגב: "הונאה וזלזול באינטליגנציה של הציבור"

הוועדה בראשות השרה מירי רגב שהוקמה לצורך גיבוש מסקנות אודות קיום משחקי הכדורגל בשבת, החליטה כי משחקי הכדורגל בליגת העל ימשיכו במתכונת הנוכחית ויתקיימו גם בשבת • הכדורגלנים זועמים: "אנחנו מאמינים שהשרה רגב לא הצליחה לשכנע אפילו את עצמה וקוראים לה לאפשר לשחקני הכדורגל והאוהדים לשמור את השבת בלי לוותר על הכדורגל"

צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה צילום: pixabayועדת רגב בראשות שרת התרבות והספורט מירי רגב שהוקמה לצורך גיבוש מסקנות אודות קיום משחקי הכדורגל בשבת, החליטה כי משחקי הכדורגל בליגת העל ימשיכו במתכונת הנוכחית ויתקיימו גם בשבת.

על פי דו"ח הועדה הפסקת קיום המשחקים בשבת כרוכה בעלות עתק של 24.7 מיליארד ₪ שמשמעותה סגירת ענף הכדורגל בישראל. משום כך ממליצה הועדה על המשך קיום הסטטוס-קוו בליגת העל בו חלק מן המשחקים מתקיימים בשבת. כמו כן מציינת הועדה כי רוב משחקי הליגה הלאומית מתקיימים ביום שישי ומסתיימים לפני כניסת השבת, ויש להשתדל למנוע את זליגתם לתוך השבת.

כזכור לפני שנה וחצי עתרה התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית בשם מאות שחקני כדורגל מליגת העל ומהליגה הלאומית בדרישה להורות על הפסקת קיום המשחקים בשבת, כיוון שהם מנוגדים לחוק שעות עבודה ומנוחה. שופטי בג"ץ הורו לממשלה להפסיק את קיום המשחקים בשבת או לתקן את החוק ולהכשיר את קיום המשחקים בשבת. הממשלה הקימה את ועדת רגב שכעת הגישה את המלצותיה אך אלה טרם יושמו, והנושא עומד לפני הכרעת בג"ץ.

השחקנים שעתרו לבג"ץ הגיבו בתדהמה על החלטת השרה רגב: "הטענה שהפסקת קיום משחקי הכדורגל בשבת תעלה למשק 25 מיליארד שקלים היא הונאה וזלזול באינטליגנציה של הציבור", הם אומרים. "כבר כיום 70% ממשחקי ליגת העל מתקיימים ביום חול או לאחר צאת שבת, וענף הכדורגל לא הפסיד מכך שקל. האם איחור שני המשחקים הנותרים בשעה או שעתיים תגרום לנזק של מיליארדים?! האם הקדמת משחקי הליגה הלאומית בשעה (בשעון חורף בלבד!) תעלה למשק מיליארדים?! אנחנו מאמינים שהשרה רגב לא הצליחה לשכנע אפילו את עצמה וקוראים לה לאפשר לשחקני הכדורגל והאוהדים לשמור את השבת בלי לוותר על הכדורגל".

מהתנועה למדינה יהודית ודמוקרטית המייצגת את השחקנים בבג"ץ טוענים כי מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי מוליך שולל את השרה רגב ועושה מניפולציה עם הנתונים: "ועדת רגב טוענת שעלות הזזת המשחקים ליום חול תעלה 24.7 מיליארד ש"ח אך כל העלויות אינן קשורות כלל למשחקי ליגת העל והליגה הלאומית. הועדה טוענת שהפסקת המשחקים בשבת תעלה 20 מיליארד ש"ח עקב אי השתתפות במפעלים הבינלאומיים, אך משחקים אלה כלל לא מתקיימים בשבת. מיליארדים נוספים קשורים לליגות הנוער שאינם רלוונטיים כלל ועיקר כיוון שהעתירה מלכתחילה התייחסה אך ורק לשחקנים הבוגרים ולא לנוער, מה גם שאף סכום זה נופח במכוון ואינו משקף כלל את העלות האמיתית".
מירי רגב כדורגלנים שבת התנועה למדינה יהודית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד