י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024

חודש אוגוסט: הקטלני ביותר לרוכבי אופניים

על פי נתוני "אור ירוק" בחודש זה נהרגו, במהלך שלוש השנים האחרונות, 15% מכלל הרוכבים ההרוגים בשלושת השנים הללו. באור ירוק דורשים: לסגור בכל שבת בבוקר מספר כבישים בינעירוניים לתנועת כלי רכב

התאונה בשבת. צילום: פלאש 90
התאונה בשבת. צילום: פלאש 90בעקבות תאונת האופניים הקטלנית שהתרחשה בסוף השבוע דורשת עמותת "אור ירוק" מהמשטרה לסגור בכל שבת בבוקר, מהשעה 05:00 ועד השעה 10:00 מספר כבישים בינעירוניים, בכל מחוז בארץ, במסלול מוגדר, לשימוש של רוכבי אופניים בלבד, ובכך לצמצם את תאונות בהם מעורבים רוכבי אופניים עם כלי רכב.

שמואל אבואב, מנכ"ל העמותה אומר: יש לכבד את רצונם של רוכבי האופניים לנסוע בכבישים רחבים ובינעירוניים ומצד שני יש להגן עליהם מפני סכנת מוות כתוצאה מפגיעה על ידי כלי רכב הנהוג בידי נהג שיכור או נהג עייף. אנו דורשים שהמשטרה תבחר מספר כבישים בינעירוניים שסגירתם בשעות הבוקר בשבת תביא להפרעה מינימלית בנהיגה אבל תציל חיים של רוכבי האופניים.

בחודש אוגוסט ,במהלך שלוש השנים האחרונות (2008-2010) נהרגו הכי הרבה רוכבי אופניים בהשוואה ליתר חודשי השנה. בחודש זה נהרגו, במהלך שלוש השנים האחרונות, 7 רוכבים, המהווים 15%, מכלל הרוכבים ההרוגים בשלושת השנים הללו. באוגוסט גם מספר הפצועים קשה הגבוה ביותר בהשוואה ליתר חודשי השנה. מהלך שלוש השנים נפצעו קשה 28 רוכבי אופניים המהווים 11% מהנפצעים קשה בקרב רוכבי האופניים בשנים אילו.

מנתוני אור ירוק עולה כי:"בממוצע נפגעים 370 איש בשנה בתאונות אופניים. בין השנים 2003-2010 נפגעו בתאונות אופניים כ3000 איש. ממוצע ההרוגים בשנה בתאונות אופניים מסתכם ב16 בני אדם בשנה. בשנת 2010 נהרגו 18 בני אדם בתאונות אופניים. משנת 2003 נהרגו 125 בני אדם בתאונות אופניים.
תורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד