1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

ליל שבת: עשרות מתנדבים חיפשו ילד נעדר

שעות של מתח ודאגה עברו על משפחה בני ברקית שנאלצה להישאר בבני ברק למרות שתכננה לשבות בבית שמש • בנם נעדר ולא שב מהת"ת, רק כעבור שעות הוא אותר בריא ושלם
אלי שלזינגרז' כסלו תשע"ח 25/11/2017 18:04

יעקב נחומי, פלאש 90 יעקב נחומי, פלאש 90לאחר שעות ארוכות של חיפושים, הילד בן ה-11 אותר בבני ברק.

אלחנן בן ה-11, לא שב לביתו ביום שישי בשעות הצהריים, אך, רק בסמוך לכניסת השבת, פנו הוריו ליחיאל מילר מ'איחוד הצלה' ולמשטרה על מנת שאלה יסייעו באיתורו.

עוד בטרם כניסת השבת, החלו בחיפושים קדחתניים אחריו, אשר החלו בבית הקברות בבני ברק לשם הילד נוהג להגיע מידי יום שישי בתום הלימודים בתלמוד התורה בעיר. המתנדבים שהגיעו לשם איתרו משחקים אשר שייכים לילד, כך עם איתורם אושש החשד כי הילד אכן הגיע לשם - אך הוא עצמו לא נמצא.

החמה החלה לשקוע ונתנה את אותותיה לכניסת השבת. המתנדבים, המשיכו בסריקות בעיקר באופן רגלי, בכל בית הקברות ובאיזור הסמוך, פארקים נסרקו, כך גם חצרות בתים. ככל שנקפו השעות הדאגה הלכה וגברה.

ברחוב יהודה הנשיא הוקם חפ"ק חיפושים ולשם החלו להתקהל מתנדבים רבים, איחוד הצלה, הצלה גוש דן, משטרה, ידידים ועוד אשר קיבלו משימות חיפוש לסריקה. בשעה במרבית מתושבי העיר כבר היו ישובים בבתיהם כאשר ארוחת השבת פרושה בפניהם - אותר הילד.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מדובר בילד אשר נוטל תרופות באופן קבוע למחלתו, אך ככל הנראה לא נשקפה סכנה מיידית לחייו, בעקבות כך החיפושים נערכו בעיקר באופן רגלי.

ל'בחדרי חרדים' נודע עוד, כי משפחת הילד היתה אמורה לשהות בשבת בבית שמש, אולם היעדרות בנם הותירה אותם בעיר - ללא מזון לשבת. המתנדבים היקרים ארגנו חיש קל מזון ושתייה לשבת על מנת שיחושו כשגרה.

קיווי הס, סיפר במוצאי שבת ל'בחדרי חרדים' כי בבית הכנסת בו התפלל הכריזו לאחר התפילה כי נערכים חיפושים אחר ילד. "היות והייתי בדרכי לבית הורי, לא התעכבתי וסיפרתי על כך לאבי" סיפר ל'בחדרי'. להפתעתו, אביו אמר לו שבבית הכנסת בו התפלל "בית יחיאל" היה ילד הדומה לתיאור. "רצתי מיד לבית הכנסת שהיה ריק לחלוטין אך לקול רעש קטן ניגשתי למטבח שם ראיתי ילד. שאלתי אותו אם שמו אלחנן, וזה השיב בחיוב. אמרתי לו שמחפשים אחריו, אך הילד לא התרגש 'עזוב אותי' אמר לי". תיאר קיווי.

קיווי לא התייאש והצליח לגרום לילד לבוא איתו עד לרחוב יונה הנביא, שם הילד החל לברוח ממנו לבין הבניינים. "בעזרת מספר אזרחים טובים ניהלנו מרדף אחריו עד שהועבר לאנשי ההצלה שחיפשו אחריו ואלה מסרו אותו לידי אביו" סיכם קיווי את התיאור ל'בחדרי'.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא בריא בנפשו נעבעך  (ל”ת)

  פלוני

 2. זו בעיה קשה  


 3. אויקיייייי  (ל”ת)

  שלו

 4. קיווי אתה תותח על !!!  (ל”ת)

  מוטי ז.

;