ט' סיון התשפ"ד
15.06.2024

רכבת ישראל חיללה את השבת: ליצמן יגיש מחר את התפטרותו

החל מיום שלישי יכונה ליצמן "שר הבריאות לשעבר", זאת לאחר שיגיש מחר למזכיר הממשלה את התפטרותו • ליצמן עושה זאת בהוראת רבו האדמו"ר מגור • ב'דגל התורה' ובש"ס מראים סימני נינוחות. שם ממשיכים שלא להעניק גיבוי למעשיו של ליצמן

יעקב ליצמן. צילום: פלאש 90
יעקב ליצמן. צילום: פלאש 90בהוראת האדמו"ר מגור, שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן צפוי להגיש את התפטרותו מחר (ראשון) בבוקר, זאת לאחר שרכבת ישראל ביצעה השבת עבודות תשתית ותחזוקה באישור משרד העבודה והרווחה.

אתר 'דה מרקר', פרסם תיעוד מעבודות שהתקיימו היום בקו הרכבת המהיר לירושלים שייפתח בשנה הבאה. על פי התיעוד, נעשו עבודות תחזוקה ותשתית על ידי רכבת ישראל.

בעוד שליצמן מתכונן להופעת ההתפטרות, ב'דגל התורה' ובש"ס מראים סימני נינוחות. שם ממשיכים שלא להעניק גיבוי למעשיו של ליצמן ואומרים: "הוא עשה את זה על דעתו. הוא לא התייעץ איתנו או שאל את דעתנו. רק התקשר והודיע".

מחר, צפויה לעלות בועדת השרים הצעת החוק של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני המבקשת לתקן את חוק שעות עבודה ומנוחה ולהוסיף בנוסח הקיים שהשר הממונה יתחשב במסורת ישראל בעת שהוא מעניק היתרי עבודה בשבת.

כזכור, ביום שישי הודיע שר הבריאות ליצמן לראש הממשלה בנימין נתניהו כי בכוונתו להתפטר מהממשלה ביום ראשון אם יתקיימו עבודות כלשהן בשבת. מבחינת ליצמן כל עבודה בשבת בין היא מוגדרת כ"פיקוח נפש" ובין אם לא - תביא להתפטרותו.

קודם לכן, שר העבודה והרווחה חיים כץ פרסם כי "לאחר בדיקה מעמיקה שערכתי, אישרתי לביצוע רק עבודות חיוניות לשמירה על בטיחות תנועת הרכבות ושאי ביצוען יכול להוביל לפיקוח נפש".

על פי כץ, "החלטה זו משקפת התחשבות מלאה ברגשות הציבור הדתי מחד ושמירה על שגרת הנסיעה של משתמשי הרכבת ביום ראשון מאידך".

מפלגת 'הליכוד' התייחסה ביום שישי לאיומיו של ליצמן ומסרה כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו מעריך מאוד את השר יעקב ליצמן ומקווה שלא יפרוש מהממשלה".

בהודעה נמסר גם כי "ראשי הסיעות הבהירו שאין בכוונתם לפרוש מן הקואליציה, מה שיאפשר לגבש פתרון מיטבי, ששומר גם על השבת וגם על צרכי הציבור לתחבורה בטוחה ורצופה.

"הממשלה הלאומית בראשות נתניהו, בהרכבה הנוכחי, היא הממשלה הטובה ביותר לעם ישראל בכל התחומים. ראש הממשלה פועל למציאת שביל הזהב שיאפשר את המשך כהונתה כממשלה חזקה ויציבה", נמסר לסיום.
יעקב ליצמן התפטרות משבר השבת עבודות הרכבת חיים כץ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 31 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד