1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בוקר סוער: החל הפינוי בנתיב האבות • צפו

עשרות שוטרים החלו הבוקר בפינוי מבנה בשכונת נתיב האבות בגוש עציון • עשרות פעילי ימין מתבצרים בניסיון למנוע את הפינוי
אלי שלזינגר, י"א כסלו תשע"ח 29/11/2017 09:41

מטה המאבק נתיב האבות מטה המאבק נתיב האבותסוער בגוש עציון. מאות שוטרים החלו הבוקר (רביעי) בפינוי הנגרייה הממוקמת בשכונת 'נתיב האבות' ביישוב אלעזר שבגוש עציון.

את הפינוי מבצעים כ-400 שוטרי משמר הגבול. עשרות פעילי ימין במקום, חלקם מתבצרים בתוך המבנה בניסיון למנוע את פינויו.וכל זה רק הספתח, שכן בחודש מרץ הקרוב צפויים להיהרס חמישה עשר בתים במאחז 'נתיב האבות', זאת לאחר קביעת בג"ץ כי הם הוקמו על קרקע פרטית השייכת לפלסטינים ולא על אדמות מדינת ישכראל. הריסת מבנה הנגרייה הבוקר היא השלב הראשון. כיוון שהנגרייה היא בית עסק שאינו בית מגורים.

מדובר צה"ל נמסר, כי "בהתאם להנחיית הדרג המדיני החלו כוחות הביטחון בהריסת המבנה הבלתי חוקי ב״נתיב האבות״. בפעילות משתתפים כוחות הביטחון במספר מעגלי אחריות ופועלים לפינוי המבנה תוך שמירה על הביטחון החוק והסדר".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן, הגיב הבוקר לפינוי הצפוי ואמר: "עצוב מאוד שהגענו לרגע המחפיר הזה של אובדן שליטה ושלטון. אומרים לנו שזה הוא שלטון החוק ואנו אומרים שזהו אובדן השלטון והרס החוק. לא רק מבנה תמים יהרס הבוקר בנתיב האבות, גם חוק העם הריבון בארצו ייפגע תחת די ניין ההרס".נאמן הוסיף ואמר כי "לפני 70 שנה בדיוק הכירו אומות העולם בזכותנו להקים מדינת ישראל ובו ביום גוש עציון נכנס לקרב האחרון שלו - הקרב על ירושלים. הגיעה תורה של ממשלת ישראל להכיר בעובדת שלטון ישראל בכל חבלי הארץ ואין מתאים מגוש עציון שהולך בנתיב אבותיו להתחיל את הצד ההיסטורי הזה של החלת הריבונות".

צילום: מטה המאבק נתיב האבותהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. משפט מתפילת שמונה עשרה  

    יוסי

;