י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024

ח"כ אשר במתקפה חריפה נגד לפיד: "הצביעות שלו הפכה למקצוע"

אחרי שיאיר לפיד תקף אתמול את החרדים בצורה בוטה וקשה כהרגלו, עלה ח"כ יעקב אשר ותקף בשלל עקיצות: "שפשפתי את עיני ולא האמנתי, יאיר לפיד הגיע למליאה ואפילו ישב חצי שעה" • צפו בנאום המלא

יאיר לפיד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
יאיר לפיד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90מליאת הכנסת דנה בהצעה דחופה של ח"כ יעקב אשר על הפגיעה בערך שמירת השבת כיום המנוחה הלאומי, במהלך הדיון תקף ח"כ אשר את יאיר לפיד "יום לא שגרתי חווינו היום בכנסת", תיאר ח"כ אשר שפשפתי את עיני ולא האמנתי, יאיר לפיד הגיע למליאה ואפילו ישב חצי שעה וכמובן נעלם אחר כך, זה אותו לפיד אשר נקנס בעבר ע"י וועדת האתיקה על היעדרות מוגזמת מישיבות המליאה ולא רק זאת אף ביקש רשות דיבור במליאה, מה קרה? לכבוד מה הגיע? לכבוד הנכים? לכבוד הקשישים? לכבוד החלשים? שאל ח"כ אשר והשיב:

יעקב אשר בנאום במליאה נגד יאיר לפיד


לא! אני אגלה לכם, כי היום הייתה הצעת חוק של ח"כ גפני המדברת על כך שבשלל השיקולים של אישור עבודות בשבת יתווסף שיקול נוסף של מסורת ישראל אוי ואבוי אני לתומי הייתי בטוח כי ההתנגדות של לפיד לחוק מהדאגה שלו שיתעכבו פרויקטים תחבורתיים שבגלל זה כבישי ישראל יהיו פקוקים ומכך שבגלל השבת ייגרם עיכוב בפעילות הרכבת ולאנשים יהיה קשה להגיע ליעדם, אך אם לא הייתי מכיר אותך יאיר הייתי חושב שדאגתך כנה זו לא מגיעה משנאה לדת ומזלזול במסורת ישראל.ח"כ יעקב אשר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90צילום: ח"כ יעקב אשר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ יעקב אשר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90


אך מה לעשות שהזיכרון שלנו לא כל כך קצר אזכיר לך מה עשית אתה כשהיית שר האוצר, כששר התחבורה תקף אותך בחריפות על דחייה וביטול של פרויקטים תחבורתיים חיוניים שר התחבורה התריע כי ביטול הפרויקטים יגרום נזק אדיר שיחריב את החזון של תחבורה מהירה ובטוחה והאשים אותך כי אתה מיטיב רק עם תושבי המרכז תוך פגיעה בפריפריה, ומה לפיד כשר אוצר הגיב: אלו פרויקטים שאפשר לבצע בשלבים כך שהדחייה לא תביא לביטולם אלא רק לעיכוב של שנתיים, ציטט ח"כ אשר ושאל: זה מותר? זה בסדר? אבל לכבוד השבת או לכבוד מסורת ישראל אי אפשר לדחות אפילו אם זה כמה ימים?

בהמשך דבריו תקף ח"כ אשר את התנהגות הזיגזג של לפיד: "יאיר הצביעות הפכה אצלך למקצוע, כל ההצגות כאילו אתה מתקרב לדת ומכיר במסורת ישראל" התבררו היום כהצגות.

בסיום דבריו ציטט ח"כ אשר פסוק בספר משלי: "ככלב השב על קיאו כן כסיל שונה באיוולתו", תרגום כמו כלב שמקיא מאוכל לא טוב שאכל ואחר כך נובר בקיאו ואוכל שוב כך הכסיל העושה איוולת חוזר בו ממעשיו ושוב עושה את אותה איוולת שוב.
משבר השבת עבודות הרכבת יאיר לפיד יעקב אשר צביעות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד