1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. אקטואליה

"חג החנוכה הוא הזמן של להאיר את המרחב הציבורי"

הגרי"ד גרוסמן שליט"א לבוגרי וחניכי 'מגדל אור': "חג החנוכה הוא הזמן של להאיר את המרחב הציבורי"
בחדרי חרדים, י"ט כסלו תשע"ח 07/12/2017 17:19

מגדל אור צילום: יח"ץבאגרת מיוחדת שנשלחה בימים אלו לאלפי חניכי ובוגרי מוסדות 'מגדל אור' כותב נשיא המוסדות ורבה של מגדל העמק, הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן שליט"א שורות תמיכה ועידוד לבני הנוער, לרגל ימי החנוכה הקרבים ובאים.

"ימי החנוכה הם זמן של גילוי אור ה' בעולם", פותח הגרי"ד גרוסמן שליט"א את מכתבו המיוחד: "היום, כשאנו בזמן הגלות והחושך יכסה ארץ, עלינו להתעלות למעלה מדרך הטבע. לכן מדליקים שמונה נרות, דווקא בחוץ, להוציא את האור החוצה, עד שתכלה רגל מן השוק. וכדברי הבעל שם טוב: 'רגל' היא המקום הנמוך ביותר בגופו של אדם ו'שוק' הוא המקום הכי פחוּת ברחובה של עיר. עלינו להאיר עד לרבדים נמוכים אלו. עד המקום הנמוך שבנמוכים.
"חובתנו אנו", ממשיך הגרי"ד שליט"א, "להאיר דרך לרבים. בחנוכה בפרט ישנו עניין של 'פרסומי ניסא', לפרסם את הנס, ובאמצעות פרסומו להודות לה' על חסדיו המרובים, הנסתרים והגלויים שבכל רגע ובכל עת.

"תצא הקריאה מכאן", כותב הגרי"ד שליט"א, "לכל אחד ואחד מאיתנו לפתוח את שערי לבבו, ולהאיר את המרחב הציבורי, להאיר פנים לזולת, ולהכיל גם את השונה, את האחר".
במוסדות 'מגדל אור' נערכים בימים אלו לקראת מסיבות החנוכה שייערכו ברוב עם ובו יוקירו ויעלו על נס את פעולות מאות מגידי השיעורים ומדריכי הנוער המשקיעים את המירב והמיטב במתן חום ויהדות לאלפי בני הנוער החוסים בצל המוסדות.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אני חבר של הרב גרוסמן,הוא מנשק ומחבק אותי.  (ל”ת)

    לפיד

;