1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

כך חגגו את י"ט כסלו במוסקבה • צפו בגלריה

המונים גדשו את אולם 'איירפוסקי' במוסקבה לרגל י"ט כסלו • המשא המרכזי נשמע מפי רבה הראשי של רוסיה • 5 אירועי פדיון הבן למקורבים, וגם בית חב"ד חדש נתרם במקום • צפו בגלריה
משה ויסברג • צילום: לוי נאזרוב, י"ז כסלו תשע"ח 05/12/2017 14:47

התוועדות (15)המונים, מכל גווני הקשת היהודית במוסקבה, השתתפו בחגיגה הגדולה והמרכזית שנערכה במוסקבה לכבוד "חג הגאולה – י"ט כסלו", לציון 205 שנה לצאתו לחרות של האדמו"ר הזקן בעל התניא והשו"ע הרב, ומייסד חסידות חב"ד, ממאסרו בעיר פטרבורג, בעוון הפצת מעיינות החסידות.

את המעמד הנחה הרב ברוך גורין, בשילוב מראות קודש משיחות הרבי מליובאוויטש, הוצגה פעילות הקהילות וסיפורם של אישים שונים שהתקרבו לתורה ומצוות בזכות לימוד חסידות, והקהל הרב ישב במשך שעות ארוכות בתכונית מסודרת ומכובדת, אותה הכינו הגבאים בבית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה", כמדי שנה בשנה.

את המעמד פתח מנכ"ל המרכז היהודי "מארינה רושצ'ה", העומד גם בראש בתי חב"ד במוסקבה, השליח הרב מרדכי אברהם ויסברג, שהציג את ל"ב בתי חב"ד והקהילות בעיר.

פרקי תהלים עם הציבור נאמרו על-ידי 'הצדיק מלנינגרד' הרב יצחק קוגן, והנגיד ר' דוד אמינוב.

את המשא המרכזי נשא רבה הראשי של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר, אשר הדגיש את הראייה החסידית לגלות השגחה פרטית בכל פרט ופרט, תוך שילוב של מקורות חז"ל וחסידות, ובתיבול סיפורים מפעימים על הפעילות והעבודה עם כלל יהודי רוסיה.

לאחר מכן, נשא דברים הרב אלכסנדר ברדה, נשיא איגוד הקהילות ברוסיה, שדיבר על הצורך בהתפתחות ופתיחת בתי חב״ד נוספים במוסקבה, ובדברים מרתקים המשיכו ר' אלכסנדר לבדב, האחים המוזיקאים לבית משפחת בריל, ואישיים נוספים שסיפרו כיצד בזכות לימוד חסידות, השתנו חייהם לטובה בקיום תורה ומצוות.

חמישה בכורים שהתקרבו זה עתה בחודשים האחרונים אל היהדות, וחלקם אף רק נימולו לפני מספר ימים, נפדו על ידי הצדיק הרב יצחק הכהן קוגן.

במהלך האירוע, קם אחד מתומכי הקהילה הנגידים, והכריז בהתרגשות על תרומתו לפתיחת בית חב״ד ה-33 במספר, בשכונת מגורים חדשה בפרבר העיר מוסקבה. בברכת המזון כובד ידיד הקהילה הנגיד ר' דוד רוזנסון.

לאחר שעה ארוכה של ריקודי שמחה בשירה וזמרה של מקהלת 'מלכות', והזמר החסידי יוני שלמה לקול צלילי תזמורת 'פייער', התיישב הקהל להתוועדות חסידית ארוכה עד לשעות הקטנות של הלילה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;