1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

גפני הציע 'דיל' לאחמד טיבי: חוק המרכולים תמורת חוק המואזין

הח"כים החרדים ממשיכים במאמציהם לגייס רוב לחוק המרכולים • 'בחדרי' חושף כי גפני הציע לטיבי 'דיל': החרדים לא יתמכו בחוק המואזין, ובתמורה הערבים לא יתנגדו לחוק המרכולים. ברשימה המשותפת מכחישים • וגם - מה אמר ליצמן לאיימן עודה, ומה יהיה על שמחת בית ויז'ניץ? • כל הפרטים בפרסום ראשון
יעקב גרודקה, כ"ג כסלו תשע"ח 11/12/2017 17:22

תומר נמבורג פלאש 90 צילום: תומר נאומבורג פלאש 90פרסום ראשון: שעות ספורות לפני שחוק המרכולים יעלה להצבעה במליאה, "בחדרי חרדים" חושף כי בישיבת סיעת 'יהדות התורה' שהתקיימה היום עלתה על השולחן האופציה לסגור 'דיל' עם הרשימה המשותפת, על פי 'הדיל': הח"כים החרדים לא יתמכו בהמשך בחוק המואזין שעבר רק בקריאה טרומית, ובתמורה הח"כים הערבים יתמכו הערב או שלא יתנגדו לחוק המרכולים.

ח"כ גפני סיפר בישיבת הסיעה כי כבר שוחח עם ח"כ אחמד טיבי בסוגיה וה'דיל' עלה כאופציה ביניהם. לדברי גפני, טיבי צריך לחזור אליו עם תשובות.

כזכור, הרשימה המשותפת הכריזה בתחילת השבוע כי כל חבריה יצביעו נגד חוק המרכולים, טיבי נימק ואמר: "נצביע נגד חוק המרכולים משתי סיבות: הצבעה אופוזיציונית מובהקת כדי לא לתת חבל הצלה לקואליציה שאנו מעוניינים להפיל. שנית, בגלל תמיכת הסיעות החרדיות אז בעד חוק המואזין, אז פניתי להם כי זה ציפור הנפש והתרענו כי לכל שבת יש מוצ"ש. ועכשיו מוצ"ש הגיע".

כעת, לאחר הצעתו של גפני, טיבי וחברי סיעתו שוקלים את הדברים וכאמור הם אמורים להחזיר תשובה ל'יהדות התורה'.

אחמד דראושה דוברו של ח"כ אחמד טיבי אמר בתגובה ל"בחדרי חרדים": "לא מוכרות לנו הצעות כאלה. אין שחר לדברים".

בנוסף, נודע ל"בחדרי חרדים" כי בישיבת הסיעה סיפר ליצמן כי הוא מנהל מגעים מול ח"כ יהודה גליק, שאיים לא להצביע בעקבות דחיית הצעת החוק שגובשה על ידו בנושא העישון. ליצמן סיפר עוד כי הוא שוחח עם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, "אמרתי לו, שאם חוק המרכולים לא יעבור היום – לא אהיה סגן שר הבריאות".

יו"ר הסיעה ח"כ מנחם אליעזר מוזס סיפר מצדו בישיבת הסיעה כי יש לו הערב שמחת בר מצווה לנכד האדמו"ר מויז'ניץ (מרכז) וכי הוא מקווה שלמרות חוק המרכולים – הוא יכול להגיע ולהשתתף בשמחה.

קודם לכן היום, שר הביטחון אביגדור ליברמן שב והכריז כי חברי סיעתו יתנגדו לחוק המרכולים. בנוסף, ליברמן התרברר וכתב: "אני בעד מסורת ישראל, אני בעד ערכים יהודיים ואני מתנגד בתוקף לכפייה דתית. כמו רוב אזרחי ישראל אני עושה קידוש בערב שבת ובשבת בבוקר נכנס לרכב ונוסע לטייל או לשחק טניס. בעזרת השם חוק המרכולים לא יעבור!".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. השבת, רק באהבה וברצון. בכפייה לא = ולא כלום.  (ל”ת)


 2. טיבי אינו חרדי, אי אפשר לשחד אותו.  

  שריר

 3. יפה, אנו חווים כעת את התגשמות חזון התמזגות התרבויות, הערבית והחרדית. יש!!  (ל”ת)

  סוף סוף

 4. מערכת קדושי ליטא 100 יום ביזיתם ה׳ והתעללתם בשבת קודש , בעולם הזה אין מחילה ואין כפרה  (ל”ת)


 5. מערכת קדושי ליטא משטים בציבור נבער אך עם הקב״ה לא עושים מסחרה ומחריבים שבתותיו ושם קודשו וחוקותיו מרמת ולעג לעיני הגויים  (ל”ת)


 6. בושו והיכלמו להתחנן לערבים הצגה בפני מועצות התאווה זקנים ארורים אשר נשמותיהם תצלנה באש האבדון  (ל”ת)


 7. פושעים חמדנים 100 יום ניקוי וטיהור הבית פן ישמידך וזרע בוגדים ישחית וימחה לעד  (ל”ת)


 8. אנחנו בירושלים סובלים נורא מהמואזין  

  יעקב

  • מסכנים. (ל”ת)

   יפה יוסף

 9. 100יום וגיוס כללי בכל מחוזותיך, 100 יום ירסס וידביר קן צרעות מן השמיים, 100יום ויכלה באש הלהבות כל חצרותיך,100יום ואין זקיף על חומותיך  (ל”ת)


 10. אתם חולי נפש  (ל”ת)

  נתניה

 11. הלך הזרזיר אצל העורב  

  בושה

 12. בושה וחרפה!!!  

  חוני

 13. עדיף סאטמר.לפחות לא עושים בושות בכנסת  (ל”ת)

  מתפלשים כביוב

 14. זה נבלה וזה טרפה  (ל”ת)

  לצערי